55% e shqiptarëve dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt

7 Qershor 2022, 12:39Blog Nga Eduard Zaloshnja

55% e shqiptarëve dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt

55% e shqiptarëve janë dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt si President i Republikës. Kështu rezultoi nga një sondazh elektronik që zhvillova duke e shpërndarë linkun e pyetësorit në gjithë territorin e vendit me 3000 SMS krejt të rastësishme.

Vetëm 25% e shqiptarëve nuk e konsiderojnë Bajram Begajn një zgjedhje të goditur, ndërsa 20% të tjerë janë në mëdyshje për këtë zgjedhje (shihni Grafikun 1).

Ndër ata që votuan vjet për partitë e mazhorancës (PS e PSD), plot 95% janë dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt si President i Republikës (shihni Grafikun 2).

Ndër ata që votuan vjet për PD dhe aleatët e saj të vegjël (PD-AN), plot 75% nuk janë dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt si President i Republikës (shihni Grafikun 2).

Ndër ata që votuan vjet për LSI dhe parti të tjera të vogla, më shumë janë janë dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt si President i Republikës se sa nuk janë dakord (shihni Grafikun 3).

Gjysma e mosvotuesve të vjetshëm janë dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt si President i Republikës, ndërsa 47% janë në mëdyshje për këtë zgjedhje (shihni Grafikun 4).

 

4 Komente

 1. A
  Ani

  Sandazhet e ketij mbase vetem shkalla e vet I besojne.....per mua Begajn e mbeshtesin 80% e Shqiptareve....

  1. G
   Goni

   Nga e more vesh mor toç qe 55% e njerzeve duan nje president me emrin Bajram , a e kupton mor idiot qe ky ka lindur ne 1967 dhe familjet shqiptare ne ato vite nuk vinin me emra te tille me perjashtim te ndonje familje turkoshake si puna e familjes se ketij . E tmershme qe Shqiperia te prezantohet me president turkoshak , kur si puna e ketij ka sa te duash ne Shqiperi . Qe te perfaqsonte qofte dhe nga emri nivelin real properndimor te Shqiperise.

   1. G
    Goni

    Thame shpetuam nga turkoshaku Sali na vjen ne krye nje turkoshak me emrin Bajram .

    1. A
     Agimi

     O zalloshka! O kokelope Ku e bere sondazhin nga WC jote!?! Begajn e mbeshtesin 90 % e shqiptareve, te pakten deri tani nuk eshte etiketuar hajdut e kusar ,ore gomar nga trute, dhe kale nga koka.

     Lini një Përgjigje