Babo një ditë me pas i telefonon Bake xhanit!

5 Qershor 2022, 13:47Blog Nga Agron Gjekmarkaj

Babo një ditë me pas i telefonon Bake xhanit!
Fati i cili nuk ndihmon guximtaret por zyrtaret e desh që keto mejtime ti shkruaj hipur në balonë duke udhetuar drejt Romes si sadrazem mbi sokak. Po ikim me zemren plot. Njerzit janë më të qetë se zakonisht.

Pas kanë lënë një hall të madh, dilemat e pikepyetjet që e shoqeronin atë mullâ. Kë Babo do të zgjedhe President të Republikes?

Kush e si do të jetë ai? Sa i gjatë , sa i hollë, sa ezmer, sa xhanan burrë, sa shakaxhi, sa mirënjohes me Babon mbi të gjitha do të jetë?


Tani keto hamendesime që qeder ja bënë qejfin shoqerisë i takojnë së shkuares.
Babo i cili mban në dorë kutin e gjësë, masat e perfeksionit, raportin mes formes dhe permbajtjes, dallimin mes të gjallëve e të vdekurve, duke perballuar vuajtje e mundime e vuri doren tek Gjeneral Bajram Begaj.

Ne dje parashikuam sesi në krahina të ndryshme perthyhet emri! Baçi i Republikes në Tepelene ! Barjami në Vlorë! Bake andej nga Permet Skrapari, Bomi në Tiranë. Por mesuam që Babo në telefonaten e tij sot ishte drejtuar me Bake po këtë do shtjellojmë pak më poshtë sapo të vemë në qoshet e veta ca vogelsira.

Mëqënëse u vertit llafi, se nuk na lanë rradhë ata të uruar ministrushër e ministrushe me vrapin e ngasjen engjullore, jashtë per të nxjerrë , ato fjalë zemre, atë nur urimesh, plot gufim e pjalm,ëndje e besë, shpresë e gezim që Shqiperia atë dekik paskesh pritur per ta ngjatetuar, me krahë të lehte, me bereqet e shendet të të kemi në Krye të shtetit tonë me një kokë të vetme o Bajram vellai!

Ne të opozites qysh se na ka hy dreqi në bark , mes tollovitjesh të asaj dite me vapë ca shkuam në sallë, ca ndejen në shtepi e ca në plazh duke gjykuar njëri-jatrin moralisht e politikisht.

Ashtu siç i ka hije një luftetari të paepur dhe jashtë çdo grupi që pretendon monopolin mbi të miren, në atë të lenduar PD por vetem në PD kam marrë në dorë flamurin kunder bojkotit të institucionit !

Me të mbeshtjellë si heronjtë e realizmit socialist , si mitralieri Sulo në luftra epike , rënda, krenar por pa entuziazem në sallen ku baballaret e nënat e kombit pleqerojnë dertet e vatanit.

U akuzuam nga miqtë puritanë se dashkemi rroga? Po ka ca rrogetarë ky shteti ynë që ato të uruara kacidhe presin në fund të muajit. Me ato i bëjnë derman jetes. Unë jam njëri prej tyre. Ma bëni hallall që e dua rrogen më shumë se,”opozitarizmin e vertetë”, në djall “idealet e medha” perballë rroges së vogel! Shyqyr që Presidenti i zgjedhur nuk na ra nga llozha tek perkulej me shtrengu qepallat me Babon.

Por shtysa e ketij meditimi nuk ishin keto kothere personale po ajo që ndodh një ditë më pas me Babon dhe të vetet!

Babon sot e zu gjumi pasi rojet bënë terbiet edhe një kalinaç që lehte pa prâ ! Eh ç ma nxiu jeten mermeriti, keshtu i mbajnë fjalimet edhe ministrat e mi. Por pastaj fjeti goxha mirë!

Kur u zgjua gjet një mullar me sms që e levdonin siç dinë ata që ja dinë huqet Babos po për me shumë kanë nevojë per të! Konkluzioni ishte vetem një që si Babo ska, ai është gjeni !

U ndal vetem tek një ! Presidenti i sapo zgjedhur e falenderonte per besimin, e pyeste si ka fjetur, në është i lehtë ajri i Surrelit ! Babo i cili e tkurr dhe bymen siç do ai koinfidencen u angeshtu pak per këtë afri ! Rrufiti kafen e cila i ngjante si fytyra e thartuar e të gjithë atyre që nuk ja dolën të vinin Dvoranë në bash të vendit ! Me pasi i ra telefonit të Presidentit të sapo zgjedhur ! Nga andej ndihej atmosfera e një bisede institucionale ! Babo i ra shkurt ” unë i kam zët këta titujt dhe emrat e gjatë, po kaq edhe termat serioz si President, Gjeneral e të tjerë !

Në medyshje jam mes nofkes Baçi ose Bake xhani ! Kjo e dyta ka më sentiment dhe kolor. Edhe mua vete “i gjati” me therrasin edhe si distancë po edhe se me shohin nga poshtë ! Ashtu bej dhe ti! Gjenerali gelltitej se nuk e kishte parashikuar këtë po Babo e ka zët monotoninë ai krijon thyerje! Pastaj vazhdoi ske pse me merr shpesh në tel, porositë ti shpie me Elisen ose me Taon, megjithese këtë të fundit ja kam qepur nga pas opozites “properendimore”! Ai i mbulon keta si ky sherrxhiu Gjekmarkaj, i thotë vazhdo keshtu si properendimor se je mirë.

Keshtu qe Elisa ti sjell ç’të duhet e të thotë çfarë të bësh afer është e nuk perton! Ti per çdo hall që të kesh mos u ndal asaj rrefeja, e sa hap e mbyll sytë fap fap behet ! Po degjo se unë jam Presidenti i tha asaj ane të telefonit !

E di Bake e di qe je ndoca shakxhi ja ktheu, pusho sot mos e merr me stres, hajt gjigand, hajd vella ditë të mbarë” !

Keshtu e mbylli Babua paraditen dhe ne udhetimin.

79 Komente

 1. G
  Gjon Marka Kari

  Ptuuu...fekale e ndyrë ...Vetëm mut nxjerr nga goja...Ta qift Babo dhe Bakja kurven...

  1. O
   Osman Gazepi

   Ped agog, nuk ka menyre me brilante per te denigtuar vetveten se sa te publikosh idiotesi te tilla!

   1. S
    Sam

    Pedagog edhe mund te jete për nje lëndë te veçante mësimore, por intelektual ky zotëri nuk mund të jetë kurrsesi Gjekmarkaj ?????

    1. ?
     ?

     Ty, thjesht te qifte Mbiemri jot (Kari).

    2. B
     Bardha

     Prape i mbushet mendja ketij qe i vjen era perc se ashte i mencur

     1. B
      Bregdetari

      Nje tip fejtoni me sallate politike te prishur. Nuk te shkon or burr

     2. A
      Arian

      Prift te duket vetja.si Konica,po nuk arrin dot aty.je shume i shpallte si nga brenda dhe nga jashtë.Babo t'a ka tregu vendin kudo ku e ke pasur përballe.

      1. A
       Arian

       Prift te duket vetja.si Konica,po nuk arrin dot aty.je shume i shpallte si nga brenda dhe nga jashtë.Babo t'a ka tregu vendin kudo ku e ke pasur përballe.

       1. S
        Sara

        nivel drejtshkrimi ngeles per 8-vjecaren... "Ke Babo do te zgjedhe President..."?! Sa babo ke ne koke o gjeke? apo deshe me thene: "ke do te zgjedhe Babo(-ja) President...?" S'po lexoj me se...

        1. U
         Ulu ne Beth ka thene J...

         O zot! Ne presim qe te dali dikush dhe te mendohet si te rilindertohet opozita ky fund shpina ( trap quhet) vazhdon ne mendje te vete gjasme gallate. Harron se njerezit mbas kesaj e quajne karagjoz. Dhe mos te harrofte ai Babo ... Se kur vjen momenti... te bene legen. E di qe ti mbas kesaj do thuash qe Po sulmohet Opozita. Ne fakt Rama do bente mire te te pergjigjet pas CA kohe dhe te shpjegonte jeten e veshtire te nje provinciali fshatar qe e ka care jeten me ... duke menduar si karrierist. Agro dukesh provincial karrierist, format modern I SB.

         1. G
          Gomari i Babatasit

          Sarkazem dhe analize me idiote nuk kishe lexuar ndonjehereme,ishalla me kaq.

          1. a
           agim

           Mero, akoma me kete gdhe te "kultures" shqiptare..!!Eshte i neveritshem ne gjithecka shkruan, si i shkruan, pse i shkruan.. Ky ,Gjekmarkaj dhe sivellai i tij, nje "Bardhyl Kosova " po na bejne te mos i drejtohemi me gazetes "Tema"...

           1. V
            Vjosa.al

            Ke harruar te shtosh edhe Andi Bushatin. Sec ka ca meraqe ky Mero xhani, qe ta perjarge gazeten e vet me letyra te tilla nga keto miza muti si ky Bushati e Gjakmarkaj e ca te tjere opozitare anti-Rama. te cilet bejne publicistike te shitur, ose me mire te themi, publicistike te blere nga haleja Berisha dhe klani i tij. Zoti Mero, dukja opozitar dhe kritik me qeverine dhe me Ramen nuk te ben botimi i shkrimeve te ketyre qe opinioni publik i njeh dhe e di mire se cdo te thone edhe pa e hapur gojen fare. Opozitar serioz dhe te besueshem me qeverine do te te benin editorialet e tua kritike ndj tyre. Ose, me se paku, vete sarkazma e gazetes ndaj ca vendimeve apo veprimeve te qeverise te rubrika jote Antena, niveli i te ciles e tejkalon ku e ku kete nivel sarkazme te jezuitit provincial Gjekmarkaj me pordhe hudhrash dhe livando te lire te blere te tregu cam.

           2. F
            Fani

            Ky Gjekmarkaj eshte nje shpellar me floke me xhel......shakaxhi i madh si Ducja.....pfff

            1. K
             Kapterri

             Ja ke q... kuptimin shqipes dhe gramatikës or "prafesor"

             1. S
              Shqiptari

              Agron! Vazhdon si gjysme pordhac i llastuar, si “opozitar” i mbudhur me vrere,urrejtje dhe perversitet klasor krahinor te “shkruash” pamflete delirante plot mllef ekstrem. -Ky proces,sigurisht i njeanshem, por brenda korrnizes ligjore dhe Kushtetutes nuk ndodh per here te pare ne Shqiperi. -Korrniza ligjore dhe ajo kushtetuese kane shume mangesi dhe eshte larg sistemeve ligjore ne demokracite e konsoliduara. —Kjo zgjedhje eshte imponuar nga Berisha,kryesisht dhe ka pompuar ne krye te Presidences individe nen nivelin e gjeneralit. -Ti dhe tere aradhaja e llumhanes politike qe ti perfaqeson e kane çuar grupimin tuaj ne hale,e kane shpartalluar deri ne ato nivele sa nuk njihen as nga Amerika dhe Europa. -Si nivel i ulet dhe si individ me shume ngarkese klasore,idolitare krahinore,ben shaka dhe loje fjalesh ne pamflet,duke etiketuar,denigruar,fyer plot epitete dhe poshterime prej nje provinciali llapaqen. -Shiko sa nivel i ulet qe je,duke qene pedagog me UT,foliologjik leksikun qe ti perdor: -Nje leksik i mbushur me turqizma,me fjale te huaja te gjuheve latine,romane,anglo-saksone Por me nje shikim te shpejte kupton se ti,je i brymosur si nje turkoshak i vertete. Lexo sa turqizma ke perdorur ne pamflet; Sanderzem,sokak,hall,mulla,ezmer,xhan,qeder,shakaxhi,qoshe,llafi,dekik,bereqet,derte,vatan,kacidhe,derman,shyqyr,huqe,zet,nur,hallall,trebiet -Edhe nje individi jashte profilit gjuhe-letersi nuk mund t’i lejohet nje leksik i tille,jo me nje peda gogu ne fakultetin e gjuhes. -Kjo ka te bej me formimin tend gjuhesor dhe ne pergjithesi ate profesional -Do ishte e arsyeshme nese ti,do shkruaje ne gegerisht dhe nuk do bente problem,por ti shkruan ne standart dhe je ne ajer. —Persa i takon permbajtjes mjerane,vajtimtare,nuk me çudit pasi ne shpinen tende dhe rraces tende,rendon nje thes i madh merie idolitare,klasore,krahinore. Tung

              1. z
               zgalem

               Nje keshille miqesore , per profesorin Gjekmarkaj : Mos u lodh te shkruash shkrime humoristike , me figura stilistike , sepse nuk i arrin dot . Vrej shkrimet humoristike te Meros : Jane te natyrshem , te rrjedhshem dhe pa sforco . Nuk kam besim se do ta pranosh kete realitet , duke qene ne pozitat e Profesorit , por jemi perpara nje realiteti kokforte . Perdorimi i humorit , eshte cilesi e lindur , sic eshte edhe vete sjellja humoristike ne shoqeri . Nuk them se humori yt eshte tragjik , por eshte i pa pranushem nga lexusit . Ti nuk ke interes , qe shkrimet e tua te refuzohen . Shkruaj normalisht dhe do ta shikosh , qe lexus do te keshe me shume dhe do te ndihesh me i qete , per ate , me te cilen kerkon te komunikosh . Me kuopto drejt . Sinqerisht : Zgalem

               1. V
                VLONJATI

                Po mjaft , a derezi , se u bere bajat , te qifsha udhet .

                1. D
                 Dashi

                 Ca ftyre ke o katunar malok i neveritshem gjekmark qe ke ardh n tiron nga p... somës, i themi Tiron ne dhe nuk e mson dot ti se vjen er qen.

                 1. A
                  Agim

                  Sa humor ka ky Gjeku!

                  1. T
                   Taulant

                   Bure llafazan si grate e liga te lagjes. E mban vehten edhe per malesor. Mundet te jesh nga malsia por je malesor pederast o Gjeke!

                   1. F
                    Fatmiri

                    O Gjek nuk je aty,për llogje kavaje,por për të bërë politikë.Nuk ta mbajti të propozoje as një emër,dhe të mblidhje votat për të shpallur një kandidat,të shifnim sa të vlente lëkura. Tani qepe gojën.

                    1. T
                     Toni

                     Ky me kujton bje personazh te Cehovit.,nje mesues fshati...

                     1. B
                      Birkurve mirdite

                      Fatkeqsi kombetare qe nuk u zgjodh ky intelekt-hale president.Marka Gjakmarka e meriton .Do te behej Saliu i dytepresident i shqiptareve

                      1. G
                       Gallate

                       Une mendoj se ky duhet te behet murg qe te kete kohe te mendoje. E lejon kushtetuta qe murgjit te jene deputet?

                       1. T
                        Tropoja

                        Profesor shume i nderuar nderroje kete gjuhe tallese per komunistet se kjo eshte gjeja me e lehte te besh se ke material plot,bej ndonje shkrim nga ato qe veç ti din dhe askush tjeter boll me keta punetore vreshtash

                        1. h
                         hajdari

                         nuk besoj qe ketu te jete ndonje punetor vreshti, sepse ata punojne dhe nuk e kalojne kohen duke pjerdhur si peda-gogu yt mor matuf geshtenjash, megjithate puntori i vreshtit eshte nja 1000 here me i mencur se ju bolet qe keni nja 30 vjet qe ndiqni pas kriminelin Sali Qen Berisha!

                        2. C
                         Coli

                         O ZOT Çfare Nevojtore Publike Ku ka katandisur PD

                         1. S
                          Supaxhiu 300 evro

                          çfar lloj analize èshtè dhe nqse e kuptoni ! Shqipja e varfèr e masakruar nga flokèt e vajisur me vaj ,ik oo vèlla dhe pèrmjer njèher nga kooperativa nga vjen dhe mè vonè reflekto pèr kètè shkrim kaq bajat.

                          1. F
                           F-35 A

                           Kur do bie shi, te laje k'te halen?!

                           1. P
                            Piloti

                            Te gjithe shkruajne me mend ne koke e kambe ne toke.Ti shkruan me mend ne toke e me kambe ne koke.

                            1. T
                             Time traveler

                             Perfundimisht, ky Goni i Gjekmarkajve, nuk behet. Ka qene, eshte dhe do te mbetet kokrra me e madhe e Noc Rrokut. Eshte e çuditshme, por te gjithe trapave u duket vetja se jane me te mençurit ne dynja dhe ky nuk ka si te beje perjashtim, por me ndryshimin se ky trapllikun e ka ngritur ne art.

                             1. V
                              Vlora 97

                              Qeka ber Meroja shok me Gjekmarkun Hahahaa C mut burra jeni

                              1. B
                               Bisha NANO

                               IK O z. GJEKMARKAJ….THUAJI FLM LUL BASHES QE TE BERI DEPUTET…KUR E MBAN VETEN PER KOKE TE MADHE DHE TI, O MENDER PROFESOR….

                              2. N
                               Ndoc Gjekmarkaj qe ska lidhje e Agronin

                               SHKARRAVITJE E TURPSHME GJUHESORE PER NJE ISH MESIMDHENES NE FAKULTETIN E GAZETARISE. 3 HERE E LEÇITA ASNJE GJE NUK MORA VESH.

                               1. B
                                Bregu i Tamës

                                Ça gallate, i tha Çani qe satiren e shkruan bukur dhe ky vu përpara.Çani lexonte, ky trapi u dhi tu qesh me shkrimin e vet. O malok i vogël aq nivel ke.... Megjithatë vazhdo e qesh, kënaqu deri në orgazëm..... Hahaha.....

                                1. d
                                 daja

                                 Ai baba yt Gjekmakari paska ba pun pa hile penis ka fut penis lke lindur. Ik or zemer zi merru me llakun e flokeve qe e ke kaq merak .

                                 1. m
                                  malcori

                                  Per ty o gjekmuti me kishin thene qe je cuni i xhajes se karit,por jo sot u binda qe ti je vete kari

                                  1. j
                                   janko

                                   E mor derr maloku....

                                   1. A
                                    Ani

                                    O Gjek...po ju flinit ne trug deri para 60 vjetesh kur Permeti kishte makine qepese neper shtepi...o koqe ....cke me Permetin...

                                    1. s
                                     sopiqoti

                                     O z.Agron na ke vene ne pozite te veshtire me "mencurin tuaj",jemi ne dileme,"te qeshim apo te qajme.

                                     1. K
                                      Kent

                                      Filozof i madh ky qerrata,por edhe shakaxhi i perparimi...

                                      1. K
                                       Kent

                                       Filozof i madh ky qerrata,por edhe shakaxhi i perparimi...

                                       1. K
                                        Kent

                                        Filozof i madh ky qerrata,por edhe shakaxhi i perparimi...

                                        1. K
                                         Kent

                                         Filozof i madh ky qerrata,por edhe shakaxhi i perparimi...

                                         1. A
                                          Armandi

                                          Po deri kur do t’i bëni vend paçavureve të këtij të shkretit, që kur u ndanë mend, kaq pak i mbetën sepse i kishin marrë të tjerët. More po mos na hani kohën kot me këtë debil.

                                          1. S
                                           Shoku Shpati

                                           O çfarë sevdaje e ka zënë me Babon, i vjen rrotull do tja thotë po sja thotë dot.... Babo si i gjatë që eshtë të le pa frymë o ngjyrë ylberi....

                                           1. E
                                            ENTSOE

                                            .......Rruges u shkrime me shakate e Duces....Docit......Dulles.....Dodes....Gjekes....Markagjekes!!! Mesuesi I fshatit Humbetire......

                                            1. B
                                             BABO

                                             Sa mirë bënë o Mero, që i nxjerrë shkrime të tilla, dhe ja u lë t'i vlersojnë si dinë vetë këta mjeshtrat e komenteve...Me ç'lexoj në komente e paskan patinuar me m...t, e pshurrur tej e tej, këtë budallin e Gjekmarkajve...

                                             1. g
                                              ganiu

                                              bejtexhi byreku ....

                                              1. P
                                               Patrioti Verior

                                               Gjekmarkaj, pas Sali Berishës, ti je shpellari nr. 2 në kombin tonë. Je personifikimi i ligësisë, injorancës, poshtërsisë.

                                               1. l
                                                lato

                                                Malokun e degjoj kur eshte safi malok,e duroj kur flet si i jati dhe e ema,.Edhe kollaren dhe xhinsat ja duroj,,por kete Gjeke Marka Gjeken nga Puka,qe imiton Hyske Borobojken nga Opari,Pellumb Kullen nga Zemblaku,Filip Cakulin nga Vrima,kete nuk e duroj dot. Jepi te haje ketij THIU,Vuri nje sahan perpara qe te mbushe gryken e mos na caje trumpin. Si e mbante oren i biri Memetit o malok?

                                                1. a
                                                 arqile

                                                 Sa mendje budallai paska patur i duket vetja mjeshter.Ky nuk ka vend per te botuar budallalleqe dhe duhet isaf te ndalet sa me pare .Po me duket se i ka hyre vedi ne qef dhe vertet ka mbaruar.Hallall.

                                                 1. L
                                                  Lenci bira

                                                  Gjek vazhdo se vetem keshtu Mero Bzaze na jep informaciin te plot se ti je kokrra e gomarit Profesor je shume i shpifur duke filluar nga floket dhe deri tek kepucet Me keta lloj shkrumet mund ti ndajme idiotet qe i kemi me shumic

                                                  1. d
                                                   demo

                                                   O te dhjefsha humorin e malokut!

                                                   1. N
                                                    Nje qe te do te miren regulloju

                                                    Mos u lodhni te lexoni shkrimet e ketij njeriu si ka mundesi te jete dhe deputet dhe per me teper profesor bo bo e shkreta Shqiperi ky kujton se ve njerzit ne loje te gjitha ato qe thua jane per ty se tregon kush je keshtu ke qene apo ke rene shume posht nga intelekti kush te ka zgjedhur a derezi

                                                    1. B
                                                     Bobi

                                                     Per cfar e votuan ket m”per deputet apo per poet

                                                     1. M
                                                      MALOKU

                                                      ROPT KU TI KESH OOOOO BIRI I KURVES

                                                      1. D
                                                       Davidi

                                                       Gjek,mer,kar.

                                                       1. V
                                                        Vjosa

                                                        E cka dashur te thote ne kete hartim te kl. peste ky i vetquajtur intelektual?. Nje gje del qarte urrejtja per KM , qe jo si afrohet, por qendron vite drite larg, e kjo e bezdis dhe i prish gjumin ketij lumemadhi e ne ate gjumeprishje thur keto hartime kalamajsh..Dhe te shpresosh te opozita kur ky hartimxhiu mbahet per me i mencuri i tyre.!!!!.

                                                        1. R
                                                         Raimonda

                                                         E kishja vendosur te mos klikoja shkrimet e ketij deliranti. C' mu desh qe e lrxova..humba kohen kot. Po cfare profesori eshte ky? Te na jape titujtn e punimeve e studimeve qe paska bere ky mesues i gjuhe- letersise..se keta profesorat e UT duhet te kalojne ne veting. Na mbyten fshataret e vetkenaqur...

                                                         1. b
                                                          betixho

                                                          Ky cedoi perfundimisht.Mendova se do ishte diçka por me shkrimet e kohes moçme te viteve 20 të shekullit te kaluar nuk di të orientohet,në një kohë që situata kerkon jo qesendira por sipermarrje urgjente politike. Kë mendon se ironizon Ti, mor kec Mirdite.

                                                          1. P
                                                           Patrioti vertete

                                                           E po keshtu eshte, o Agron. Bakja, apo Babo ka te drejte te propozoje, pasi ta la ty te propozoje dhe nuk ishe i afte te propozoje. Por mos harro, ish Babo ka propozuar gjithenje e ka vene ata qe ka dashur vete, kukulla. Fito njhere, dhe behu ti Babo e te shohim cfare do propozosh. Por kjo nuk do ndodhe edhe 8 vjet te tjera.

                                                           1. D
                                                            Dhjetoristi

                                                            Ja dhe gjek ballukja që ja lëpi balluket lopa çdo mëngjes,megjithse është zero fyl vazhdon të hajë,ha se të bën mirë gjek dhe mos e kryej me gjeneralët,veçanërisht me z . Mosiu që për vlerat që ka në raport me ty o gjek dhe ai që bën çdo mëngjes ka më shumë vlera se ty,prandaj shko haje o gjek që t'i lëpin balluket lopa.

                                                            1. N
                                                             Nje Skeptik i Pademshem

                                                             Gone vazhdo e mos e rruaj hiç. Po te sulmuan sufllaqexhinjte, dije qe je ne rruge te drejte. Edhe Babos do t'i vije fundi nje dite dhe nje burre i mencur ka thene, sa me lart te hipesh aq me keq vritesh kur rrezohesh.

                                                             1. S
                                                              Sokrati

                                                              Miq të dashur komentues! Mos u mërzitni me këtë far' depyteti properëndimorleshi! Shikojini turin(ë) dhe i çoni kusinë: I lëpirë nga lopa, I "krehur" si rosa, Vesh' e fytyrëkuq... Kur s'e arrni tjetrin në garë, Ia nis e s'ndalet me të sharë, E ka këtë zakon nga sala i parë, E thellon më tej me salon e dytë, Sa njeritjetrit po i nxjerrin sytë...

                                                              1. S
                                                               Sokrati

                                                               Miq të dashur komentues! Mos u mërzitni me këtë far' depyteti properëndimorleshi! Shikojini turin(ë) dhe i çoni kusinë: I lëpirë nga lopa, I "krehur" si rosa, Vesh' e fytyrëkuq... Kur s'e arrni tjetrin në garë, Ia nis e s'ndalet me të sharë, E ka këtë zakon nga sala i parë, E thellon më tej me salon e dytë, Sa njeritjetrit po i nxjerrin sytë...

                                                               1. N
                                                                N.VJOSA

                                                                Agron, Ti kane thene te gjitha keta komentuesit me lartë. Une do te them vetem kaq.Mos kerko te besh humor kur nuk di te besh humor dhe kur nuk ka vend per humor, se... ...Se ndryshe tregohesh nje malok i trashë p r i m i t i v... (Ti u merr te keqen malesoreve te vertete te zgjuar, qe dine ta thone fjalen sipas kuvendit...) Ti Agron , nga qe je opozitar, mendon se mund te flasesh kunder, por edhe te qenit opozitar kerkon mençuri dhe ballafaqim me realitetin...Jo humor koti ,se behesh qesharak... Merua , me sa kuptoj une , ti boton keto broçkullat e tua ,se ka per qellim te bëjë tabelë qitje per komentuesit, per te diskretituar.... Daullja bie per ate qe e degjon...!

                                                                1. ?
                                                                 ?

                                                                 O Shurro Vjosa nuk te paska shpelare COVIDi akoma ty mor delenxhi beqir?

                                                                2. V
                                                                 Viki

                                                                 Kur gjykon ky maloku ed ramen eh cfar kohesh kan ardh, ky maloku GD Salianus te tre si përçe bythe.

                                                                 1. v
                                                                  vang

                                                                  Si ste vjen turp o bejtexhi qe vetem Cani ben sikur i pelqen bejtet e tua.Por ne gjithe kete panoramemungonin floket e tua me llak o birbo.Do te te marrin studentet me gure o lumemadh.

                                                                  1. D
                                                                   Dashnoret e Meros

                                                                   Paska sukses ky GjekMarkaj. Sa shumë komentues qe kane lexuar artikullin e tij. Ja shkruan Mero keto artikuj?

                                                                   1. S
                                                                    Sali gerdeci

                                                                    Sa DO QE PERPELITESH TE DUKESH SI INTELEKTUAL.SHKRIMTAR.PEDAGOG..DO NGELESH MALOK I ZBRITUR NE TIRANE..SI PADRONI YT BIRISHA...DO NGELESH PROVINCIAL DHE JABANXHI TER JETEN

                                                                    1. T
                                                                     Tropoja

                                                                     Bravo profe,shpresoj te marre mesim nga ti edhe frroku se asht bo bajat krejt ai o plak shum keq fare,ti je taman djal mirdite njeri zgjuar

                                                                     1. H
                                                                      Heti i Molla Sylos

                                                                      O gjekmsraklija Bejtet tuka jam tue i ndi

                                                                      1. I
                                                                       I THEM GJERAT SI I MENDOJ.

                                                                       O Gjekmarkaj, o cope prezervativi. Nje pyetje kam per ty o njeri paçavure. A te bejne pershtypje gjithe keto komente negative qe shkruhen per ty pas atij artikullit tend? Qe je njeri pa moral, pa dinjitet, pa karakter kete edhe ti ke arritur ta kuptosh. Ti o cope prezervativi sduhet te ishe fare aty ku je sot, duhet te ishe duke nxjerr mut nga goja neper emisione ashtu si ke nxjerr gjithmone. A ishe ti o cope prezervativi qe ke deklaruar me gojen tende qe kurre ske per te pasur interes te behesh deputet???? Burri fjalen ka , por ti je "Buravec" . Uroj qe ti lexosh komentet me radhe bashke me komentin tim o njeri pa shtylle kurizore, ndoshta reflekton dhe kerkon falje njerezve te thjeshte si puna ime qe te kemi dhene voten per te punuar dhe jo per zbavitje personale. "BABO " e ka pas ne terezi per 9 vjet ashtu do ta kete edhe 3 te tjera deri ne zgjejet e ardhshme, por ti o qyqar ke per te mbetur po prap pa shtylle kurizore. E shikon o derëzi cfare ju beri Babo ??? Po tall bythen me ju . Punoni per ata qe ju kane votuar o te mjere dhe lereni BABON te tall bythen me ju demokrat, demokrat ju thenshin se as vete ju se dini se ne cfare kategorie jeni. Ja pra o prefesor , ky je ti . Edhe nje here tjeter uroj te bje ne sy ky komenti im.

                                                                       1. R
                                                                        Rushdi

                                                                        Ky la nam me frizurë. Se kush e këshilloi, Cili berber e bëri në këtë ditë???? a thu a ka parë ky ndonjhere Psh. Profesor nga Universitäti Zürichut. Do i shihte si vishen krejt thjesht flokët i shkurtojn vet. Ani kur mundohet gomari me bërë humor, Dhe me qen sarkastisch????????????.

                                                                        1. e
                                                                         edmond( koder rreshen)

                                                                         Tastjera apo Pena ju ka lezet ,ty Agron dhe Mitro Qeles,jeni te papar me humorin e holl ! Ben mir qe shkrun dhe ironizon pusht-tetaret e sotem,por ama vetem pas tastjeres,(sic duket ju duhet pak koh per te then pergjigjen e sakt ) dhe jo neper studiot televizive,sepse aty humbet arsyen dhe justifikon thenien e nje analisti, Agroni dhe Marku , me bresheri fjalesh , duken sikur gjuajn me Mitraloz nga goja !

                                                                         1. R
                                                                          Rrok Cubi

                                                                          O profesor,shqiptaret kane pas nje shprehje,domethense:Aty ku hane,e nuk te ftojne,dhe ku flet e nuk te ndigjojne,je pa vlere,dhe ti ,si pedagog i madh qe je,analizon shprehjet e emrit Bajram,simbas krahinave,po nuk e pashe,se babo,shume kush,ti ndoshta,i thone Babes,babe i thon atij,qe te punon nanen,ti je ka baba,apo te burri nanes,me babe gjalle,prandaj meru me ndonje gja konkrete,se normalisht,c'fare do mbjellesh ,do korresh

                                                                          Lini një Përgjigje