VIDEO/ Kryeministri Rama jep lajmin e mirë që në mëngjes: Një ndërhyrje e përgatitur me dashuri dhe profesionalizëm

27 Maj 2020, 08:57Kulturë TEMA

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një lajme mirë për të gjithë.

Teksa ka publikuar videon e një arkitekti të njohur për ruajtjen e trashëgimisë kulturore, Rama ka zbuluar projektin për rikonstruktimin e kalasë së Gjirokastrës.

“MIRËMËNGJES,

me këtë projekt që i kushtohet një objekti të vërtetë të trashëgimisë kulturore shqiptare dhe europiane, i njohur si Pronë e Trashëgimisë Botërore, i cili si plot të tjerë që kemi shpëtuar nga zhdukja e rrënimi dhe ia kemi kthyer me tërë hijeshinë e tyre solemn këtij kombi, do të rimarrë të gjithë shkëlqimin e vet falë një ndërhyrjeje të përgatitur me dashuri, profesionalizëm, pasion e përkushtim patriotik❤️????????”, shkruan Rama krahas videos.

4 komente në “VIDEO/ Kryeministri Rama jep lajmin e mirë që në mëngjes: Një ndërhyrje e përgatitur me dashuri dhe profesionalizëm”

 1. porpos says:

  ik mer legen, ka te drejt Aleksander Gjoka.

  1. Luan says:

   Rama legen eshte,po dhe Aleksander Gjoka nje langaraq i pjerdhur eshte o cun.

 2. Eshte nji pune e Mrekullushme qe rrit vlerat
  e Trashegimise sone Kulturoro-Histotike ,
  por mjaft pozitive per Turizmin e Shqiperi .

  Eshte nji investim i shkelqyer .Keshtu ka vepruar gjithe Bota Perendimore .
  I Rindertoj Keshtjellat Mesjetare apo te Lashtesise dhe sot te gjithe
  i shikojme neper Europe te ngritura dhe mahnitemi me bukurine e Historine e vendeve
  Europiane .
  Edhe ne kemi nji Histori te mjaft Terheqese e dinjitoze pra duhet qe kjo ide
  e restaurimit te Kashtjellave te vazhdoje me ate te Beratit – Shkodres etj etj

  kudo ka Keshtjella ne gjithe Shqiperine

 3. PPSL me PPP says:

  Pirdh, pirdh se lirohesh me PPP.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje