“Perandoria e Facebook-ut u sulmua nga alienët”

9 Tetor 2021, 16:00Hi-Tech TEMA

Facebook shpjegoi se ndërprerja disa orëshe e së hënës u shkaktua nga një ndryshim i gabuar i konfigurimit të ruterit, por Uri Geller mendon të kundërtën. Në një seri postimesh në Twitter, iluzionisti pretendon se marsianët e teknologjisë së lartë qëndrojnë prapa gjithë këtij kaosi.

Uri shkroi në Twitter: “Agjencia e Sigurisë Kombëtare, Pentagoni po hetojnë në mënyrë të furishme. Teknologjia e huaj jashtëtokësore mund ta bëjë këtë. Sistemet bërthamore të raketave balistike janë në rrezik. Është një mister i madh për rrjetet sociale. Ata duhet të dalin me një lloj shpjegimi tokësor”.

Kur u pyet nga një ndjekës se: “A mendon se ishin alienët ata që shkaktuan një ‘aksident’ në server?“, ai iu përgjigj: “Sipas meje, po. Cila është çështja më e madhe për ta?” Edhe mbrëmjen e djeshme përdoruesit raportuan probleme të shumta me Instagram-in duke shkaktuar ndërprerjen e dytë brenda javës.

7 komente në ““Perandoria e Facebook-ut u sulmua nga alienët””

 1. Muli says:

  A thua ti ketë shpëtuar qytetarit dixhitalb ky informacion?! Jo për gjë po ai di gjithçka që ndodh në gjithësi

 2. spata says:

  Se shpejti Alienet do te cfaqen per te ndryshuar mendjen e njeriut qe po shkaterron jeten ne toke .Toka eshte laboratori njerzor i Alienve. Ne sot jemi rezultat i eksperimenteve qe ata kane bere mbas shkaterrimit te jetes ne Mars .Marsjoket dolen nga natyra njerzore dhe bene qe planeti te shkaterohet bashke me njerzimin.Ata qe shpetuan u pershtaten te fillojne jeten ne Toke me ndihmen e Alienve . Sot ne kemi midis nesh mbetje te marsjakve.Dihen se kush jane por nuk behet zyrtare.
  Cdo nderhyrje ne sistemet tona ,qe kane ndodhur me pare dhe sot ,jane pa dyshim te Alienve qe na kontrolloojne te mos prishim ato ekujlibre jetesore qe ata kane vendosur ne boten qe ne jetojme . Nderhyrja do te jete shume e shpejte qe ne nuk dota kuptojmese nga na ka ardhur .Shkak eshte kjo pandemi qe u krijua nga vete disa laboratore biologjike qe arriten ,si dikur marsjaket ,te ndikojne ne jeten e njeriut . Te paret, qe dota pesojne ,jane ato shtete qe ju futen ketij infeksjoni mbareboteror qe krijuan kete virus me pasoja te medha shkaterruese .

   1. Scutari says:

    Hahahahahaha! Sëpatë krejt!!??

  1. Askush says:

   O spata paske qënë spat kur ke shkruajtur. Është faji i marsjanëve që ti s’di të shkruash mirë shqip ?

  2. ?????? says:

   pjerdh se lirohesh ??????????????????????

 3. ?????? says:

  pjerdh se lirohesh ??????????????????????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje