Paradoksi i të qenit pro Belerit dhe kundër Greqisë

18 Shtator 2023, 20:40Blog TEMA

Paradoksi i të qenit pro Belerit dhe kundër Greqisë

Nga Andi Bushati

Konflikti i fundit mes Tiranës dhe Athinës ka ngritur një pyetje që në sipërfaqe duket paradoksale: A mund të jesh njëkohësisht edhe kundër politikave që Greqia ndjek për Himarën edhe kundër asaj që po i bëhet përfaqësuesit më zhurmëmadh të minoritetit grek, Fredi Beleri? Eshtë e vështirë që kësaj dileme ti përgjigjesh me “PO”, në një rajon ku gjerat janë mësuar ti shohin bardhë e zi dhe ku konfliktet etnike të vënë përpara zgjedhjes, ose me “ne”, ose me “ata”. Por, në fakt e vërteta qëndron pikërisht në shtegun e ngushtë mes dy ekstremizmave: në përplasjen e fundit mund të mos jesh, as me atë që po bën Athina, apo aq më pak me kundërpërgjigjen që po i jep Tirana. 

Në opinionin tonë janë të  shumtë ata që nervozohen nga aroganca greke për të diktuar qasjen e drejtësisë shqiptare. Sjellja e ministrave, krye bashkiakëve madje dhe e kryeministrit Mitsotakis, janë nga ato që të ngrenë qimet përpjetë.

Kur këto i sheh në sfondin e trajtimit që i është bërë emigrantëve shqiptarë ndër vite, politikat e ndryshimit të emrave dhe greqizimit të tyre, si në asnjë vend tjetër të Evropës, çështja fillon e hyn ndër ato, kur për një plesht, mund të marrë flakë tërë jorgani. 

Po të njëjta janë taktikat e Athinës edhe në atë zonë të cilën më ekstremistët vijojnë ta quajnë si Vorio Epir. Në një studim që hedh dritë mbi strategjinë e shtetit helen në Himarë, Ardit Bido i ka zbardhur me skrupulozitet këto përçapje. 

Pikërisht kjo tablo e ka bërë shumkënd që me një mendjelehtësi patriotike, sa herë hapet çështja Beleri, të shprehet se, “mirë i’a bënë grekut”, “ai e meritonte”, “ai nuk respekton flamurin shqiptar”, “ai ka gisht në masakrën e Peshkëpisë”, “ai nuk pranon që Himara është e jona”, “ai punon për Vorio-Epirin”.

Por, në fakt e vërteta është krejtësisht ndryshe nga ky turavrap nacionalist. Fredi Beleri nuk po gjykohet për të ndëshkuar në grup politikat e helenizimit të jugut. Ai nuk gjendet në qeli, as për masakrën e Peshkëpisë, as për flamurin dhe as për shifrat e minoritetit në Himarë. Prandaj, të gjitha këto, që shërbejnë si justifikim për konkluzionin: “e meritonte atë që i bënë”, nuk kanë asnjë vlerë. Ai është një i burgosur politik, që u prangos prej direktivës dhe vullnetit të shprehur publikisht të kryeministrit. Ai është rasti i parë dhe i vetëm në Shqipëri, kur një kandidat arrestohet dy ditë para garës. Ai shënon një rekord të zymtë, të kthimit të metodave të sigurimit të shtetit, duke përdorur të infiltruar të policisë. Ai është peng i një sistemi drejtësie të telekomanduar nga zyrat e qeverisë.  

Ti anashkalosh të gjitha këto, do të thotë të mbështesësh ndëshkimin e dikujt për atë që është dhe jo për atë që ka bërë, ta kesh me personin dhe jo me faktet, të hakmerresh etnikisht dhe jo të logjikosh juridikisht. “La raison d’Etat” nuk është e përputhshme me një sistem demokratik. Nëse e justifikojmë vullnetin politik për të burgosur Belerin duke dashur të luftojmë atë që ai përfaqëson, ne i kemi thënë hapu kutisë së Pandorës. Me të njëjtën logjikë ne mund të amnistonim, le ta marrim si hipotezë, vrasjen shtetërore të Ervis Martinit, në emër të së shkuarës së tij, sipas shprehjes së njohur të Ramës: “hëngërshin kokat me njëri-tjetrin”. Po sipas të njëjtit model, ne duhet të përlgjnim vjedhjen e votave të opozitës, pasi në krye të saj është ‘non grata’ i 21 janarit dhe Gërdecit. Po njësoj mund të qemë dakord me shkeljen e të drejtës të çdokujt që është i papërputhshëm me steriotipin dhe moralin që pranon shumica.  

Se çfarë mundësie për abuzim dhe se ku përfundon kjo mënyrë të menduari, nuk ka nevojë për shpjegim. 

