Teatri Kombëtar, Albano Bogdo: Një ndyrësirë komuniste, të prishet që nesër

28 Korrik 2019, 17:40Kulturë TEMA

Aktori i njohur i humorit Albano Bogdo është dakord që teatri të prishet që në këtë moment dhe aty të nbdërtohet një tjetër modern.

“Jam dakord të prishet që nesër. Mendoj që 96% e njerëzve aty janë të paaftë nga ana profesionale.

Aktorët kanë hallin se do bëhet një teatër i jashtëzakonshëm dhe do bëhen biletat me 20 mijë lekë dhe do bëhen shfaqje private dhe nuk do paguhen më nga shteti.

 Privati do që të mbushet salla, dhe salla do aktorë të mirë për t’u mbushur.

E ke dëgjuar Çim Xhepën të thotë që të mos prishet teatri. Unë dua që ai të shembet dhe të ikin shumica e atyre shushunjave që kanë 40 vjet që rrinë kot. Shteti do bëjë sforco që të investojë në të. Teatri është një ndyrësirë komuniste, më i keqi në botë. Ky teatër vetëm humbje sjell.” ka thënë aktori.

17 komente në “Teatri Kombëtar, Albano Bogdo: Një ndyrësirë komuniste, të prishet që nesër”

 1. Virusi says:

  Shkurt, qarte, sakte. Kasollja te prishet dhe te ndertohet nje teater dinjitoz.

 2. Arifi says:

  Hahaaaa te lumt o Albano. Kjo esht e verteta . Aktor leshi qe marin rrogen kot kane ter jeten han qyl

 3. EJ says:

  Mirë e ke Tema.
  Nga shkurti që e ka thënë ky këtë e deri tani I bie nja 5 muaj e ca..
  Megjithatë ky nuk ka surrat që të shajë aktorët e mëdhenj shqiptarë.

 4. Doda says:

  Ti je rrot kari nuk eshte ndertese komuniste. O iidiot

 5. Jimi says:

  Nuk je i sakte! Ne nje godine fashiste vegjetojne “aktore” me mendesi komuniste, te cilen dhunshem duan ta mbajne ne jete edhe pse ajo kohe qe ka cof!

 6. Jimi says:

  Nuk je i sakte! Ne nje godine fashiste vegjetojne “aktore” me mendesi komuniste, te cilen dhunshem duan ta mbajne ne jete edhe pse ajo ka kohe qe ka cof!

 7. kunati i shokut Luli says:

  Si pune e Malkos….anemikut.

 8. 1 says:

  Vertet ata qe jane atje jane mbeturana. Po pse”komuniste”???? Ajo kohe prodhoi yje? Dhe ata sjane me ….
  E jo brekemute si ju te gjithe sot.
  E kote te zgjatesh …

 9. Artisti says:

  Ai lloj “komunizmi” nxori artiste gjeni.
  Jo alabaker si kdta sot .

 10. timo says:

  Shtei nuk ka nevojë për përkrahjen e disa vjetërsirave FASHISTE si ky këtu.

 11. leko says:

  Ke te drejte Albano por nuk duan kurvat Vokshi, Plasari dhe ca te tjera qe e kane mendjen te K*RI…..
  Ka baxhella me shumice qe duan te bejne bordello.

 12. shqiptari says:

  Kush je ti mor injorant qe do gjykosh mundin,perpjekjet dhe djersen e nje gjenerate te tere? Cdo ndertese sado mire e ndertuar te jete do mirembajtje dhe nese e le do te degradohet .Kete bene qellimisht RAMA me shoke te vetedijshem per planet e pervetesimit te pasurise publike sic kane bere te gjithe me pushtetin.

 13. MH says:

  Ky aktor ka vendimarrje per ta shkrumoq teatrin.Por nuk ia din historine.Sepse koha e llapaqeneve asht te flitet sa ma poshtersisht per sistemin e shuar.Ndaj Teatri nuk asht ndyresin komuniste.Por nji ndyresin fashiste qe u mbajt deri me sot ne kembe dhe kerkohet te mos shembet jo nga ithtaret e monizmit por te atyre te fashizmit.Kryesorja te shembet e te ngrihet nji i ri ne pershtatje me kohen.

 14. Kuq e zi says:

  Te gjithe bejne si syleshe
  Sikur ju plasi per teatrin, per qeverine dhe ps teatri ne leter eshte shembur dhe po ashtu eshte firmusur kush do e ndertoje
  Kurse pd don qe kjo pune te shtyhet gjersa ata te jene ne pushtet qe ta ndertoje nje dikush i tyre ndersa veglat folse ndahen ne pro e kunder kur qellimi dihet qe eshte trualli e jo cka mbi te
  Neser shpresoj ta kete radhen muzeu kombtar se dhe ai po me sheh shtrember me duket.
  sa te vij vete ne pushtet do e shemb dhe piramiden se dhe ajo ka ngel nga ndertesat e komunizmit se me te tjerat kane mbaruar pune

 15. lalai says:

  Shqiptarët 1 popull bythëlëpirës…..Profesionist !!!!
  Bythëlëpirës ata që duan të prishet dhe Bythëlëpirës ata që nuk duan të prishet!!!!
  Askush nga këta BYTHËLËPIRËS të të dy krahëve pro dhe kundra nuk flet se si do të ndërtohet T.K?Çfare projekti ka,kush do ta ndërtojë…etj?
  A do të ketë KULLA T.K si te Stadiumi Kombëtar i 1 populli BYTHËLËPIRËS e pa Dinjitet!!!!
  Rroftë BYTHËLËPIRJA,Rroftë populli TRIM TRAP e PARTIDASHËS Bythëlëpirës Shqiptar!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje