Babo i mëson Zelenskit taktikat e luftës guerrile

15 Qershor 2022, 09:21Blog TEMA

Babo i mëson Zelenskit taktikat e luftës guerrile

Nga Agron Gjekmarkaj

Një ngjarje e madhe ndodhi sot në botë. Si jetim i la evleterit e tij. Babo mori rrugen atje ku lufta ndizet zhari.

Dolen ministrushët e ministrushet që me natë në aeroport e një e nga një me Babon perqafoheshin si shoket e malit dikur motit!

Babo ruhu! Kujdes babo! Mendo kombin Babo, mes hukamash e vajit i jepnin ngjatetimin e fundit heroit që veshtrimin në horizontin e agimit ngulte.

Në atë mugetirë shpirtrash të zalisur u ndie një zë Babo, Bobo a do me sjellesh matrioshka ruse? Tridhjetë shikime acar ranë mbi të! Babo po shkon të luftojë kunder ruseve dhe mallrat e tyre janë nën embargo. Babo psheretiu!! Por në fund u nda me të gjithë si Kostandini me Dhoqinën.

Pastaj hajde mos thuaj që Babo nuk është trim si Selam Musai apo Mic Sokoli. Zulmen e kombit e ngjiti në apogje.

Sapo aeroplani u shfaq në qiellin e Kievit ruset  e moren vesh, iken nga sytë këmbet dhe u futen në vendstrehime. Ca prej tyre kishin mbushur poturet, dhe duhma e groshes tartare ndihej në ajer. Erdhi thanë zjarrmi i tokes Skenderbeu i shqiptarve.

Hajde mos të iknin se ulej dhe i bënte rezil me dy a tre thagma nga të vetat.

Populli  martir harroi vuajtjtet kur pellumbi i paqes  po ulej. Babo ështe apostull i lirisë dhe armik i tiranisë.

Sapo u takua me Zelenskin pa shkembyer mirë pershendetjet e rastit, i tha: me jep një helmetë-eja të ikim në front! Unë vertetë jam më artisti i kryeministrave dhe kryeministri më i mirë i artistëve siç do ta perkufizonte Këthe Spiri por di edhe art ushtarak.

Jo vella, ja ktheu Vlodimiri është me rrezik të madh, kam pergjeqësi per ty, je goxha udheheqes, shef i një vendi të NATO-s!!

E të zënë rob, ç' na mbet, ku i dihet ata ushtaret kanë lexuar tregimin tënd antologjik të perkthyer në çdo gjuhë  "Ina Ina hiqi breket" e na gjen belaja se tani nuk u bëjnë sytë dritë nga humbjet.

Babo i tha, degjo! Unë kam eksperiencë të madhe me taktikat guerrile ndaj kam ardhur të ti mesoj dhe ty!

Në vitin 2019 opozita dogji mandatet! U ndez Tirana, komandant Luli sulmonte me hotjanet e vet e ika unë, u bëra erë, frikë e madhe!

Por ju punova qindin, ju dilja ku se prisnim. Një ditë hyja në qytet si shites qumeshti i veshur si fshataret aty rrotull! Tjetren si kamionist me kombinoshe plot njolla vaji!

Më pas bëja si turist pank e flisja vetem anglisht, herë si postier me biçiklete e si shites ambulant akulloresh!

Edhe ministrat vinin herë në Shijak e herë në Mullet te veshur si bujq e punetore hipur mbi qerre e karroca teke, benim mbledhje e firmosnim per Shqiperinë e tenderave publikë.

Atje mbi Kryeministri bam e bum, zjarr e flake unë flija si partizanet tek shtepitë e popullit në bazat e Dajes.

Një torbë merrja me vete dhe librat e Ornela Vorpsit që i perktheja e shpesh me lot i laja nga ndjeshmeria që më shkaktonin.

Bukë kripe e zemer po edhe ndonjë pulë, kec a qingj aty ketu gjeja. Gezohej njerzia katundeve i kenaqja me qyfyre se me jepet shumë per hoka.

Rrezik me sy kam parë se ata qerratenj ishin të pezmatur!! Me erdhi në ndihmë Amerika me Palmerin se ca vite ashtu do jetoja zgeqeve. Shyqyr vlla që janë amerikanet. I veshtirë ilegaliteti.

Ja ti po e provon vetë. Në shtator prapë do e kem atë hall! Berisha e Meta fillojne perseri e do me duhet të marr rruget! Tani janë edhe të stresuar e kanë dorë të keqe, nuk ka derman që i ndalë.

Por unë ik si Pompeu e kthehem si Çezari.

Në 98 na u turren mamurrzaket desh na çarten se ehuha jam gjatë në pushtet una. Kapercyem mure e ledhe. Frymen ndalem në Rogner. Vetem një hall patem unë e Imami po ja hollem paq. Humbem nderin po shpetuam gjëra të tjera.

Mendoj qe me keto teknika të shkojmë edhe ne Luhansk e Donetsk. U japim zemer taneve. U nisa nxitimthi se duhej të merrja edhe ca nga gjeneralet e Nikos e të hillnin ca bumje nga lart të na hapnin rrugen.

Por kam edhe nja dy tri ministresha hazer xhevap që zjarr nxjerrin nga goja! Janë artileri e rëndë ato. Merr flakë jallia kur leshojnë ato llafnë si gjyle e nemces. Kur flasin ato opozita futen nën banka.

Me tre fjalime ketu në front e bejnë zap këtë urdi armike po çe do kam beteja të hapura dhe i lashë në lufte atje!

Zelenski u madhengjye. Ti paske patur halle tha keto tonat nuk janë gjë. Para ketyre keshillave ndihma e NATO-s pesë me hiç është.

Babo u ndie i ngazellyer me kontributin që dha per paqen boterore. Për gjëra të medha ka lindur i uruari! Shqiperia është sa një gotë për dallget e tij të medha!

 

95 Komente

 1. e
  eli-tiv

  ....Ky eshte "demode"....eshte shume i vonuar...viti '22 ..ka detyre te larte; deputet....cfare dobie i sjell vendit , shoqerise....kush ka nge te lexoje perralla....keqardhje..

  1. G
   Gjin Frrok Kacurrja

   Or tëj, or Gjekamark, a je thupër thane ? A je thi ? A je lopë ? A je sqap ? A je mut ? Je tuj u krujtë fort, por laje bëjthën mirë, se po e kërkon me të ta fut, e të paktën ta keshë qat bëjthë tlame e jo tmshime me hasra tthata a ngjo, a sngjo ? Ka për të thy nbëjthë na i hu, që ke për të lemeritë robt e shpisë në ukubetin që kanë për të pa pi bëjthës tate or tëj kokrra thiut.

   1. K
    Kalec Dega

    Me kete rast kujtohet edhe per Gerdecin , Ramushi....

    1. N
     Na mbyten idiotet e Komunistit Sali

     Ndersa ti o Kalec, perfundove ne Bythec. Keni nja 16 vjet qe vetem Shani Ramen, dhe asgje tjeter nuk bëni. Dhe çfare arritjet? Një mut arritët. Rama 12 vjet vjet kryeminister, dhe synon mandatin e katert. Kaq vjet, asgje nuk mesuat o koqe kandari? Nuk është gare kush të shaje Ramen me shumë, po si të rrezohet Rama nga pushteti. Ja, e shave to, dhe Rama nuk po Di ku te futet nga frika. Ka lidhur koken nga plaget qe i shkaktove ti, ashtu si derrmonte Enveri imperialistet dhe revizionistet. Dhe ironia është se ti me demek e mban veten antikomunist. A ju jeni me komuniste nga Enveri, por nuk e kuptoni. Lereni Ramen por shikoni opozitën qe ka marre rrugët e mutit, se per ndryshe deri nga viti 2037 do keni Ramen, dhe pastaj behet Zaho gati per kryeminister. Ndersa ju vetem do lehni si qen pazari.

    2. N
     Ndue Pal Përlala

     Or tëj Gjeka Mërka bëjtha,a e ke pa basurretin tat ? A e din se e ke fytyrën si pidh i depilum ? Je fytyrë pidh. Sa herë flet, të duket goja si birë pidhi….. Qashtu bre o kokrra thiut…..

     1. v
      vang

      PErse kerkon kot pa arsye ''revansh'' .Ramen e ftuan o debil prandaj shkoi dhe ironite e tua jane qesharake apo vec zili.MOS e harxho kohen dhe mundin me Ramen por shiko te katranosesh partine tende qe parti i thencin kur per intelektuale grumbullon ''bejtexhinj te shplare.

     2. T
      Taulant

      Po ti ore gomar, ne vend te punosh me perkushtim se je i zgjedhur deputet i kuvendit te Shqiperise, meresh me shkrirjem ne forme perallash te maktheve tuaja. Pika qe nuk te bie gomar i semure nga trute e kokes.

      1. M
       Martin

       Ja deketa zagare zgjodhi deputete PD-ja...

      2. M
       M

       Përveç faktit që imagjinon sikur shikon film në "gjumin "e gjatë politik,ja futë broçkullave e pa asnjë lidhje ,"shpikë "fjalë dhe fraza të "reja" jo vetëm pa kuptim po për çdo njohës të gjuhës shqipe është e domosdoshme për një përkthim pavarësishtë nënkuptimit që mundohet të transmetojë duke berdhepsur "zgjuarsinë "letrare me idiotizmin që shfaqë për të mbuluar smirën ,urrejtjen,injorancë dhe 0 aftësinë politike që e karakterizon.

       1. A
        Arben

        Boçë kanari si ai që e bëri! Për ju Rama rri në Ukrainë deri më 2025 e prap fiton.

        1. "
         "BOHOTINA"

         E me gjithate ti nuk vlen as nje qime... e Babos.

         1. A
          Afa

          Gjeku eshte i kendshem ne artikujt e tij. Problemi eshte, qe si deputet i parlamentit te Shqiperise, nga ai pritet kontribut per shoqerine, ne legjislacion etj. Keto artikujt me vjen keq por nuk vlejne gje. Ato jane vetem ne statusin e nje gaztari apo analisti. Z. Gjekmarkaj eshte ngritur ne detyre, keto analizat nuk i hyjne ne pune asnjerit. Jane thjesht llafe telenovelash.

          1. T
           Tirana

           Ky artikull e vërteton që këta pedet kanë ik për lesh; janë duke plasur nga marazi. Kisha pritur ti shifja në burg gjysmat e këtyre me në krye shpellarin non grata por që të çmendeshin e të plasnin nuk e kisha pritur hahahahaha. Kështu ju pafsha të gjithëve o shpellarë duke shkruar përralla hahahahaha e duke fol me vete. O ça gallate

           1. M
            Mona

            Ah ti ke ik per lesh o i zi, i paske leshu pllumat! Apo derrat.. se ku merr vesh nga pllumat ti.. Laraske pedeiste ;)

            1. S
             Shqiptari

             Agron! Sa ishe krriç dhe pëllisje ekraneve,u krijua ideja se ishe i vogel,donje te hanje,po nuk kishe grazhd. —Tani qe u rrite dhe u bere ...Lamborgini,pllet kot me kot dhe pa orar -Eshte ne te drejten tende te ironizosh,te besh sarkazem,te leshosh bajge nga goja dhe te fyesh kedo qe te del para dhe nuk mendon si ti. —Eshte publik qendrimi yt ekstremisht fyes per Ramen dhe per te majten shqiptare. —I gatuar ne gen si ekstremist,mallok privincial,i skuqur si lafsha e ... gjelit te detin,kaperdisesh dhe fryhesh ekraneve,si lolo,si nje klloun banal. -Keto lloj pamfletesh fyese plot meri krahinore madje ideologjike te kujtojne shkrimtarucet enveriste qe fyenin dhe ironizonin “armiqte e klases” borgjezet” dhe “imperialistet” -Te ka ngelur ora larg,or gdhe maloku. —Cilido qofte,sido qofte,Rama,Babo eshte kryeministri i vendit tend,malok idiot! —Si shume kryetar shtetesh,edhe ai ne mbeshtetje dhe ne solidaritet me popullin ukrainas,shkon te jape mesazh mbeshtetjeje ne emer te popullit tend,mor injorant provincial. —Nuk fiton asnje pike,perveç urrejtjes dhe injorimit nga shumica e shqiptareve. —Shiko hallet e familjes tende politike dhe te kryetareve te tu te dhjere. Po juve u ka rene bomba mor malok dhe qani hallet e kaloresit qe i varen...kembet. —Je tejet i mllefosur ,or malok privincial!

             1. 1
              1234

              I ke thene te gjitha Shqiptar , nuk te heq asnje presje.

             2. S
              Sali Legeni per Zvarranikun

              T'i rruash bolet Babos! Zbrite ne kryeqytet si katundar i babzitur per te shitur domate ne kryeqytet, nderrove zanat, emri profesor te pelqeu, si rrjedhoj e kesaj historie te duket " vedi cub" ....Mund te vazhdoje gjithe diten dhe s'ja te mbaruar historia jote i Gjek i Markajve

              1. R
               Roberto

               Hahajajaaa jo vetem t'ja rruaj por edhe t'ja ferkoje sigurisht edhe ne fund t'ja shijoje Babos loqen.

              2. D
               Dymi

               “Humor” që të bën për ta pshurur. Humor i Prof-it injorant. Kujton se në këtë mënyrë do të bëhet i pranueshëm nga tropokuksianët e Sa-lehit. Priti gati 5-6 vjet nga humori i Lulushes, me sulme e miklime, dhe u bë deputet.Ka filluar edhe tani t’i lepije b..Sa-lehit, me shpresë se,Ai, do ta mbajë në fokus. Si ka mundësi, more ditëzi, që beson që super Monstra e Shqipërisë, Sa-lehi, do të mallëngjehet nga lëpirjet e tua????

               1. T
                Ti je ftoh ne tajare

                Je frymezuar nga babo pinok saliu,se ai e njeh mire luften guerrilse qekur ishte ne krye te ppsh dhe tani e zbaton me mamurrsit me molotov

                1. S
                 Stape Pashi

                 Agroni, qyqa none ç’a gamori. Kështu tha një tironas i vjetër kur e lexoi këtë shkarashkrim!

                 1. c
                  cubeli

                  Shikojeni nga Koka (Lope) dhe kuptohet kush eshte ky tipi.

                  1. K
                   KK

                   Babo mund te kete shume te keqija,Po njeri me i mire se ti eshte,e ke zili se kurre nuk arrin dot ate qe ka arritur Rama si njeri….Ti je nje ziliqar malok,gjoja Modern ,por me emer agron ku do shkosh ti o Malok qe deri dje flije me Derrat.kur Kristaq Rama bente Dicka per kombin ne vlera artistike kombetare,ti malok mesoje si te laje dhembet e piste nga kallamboqi ..Mos kujto se i ul vlerat Rames ,,,Rama shkoi ne Kiv,ti ku shkove ,harrova pive espresso ne Duomo se gjoja ti je Katolik mbi Shqiptaret.o i dhier je askush,hajde te jesh nje koqelepires asgje me shume….eshte Pushtellek te sulmosh Kryministrin kur eshte jashte kjo eshte veti malokesh.

                   1. !
                    !!!!

                    Maloket jane cmirezinj te spikatur dhe nese kane perfitur ndonje arsimim e nje fare njohurie te pegjitheshme ..vuajne e nuk terhiqen per te demtuar ata qe kane arritje e kulture te gjitheanshme....pra ky Markagjoni si karri..erist qe eshte do te fitoje fame duke sulmuar Ramen..

                   2. D
                    Dymi

                    Gjekmarkaj, vlen më pak se gjysma e pordhes që bëri dikur Mark Marku. Dy ,gjoja demokrat, me tre emra Mark.

                    1. H
                     Hasan

                     Cfare jane kto gjera qe thuhen nga nje politikan?!Mos mbase po ngaterron artikull?Ketu nuk flitet per gjuhe-letersi po per politike keshtu qe meso te flasesh e te artikulosh z.Gjekmarkaj

                     1. L
                      Ledio

                      Kta i ka zene vapa keq fare o njerez se nuk ka mundesi te shkruajne ne nje menyre te tille si skenar filmash

                      1. G
                       Goni

                       Ukraina nje vend qe me te vertet ka pasur nevoje per mbeshtetjen e te gjitheve shume pergezime Z.Kryeminister

                       1. E
                        Ergi

                        Tregojini se jeni njerez me zemer te madhe dhe qe i rrini prane shteteve te cilat kane nevoje ne te tilla situata me shume se kurre

                        1. E
                         Elvi

                         Nuk e kuptoj sa persona negativ kemi ne kete vend. Merruni me hallet tuaja mos i bini ne qafe kryeministrit tone me fjale te kota

                         1. F
                          Franz Kafka

                          Ja nje ironi tipike prej shiposh dallkauke. As humor, as per te qesh, as per te qar, thjesht batuta shpellaresh qe perpiqen te duken si inteligjente, por qe ne fakt i ben te duken e kunderta: edhe me injorante sec ngjajne ne pamje te pare

                          1. E
                           Evi

                           Bravo z Rama qe jeni duke e vizituar kete vend dhe nuk i trembeni luftess qe eshte aty. Po e mbeshtesni si askush kete vend dhe po e perkrahni per cdo gje. Ju lumte!

                           1. j
                            joel shkodra

                            Une nuk do te ndalem te "humori", por, per nje profesor si ju Gjekmarkaj, nuk jane te lejueshme disa gabime gjuhesore qe vine nga dialekti i veriut. Kur nuk jeni i sigurt, duhet te konsultoni fjalorin. "hollem", "hillnin", "madhengjye" i keni shkruar gabim. Duhen: "hodhem", " hidhnin", "mallengjye".

                            1. N
                             Na mbyten idiotet e Komunistit Sali

                             I nderuar Joel, Gabimet jane si pasoje e të shkruarit me një dore. Me doren tjeter, Gjekemarkaj, ...... opo lere fare. Është pa vlere të komentosh per shkrime kaq të dobëta, nga nje njeri qe perfundoi nga politikan në fejtonist. Është vetem nje bufon qe kerkon të beje per të qeshur oborrtaret dhe Mbretin Edward a Edvin si e ka si. Çfaredo qe të themi per Mbretin, bufoni mbetet bufon.

                            2. k
                             kolokolo

                             Ky i thot bab rames imagjino pak ahhahahha

                             1. G
                              Gallata

                              Hahahahahahahahahahha

                             2. V
                              Valdete

                              O katunar i trashë,zoti Edi Rama për inteligjencën që ka nuk fshin as prapanicën,me ju shpellarët e PD.

                              1. l
                               landi

                               Ky nuk eshte as per lufte as per paqe , here shan pd here ps pastaj behet me ate te pd

                               1. l
                                loni

                                me vjen mir qe 2 guximtar shqipetar kan shkuar te suportojn sadopak z.zelincki dhe nuk ka pse te thot keshtu lloj gjerash per ramen pasi ky po ben njenakt bamires

                                1. R
                                 Rei

                                 Pse flet budallalliqe ai po shkon ti japi mbeshtetjen dhe sensibilizim popullit ukrainas e jo te bej keto budallalliqe qe thua ti

                                 1. A
                                  Arnoldi

                                  Ca eshte ky artikull kshu??? Leje qe skuptova as edhe 1 lloj gjoje se ishte shkrim pa lidhje po edhe termat e perdorura ishin te varfra. Babo thot ky zotria hajde hajde...

                                  1. R
                                   Redi

                                   Po cjan keto lajme koti ai ka shukuar te jap mbeshtetjen e tij ne ate vend tani ato me shume se kurr kane nevoj per te gjithe ne ju flisni brockulla

                                   1. b
                                    beni

                                    ky gjekmarkaj nuk nxjerr naj fjal te mir nga goja sikur e ka denuar zoti ai po shkon ti japi sadopak ndihm ne ukrain tocshko e sha se kuptoj per ca e ben ket

                                    1. X
                                     Xhuljano

                                     E vlersoj shum ramen qe po jep ndihme sadopak te vogel dhe me vjen shum neveri nga ky artikull i cili ne vend te vleresoje keto levizje i godet pa meshire dhe me paturpesi te madhe.

                                     1. B
                                      Berti

                                      Agron Gjekmarkaj per komandant , po ik o shif nai pune tjeter se ti nuk merresh vec c thua , as vete nuk e di per ca flet

                                      1. f
                                       fredi

                                       Rama po e ben nje gje o gon , pa me thuaj cfare po ben ti ?

                                       1. E
                                        Ergys

                                        Ti marresh te keqen Babos ti. Se te ishit ju te PD as nuk do e merrnit mundimin te ndihmonit ate popull dhe te shkonit deri atje vete kshuq mos flit kot se le nam

                                        1. J
                                         Joel

                                         Po ju jeni te deshtuar o PD. Gjynaf qe keni kaq shume mllef per nje njeri si Edi Rama qe ka bere kaq shume per kete popull dhe po i vjen ne ndihme edhe popullit te Ukraines me te gjitha mundesite qe ka

                                         1. O
                                          Opinion

                                          Është për të ardhur keq me këtë sojsëz.Për të bërë lek ky i ashtuquajturi "parimor" po aplikon pamfletin apo fejtonin politik. Duke mos qënë në nivelin e Mark Markut të paktën për denoncimin e forcës së tij politike dhe dorëzimin e mandatit të deputetit,i duket vetja se gjërat po rrjedhin sipas midesë dhe oreksit të tij.Njihet si grykës dhe jo vetëm. Është materialist në kulm dhe shfrytëzon çdo mundësi për të përfituar të ardhura financiare.Shikoni si shfaqet dhe si prezantohet.Sojsëzi nuk bëhet kurrë sojli ore Gjekmarkaj dhe kjo ka shumë arsye historike,familjare dhe fisi.Ti nuk je pjesë e tyre pamvarësisht se pretendon se je fisi i At Zef Pllumi.

                                          1. Çepani

                                           O ti gjeku i markave,ai i gjati si puna jote bën nga një çdo mëngjes dhe e le në hale,edhe ti atje vëndin e ke , se jasht po na qelb dynjanë me 'xhevairet' që erë mut kanë . Nejse puna jote , punë e 'mirë' kush ka mënd se le pa dhjerë.

                                           1. G
                                            Gota

                                            Bravo o lëkurkuqi gjekmsrkaj, eshte guxim i madh te pohosh qe je kopili i Rames përderisa i therret babë !

                                            1. G
                                             Gano

                                             Shume humorist eshte ky Gjekmarkaj hahahah,po ik se sdo e mesoni juuu po shko e kthe ne terezi partine tende

                                             1. E
                                              Eri

                                              Njeri shume negativ eshte Gjekmarkaj prandaj sbehet Shqiperia …kto te PD-se vec trazira dine te krijojne

                                              1. H
                                               Hiç, po them

                                               Ou, po si nuk u beka Shqiperia per nje Gjekmarkaj moj Eri, Harrove qe ne kemi Gjeneral Edvinin. Nuk ka sufllaqe per sot dhe kujdes neser, nuk te ushqejme te ngjallesh pesimizem. Ne kemi Gjeneralin.

                                              2. E
                                               Emiljano

                                               Hahahaha babo ka ik ushtar????????????

                                               1. V
                                                Victor

                                                As mish as peshk , njeri falco, i shpifur Tamam demokrat

                                                1. J
                                                 Jorgo

                                                 Po shko mor idjot ti nuk di cfar shkruan ky baboja qe po permend ti po e ben shqiperine te ndryshoje dita dites te paska punesu sali krimineli ty me duket

                                                 1. T
                                                  Teo

                                                  Me ke esht ky se spo e marim vesh njeher. Ca flet kot apo kujton se po e degjon lush. Bravo Rama keshtu vazhdo jemi krenar per ty qe jeni duke dhen mbeshtetje per kete popull te mjer

                                                  1. O
                                                   Ona

                                                   Nuk. E kuptoj si mund ti hedhesh balt nje akti kaq humanist qe zoti rama dhe abazovic kane zgjedhur per te ber ndaj ukraines me prezencen e tyre atje.Kjo eshte nje balt qe eshte hedhur dhe nuk ka zen vend ne asnje vend

                                                   1. M
                                                    Miu

                                                    O Agron, oAgron mblidh mëndjen o njeri pa tru, o idjot, o i humbur oooo...... nuk di ça të të them. Ju Edin nuk e harini dot kurrë, e kuptove.

                                                    1. T
                                                     Tiku

                                                     Shkrim pakuptim dhe pa vend ti e pe qe spo t ecte nga asnje ane te beri ban dhe partia jote dhe tani shfryn me shkrime koti eshte e pamundur sesi mund te jeni kaq negativ

                                                     1. A
                                                      Ana

                                                      Mu duk sikur po lexoja nje liber komik te klases se peste dhe jo nje artikull te shkruar nga nje deputet qe supozohet te kete nje formim dhe te dije te shkruaje me mire dhe gjera me te sakta

                                                      1. H
                                                       Hasan

                                                       Nje shkrim pa lidhje sic jane dhe vet deputet e pdse. Shume komike kur e mendon qe eshte nje artikull i shkruar nga dikush qe supozohet te kete nje botekuptim te gjere dhe te dije te mendoje she lllogjikojee gjerat

                                                       1. A
                                                        Albi

                                                        Ik mor legen fole ti qe shkon nga fryn era. Pe nje gje e the hajde se po shkruj dhe un nje gje.

                                                        1. E
                                                         Erlind

                                                         Futi i gjum o Gono se sje per ket pun, Rames ti vish anash ti

                                                         1. E
                                                          Erald

                                                          Me shkrim pa lidhje. Sa anej sa knej njeri pa karakter e pa dinjitet pa qendrim pa ide. Rri rri e futja kot derdellit noj gji

                                                          1. Q
                                                           Qemali

                                                           Politiqen teveqel, ja çfarë është ky gjoja gazetar.

                                                           1. L
                                                            Lumja ti moj Miredite.

                                                            Kot e shani, demokracia beri pune te madhe, solli edhe kete “ mendimtarin e madh” te maleve ne kryeqytet dhe pa tjeter qe do shpalos madheshtinr e vet, packa se keput te thata e te njoma. Nuk eshte fare budalla, rri gjithe naten dhe ne mengjes shpie ne gazeta nga nje hartim.

                                                            1. A
                                                             Andon Kozma Ledhi

                                                             Gjate rruges u shkulem se qeshuri me shakate plote kripe te Duces

                                                             1. B
                                                              Byrektore SHQU-pi

                                                              Byrektore SHQUP-i 15/06/2022 te 12:39 Sa here qe shoh portretin tend o Gono me baluket e lepira dhe duke i shtuar humorin bajat mendja me shkon tek gaztoret qe dikur mbanin mbreterit. Ti je ndoshta i vetmi autor ne Bote qe kur i lexohen satirat ne nje auditor asnje nuk qesh me perjashtimin tend deri sa skuqesh dhe surrati te behet si bythe Gomari qe duke i shtuar baluket perfundon ne nje Vic te lepire.

                                                              1. H
                                                               Hydajeti

                                                               I zhgenjiuri TE imagjinoja intelektual dhe paske qene injorant- me fal dhe rri neat grop qe meriton-

                                                               1. s
                                                                saliu

                                                                malok i pa gdhendur 24 karad

                                                                1. V
                                                                 Vjosa

                                                                 Kethejeni në fillore kete trupaket se nxenesit e mi i benin hartimet shume here me të mira se ky biçim profesori e deputeti.

                                                                 1. I
                                                                  I paduruari

                                                                  Je i neveritshem ne pafundesi o Gjek-m... !

                                                                  1. I
                                                                   I paduruari

                                                                   Je i neveritshem ne pafundesi o Gjek-m... !

                                                                   1. s
                                                                    saliu

                                                                    nga koka tek kembet idiot

                                                                    1. J
                                                                     Jimi

                                                                     Partizaneve tu vish anes ti dhe soji yte. Ata ta treguan vendin ty dhe eterve te tu, dje po edhe sot. Keshtu qe ti vazhdo te lehesh se lehtesohesh. tung !

                                                                     1. v
                                                                      vang

                                                                      Tani e teprove ''bejtexhi''.Ne se nuk e kupton ate qe po ben duke e kaluar cakun rrezikshem ahere me vjen keq se ti nuk u ngopke me m.t.

                                                                      1. E
                                                                       ENTSOE

                                                                       Babo, nuk e kopjon dot rubriken e Mero Bazes!! Meso akoma......ulu per sot 6 me zor o professor cadreje!!!

                                                                       1. N
                                                                        Nandi

                                                                        hahahahaha ka dash te bej humor maloku po ka dale objekt humori vete Ortografia e tij flet me shume se kush eshte ky debil malsie Edi Rama u lind e u rrit mes Tiranes ky malok flinte me dru poshte kokes si jastik ne nje dhome me derrat dhe bagetite e tjera dhe e kishte morrin per tu vra me llastik Akoma ska mesuar te perdori ujin dhe sapunin po vetem gel

                                                                        1. L
                                                                         Lugu gjat

                                                                         Kafsho gjuen pjelle e keqe kur ze ne gojen tende te shqyer djemte e malit! Gjaku i tyre solli lirine koke cep

                                                                         1. e
                                                                          enter""

                                                                          Nje kryeminister IDIOT

                                                                          1. A
                                                                           Arian

                                                                           O I mjeri prift.hidhu përpjetë po babo as nuk e di që ekziston një i lëpirë e pa' ngjyre sì ti.

                                                                           1. N
                                                                            Nga nje i pa varur

                                                                            O gjek . . . mundohesh te besh sarkazem edhe te me te madh in E D I R A M A edhe mos mbetet njri me dy kales shkolle pa u bere deputet ti dhe tere ( soji ) juaj e keni surratin tere m . . Per vete dhe mundohesh te tallish E D I R A M E N ai si ty e shume shoke te tu I kaperxen si ujku gomarin ,ai atje shoo-in per te dhene mesazh

                                                                            1. P
                                                                             Pokeristi

                                                                             Gjatë gjithë leximit të këtij shkrimi karagjoz ndihet ngulçima e një frymëmarjeje tê renduar ,ndihen knvulsjone psiqike të nje shpirti të zi në degradim e sipër. z.Gjekmarkaj është për të ardhur keq,është jo njerëzore është antishqipëtare qe veprimi kurajoz dinjitoz. i kryetarit të qeverisë të vëndit tënd,të trajtohet me një shkrim paçavure,nga ana e nje pseudointelektuali Mllefi,zilija,xhelozija,kompleksi i inferioritetit,janë sëmundje infektive që s’shërohen me vaksina. Një këshillë modeste.Gjej nje psikiater me aftesi te shquara psiko analitike,lidhu ngushtë me të dhe fillo menjëherë seancat kurative.

                                                                             1. t
                                                                              turi

                                                                              Pyetja e dites eshte :A e ndjeni se Agron Markagjoni ka ndryshuar nga te paret e tij qe zinin pusi dhe vrisnin grate naten? Nje nga arresyet se perse Shqiperia nuk futet ne Europe eshte se rreth 45 % te popullsise e ka te rendit feudal ,35% qytetari ku fatkeqeisht ka lene atdheun e eshte ne emigrim dhe 20 % ndodhet aktualisht ketu ne vend por qe Gjonmarkagjonet per mese 20 vite i ane tulatur duke zaptuar e pronesuar te gjithe mediat ku sot ndihen te zote te shtepise si Albin Kurti!A nuk ngjasojne me te te gjithe keto vemje qe mendojne se me kollare e kostume jane bere qytetare.Kjo ndjenje inferioriteti e shtyn edhe pinjollin e Markagjoneve qe te lehi here pas here ndaj qytetarit qe ka mese 20 vite qe fshin menderen me llojin e ketij mesjetari!Fatkeqesia eshte sepse Shqiperia duhet te fusi ne shina kete luluki kafshesh te egra qe kane zbritur e zaptuar qytetet kryesore ! Ndaj lereni te gulçije "Huruni orthi" fale hapesires se ka krijuar M.Baze me vizionin e tij per te emancipuar kafshe si puna e Markagjonit.

