Artan Hoxha: Rama e Braçe duhet të merren në pyetje për atentatin ndaj Ndojit, në Shqipëri qarkullojnë vrasës të huaj

6 Nëntor 2019, 22:05Kronika TEMA

“Janë një seri ngjarjesh që kanë ndodhur, kjo ishte e paralajmëruar. Nëse hapim kronikën e viteve të fundit në këtë aks rrugor kanë ndodhur të gjitha ngjarjet pa autorë.

Kemi arritur në një pikë ku me të vërtët duhet të shkundet shoqëria sepse politika nuk shkundet më, politka është brenda”.

Kështu shprehet Artan Hoxha për ABC News.

“Kryeministri dhe zëvendëskryemistri duhet të japin deklarime në Prokurori.

Akoma nuk kanë dalë prova shkencore nga kjo ngjarje, janë shumë elementë që duhen parë.

Kemi të bëjmë me vrasës që s’kanë lidhje direkte me viktimat, janë të porositur”, shprehet gazetari Artan Hoxha.

Gazetari Hoxha u ndal tek grupet kriminale, qe sipas tij janë të lidhur me njëri-tjetrin.

“Nuk ka më besim tek policia, në vend ka grupe të cilët funksionojnë në lidhje me njëri-tjetrin.

Shqipëria është qarkuar edhe nga vrasës me pagesë të huaj”, tha Hoxha

8 komente në “Artan Hoxha: Rama e Braçe duhet të merren në pyetje për atentatin ndaj Ndojit, në Shqipëri qarkullojnë vrasës të huaj”

 1. Roberto says:

  Sipas mendimit tim besoj se jane vrases me pagese me kombesi shqiptare por qe banojne jashte territorit te Republikes se Shqiperise. Jo vetem ne vrasje por edhe ne vjedhje sidomos ne kohen e pushimeve verore jane ata qe pasi krehin gjithe qytetin kthehen neper vendet e tyre por kjo ka dhe mbeshtetje nga brenda si dhe nga mbeturinat e inkriminuara te strukturave te ndryshme te shtetit te cilet jane turrur si te terbuar per te bere c’eshte e mundur qe te realizojne qellimet e tyre.

 2. Gjergji says:

  O Artan Hoxha, je be dhe me i urryer se Sali Serbi, ti je thjesht nje mashtrues i qelbur. Qe tashti e gjithe Shqiperia po ta degjon eren e neveritur te njeriut qe thote ç’do gje per euro dhe lek. Po nuk te pjerdh kush ty po, shko ha naj byrek.

  1. vang says:

   ORE ARTAN HOXHA.O I MENCURI I DYNJASE ,qe na shet mend nga portali ne portal.Cfare do te thuash me kete dmth marrjen ne pyetje k/m dhe zv/km ? pse e denoncuan? Ti sa here denoncon per dicka te therrasin ne polici? apo shkon ne prokurori.?Mu pergjigj vetem kesaj pyetje o i drejti i drejtesise” Rama e ka fajin pse NDOJA DREKON ME KRIMINELE …….? RAMA ja ka fajin se ai mban ne makine dosje te vjedhura dhe biles nuk ka aspak te drejte te mbaje dosje edhe sikur te mos ishin te vjedhura.PO na del ti prokuror mbi prokuroret. Ysht ore dreq se ne vend te ndihmoni drejtesine ju prishni pune kot llap llap neper portale dhe beni sikur i dini te gjitha Cherlok Holms’at e Shqiperise.

 3. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  Po hë mo Artan
  ja këtë na thuaj:
  Vrasës me pagesë
  me pagesë të huaj.
  .
  Bam ja bën kallashi
  dhe po hapen varre
  por, ka dhe pagesa
  që s’janë shqiptare.
  .
  I gjati & i shkurtri
  ç’a të deklarojnë
  që nga taksat tona
  si sheikë po rrojnë.
  .
  Bravo Kartan Hoxha
  e t’u shtoftë jeta
  gjysëm thashetheme
  gjysëm të vërteta.

 4. Kola says:

  Kush je ti more i gjithedituri gaxetar! Km dhe Zv.Km po e bejne detyren edhe per kete ceshtje. Ata nuk mund te jene deshmitare qe nuk kane lidhje me ceshtje qe nuk kane lidhje me ta dpd. Nuk do te rrijne ata prokurorive e gjykatave, etj. Kush je ti qe perdor apo “urdheron” me foljen “duhet”. Opingaxhi merru me opingat. Keshille e sinqerte. Ju flm.

 5. Kola says:

  Nje koment shtese: Km dhe Zv.Km jane ne permbushje te detyres funksionale. Kane ne dispozicion cdo informacion, njelloj si organet e pavarura te policise, prokurorise, etj. Pronpncimet e tyre ne media nuk mund te jene per deshmi penale, etj.

 6. historiku says:

  Dhe po nuk i therriti Prekuroria meri Ti si dikur Pal Vata dhe çoi me force ne prekurori o Artan Hogja!U rrite e kurr su poqe,ngele gjithe jeten koke loqe!

 7. SHKELZENI says:

  KUR JU E DINI QE PASKA VRASES ME PAGESE BEJE DETYREN TUAJ SI GAZETAR E QYTETAR- FSHATAR SE BASHKU DENANCOJE NE PROKURORI .
  AJO QE MUA ME CUDIT ESHTE PSE MEDIAT MERET ME KRONIKAT E ZEZA NUK KA ASNJE INTERES U VRA I FORTI SHIJJAKUT I FORTI FSHATIT U VRA UJKU CERRIKUT.
  FLISNI PER NDERTIMIN DHE FUNCSIONIMIN E SHTETIT SE ASKUSH NUK E DI .
  PER EUROPEN SI FUNCSIONON SI SHKOHET SI PUNOHET SA FITOHET SA HARRXHOHET .TREGOJINI NJERZEVE QE NUK KE TE DREJTE ASSIL KUR QARKULLON LIRSHEM LIGJIN I DUBLINIT FORMA SI PAGUHET PENSIONE KA SHUME GJERA PSE FOKUSOHENI TE I FORTI NIKLES QE ASKUSH NUK E DI KU ESHTE NIKLA……..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje