Jemi në vetmi pa Andrea Stefanin

3 Dhjetor 2023, 19:15Blog TEMA

Jemi në vetmi pa Andrea Stefanin

Nga Aleksandër Çipa 

Sot, shtatë vite që Andrea Stefani është në botën e amëshimtë.
Ne miqtë e të njohurit e tij, jemi në vetminë pa të, dhe në meditimin për ‘të.
Jeta ka rrjedhur; e dy fëmijët e tij, janë rritur…
Shumë gjëra në jetën publike janë përkeqësuar e disa tët jera kanë ndryshuar.
Ne kemi pësuar ndryshimin e duhur dhe atë, të padëshirueshëm njerëzor. Në kohën e të qenit të tij në amëshim, ne nuk kemi pasur atë zë që kumbonte aq drejtpërsëdrejtë në veshët e publikut….si për ata që e deshën dhe për ata që e refuzuan. Sidoqoftë, në komunitetin tonë, iku si idealist i fundit i komunitetit profesional.
I paharruar mbetesh miku im Andrea!!!!

4 Komente

 1. p
  paturpesi pa cak

  I paftyri Cipa,qe duke perkulur kurrizin,vecanrisht ndaj shpellarit berisha,per te ruajtur privilegjet si postin e kryetarit te gazetarit etj,ishte nder te paret e profesionit te Andrea Stefanit,qe e la ne vetmi kete te fundit.

  1. E
   ENTSOE

   Eshte rrefyer si Tek Papua!!!

   1. S
    SHQIPETARE

    Z. Cipa...! I paharruar do te qendroje edhe per brezin tone si nje person me intelekt , kurajo pa ju trembur syri , dhe pa ju servilosur askujt per ate te vertete qe, ne populli akoma po e vuajme!! Ishte nga ato gazetare te rralle qe meritonte rrespekt .... I pa harruar do qendroje ne mendjet tona , te cilin e ndiqnim me shume kenaqesi neper stacionet televizive....... Ky eshte ANDREA STEFANI qe djemte e tij duhet te krenohen per babain e tyre...Atdhetare I vertete.….. ????????

    1. 7
     777

     Moderator,je XHELAT i fjales se lire,di ata te inkuizicionit katolik! Mero,je armik i fjales se lire! Mallkuar qofshi!

     Lini një Përgjigje