                                                                              1. C
                                                                               Ce u djeg yve kaq shume?

                                                                               Ore ky Gonia aq di, aq thote dhe nuk eshte ndonje gje e madhe, nje soj satire me Babo e me te tjere lesha. Mua me habit fakti qe nje turme me sufllaqexhinj acarohen aq shume dhe komentojne me zemerim dhe indinjate dhe une them, po dale o ce u djeg yve kaq shume.

                                                                               1. S
                                                                                Sala miku yt Qe i ke lepi prapanicen

                                                                                O Gjek JE KOQE KANDARI JE pa shtylle kurrizore, je NJE zvaranik, je komplet thi.

                                                                                1. n
                                                                                 një Tironas tek mëhallja e Pazarit të Ri.

                                                                                 Është punë me Provincialet që kanë marrë një titull Prof. apo Gradë Dr., sepse i gënjen mëndja se janë të shumë të ditur (të mençëm), edhe pse në asfalt kanë shkelur e ecur pasi kanë ardhur në Tiranë. EDI RAMA ka disa breza në qytet, në aksin Durrës-Tiranë. Por ka pas shumë të drejtë poeti/bejtexhi Tironas; Sefer Daja, që ka shkruajtur për Provincialet që në kohën e Zogut, Italisë dhe Enverit: KATUNAR E KRY PARUR, QYTETAR TI SBOHESH KURR, PA TË RRJEP SHTAT PALË LËKUR. Pra; Gjekmarkaj ke kohë shumë përpara të bëhesh qytetar, por pas 7 brezave, edhe pse po jeton në kryeqytet tani dhe je bo ene Deputet, por në fakt je një njeri i Zi në shpirt dhe fodull në sjellje dhe sa flet e shkruan, një pedagog universitar aspak për të edukuar e mësuar brezin e ri të Shqipërisë.

                                                                                 1. S
                                                                                  Shqiptari

                                                                                  Ne vazhdim te komentit te meparshem. —Ne kerkim te mbedhtetjes nderkombetare,Zelenski u ka bere ftese per te vizituar Ukrainen shume udheheqes shtetesh ne bote.Ne kete kuader ai ka ftuar Ramen dhe Abazoviçin ne Kiev. —Por per "filologu”qe ka mbaruar Filologjikun ne Tirane dhe pasuniversitarin ne La Sapiensa,por qe nuk di te shkruaj shqip,Rama eshte nje Bobo qe i meson Zelenskit taktikat e kuftes guerrile. -Duke qene njeri i vogel,pavaresisht mllefit provincial,harron qe Rama eshte nder antikomunistet e pare aktiv ne Shqiperi. —Sado maskara,i poshter,negativ,tiran dhe njeri eksentrik,or malok Mirdite,eshte i pari njeri qe votohet me nje maxhorance absolute nga shqiptaret per te treten here dhe po pergatitet per mandatin e katert. —Rama si pedagog ne Akademine e Arteve nxiste rinine studentore kunder regjimit komunist qe te priste koken,ndersa ti kullosje bagetite ne Mirdite,or loku,qesharak politik. Çfare ironie kur shikon keta derdimene te bejne si cuba kur ende ne mendje jane gedhenj,idiote.

                                                                                  1. O
                                                                                   Owl

                                                                                   Gekmarkaj boll se je bere si klloun cirku. Kujton se po na ben humor e po na thua ndonje gje te mencur.

                                                                                   1. q
                                                                                    qytetar

                                                                                    Ne PD mlidhen mizat si ne mjalte.

                                                                                    1. f
                                                                                     falje per fjalorin !!!!!!!!!!!!!!

                                                                                     falje per fjalorin !!!!!!!!!!!!!! me ndyresire dhe shpirtzi nuk kam pare kam e degjuar . imagjino deputet ne kuvendin e shqiperse!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                                                                                     1. a
                                                                                      alphade

                                                                                      O Gjeke, Kij meri foli hakun ! Askush deri me sot nuk ka arritur ta “beje vezen” e Edit ne politiken e jashteme ! Ne kete fushe Ai te pjek arrat ! Te keqen Babo e ka ne fushen ekonomike …..!

                                                                                      Lini një Përgjigje