Pikërisht për këtë, sado e çuditshme që të duket, qëndrimi më i drejtë në konfliktin aktual është që edhe të denoncosh qëndrimin grek ndaj Himarës, apo minoritetit në përgjithësi, por edhe të ngresh zërin ndaj kurthit politik që i bënë Fredi Belerit. Qasja e parë nuk mund të shërbejë kurrë si alibi për të mbrojtur të dytën. Dhe kjo s’ka të bëjë fare, as me fqinjët tanë grekë, as me politikat e Athinës. Ajo, së pari, është një problem i shoqërisë shqiptare, sepse nëse pranojmë “arsyen shtetërore” për të përligjur ndëshkimin e dikujt, atëhere në vendin e kandidatit fatkeq të Himarës, mund t’a shohë nesër veten secili prej nesh.   Lapsi.al

57 Komente

 1. T
  Taulant, ish foltorist i zhgenjyer.

  Leri filozofirat bastardi Bejleri eshte simbol i Helenizmit ne Shqiperi mbas tij fshihet gjarpri Janusllatos dhe elita ushtarakae Greke.

  1. C
   Coli

   Bythelepires te qifsha, gruan, vajzen, motren, pidhin e kurves qe te ka pjedhur, mbylle halen se bythelepirja ka limit se pastaj fillon e i lepin mutin atij qe te paguan

   1. L
    Labi vjeter .

    Me kete shkrim , ky gazetkar do te laje mutin me shurre , gje qe nuk mund te ndodhe . Ne fillim mbron te drejten shqiptare dhe kur futet Rama ne mes , mbron te drejten greke . Ky moster gazetari , nuk paguhet nga greku per keto qe shkruan , ai paguhet nga doktori i familjes dhe pa dyshim qe mbron interesat politike dhe ekonomike te familjes Berisha . Keshtu eshte gatuar i ziu Bushat qe ne vegjeli .

   2. V
    Vranakonti

    Andi Bushati me kete shkrim bastard,meriiton sharjet dhe ofendimet me te medha qe permban fjalori. Ky eshte bythelepiiresi i Saliut dhe Metes,nje maskara njeri qe nuk e kemi degjuar njehere te flasin nga goja. eshte antishqipetar si ata qe e financojn,Saliiu me Meten.

    1. V
     Vlonjati

     Fiks fare!

    2. l
     likja

     cu be ajo lista me gazetaret shqiptare qe paguheshin nga ministria e jashtme e greqise?

    3. p
     popull

     Foli ne ky gojorsi i Sales qe sngopet duke i lepire topet e antishqiptarit Sali berisha

     1. B
      Byrektore SHQUP-i

      Nuk ke aspak faj për gjithçka që vjell mbasi je një pinjoll komunisti, bir spiuni dhe vetë ti një portret i pështirë.

     2. E
      E verteta dhemb....

      E verteta e vonuar:Beleri eshte denuar si politikan(i zgjeur nga populli) e jo si minoritar.... Po ku kuptojne morracaket e palare tourkalvanoi..!?

      1. B
       Bollano

       Ik or evgjit te qifsha grune dhe papune. Shko lyej bithen me vaj kikiriki se do çkepeni treshe nga prapa me Janulle kancerozin e papune topefishkurin. Yt o zhabzit e mutit se ndotet dynjane me era perç km larg. Pederasta gre qira

       1. S
        Samuel

        Tutje nga forumi shqiptar or pis jevg gre qire. Se kuptoni sa te neveritshem jeni bere, pederastet e mitit

        1. T
         TIRONA

         ???? Grek o Grek ,Grek o evgjit maskara! Me dhrahmet dhe pashaporta greke doni perfitoni ne ????????Shqiperi o qena!

        2. A
         Andi ngele legen i pandreqshëm

         Shko mor legen pis njeri i pështirë,justifikon qëndrimet greke që janë aq dukshëm antishqiptare,justifikon një kriminel që ka vrarë dy ushtarë shqiptarë,si nuk ke pikën e turpit kur i shkruan këto? Shko bëj gazetari filogreke me Arjan Canin o legen o antishqiptar.

         1. S
          Sadik Mehqemeja

          Si gjithmonë, bythqiri i Mehdi Bushatit, tregon që është gjithmonë bythqir, (ish oficer i lartë i sigurimit të shtetit që paguhet me pension të veçantë)

          1. L
           Lalushe Qivryma

           Sadiko ja hangsh biren e mutit Mehdi Bushatit. Ti qifte ropt Komiteti Qendror i PPSH.

           1. S
            Sadik Mehqemeja

            Ti Lalushe Qivryma, je një kokërr pederasti i sensit femër, që konkuron rrotë më rrotë, me Gazmenda Bardhoshen e PiDhisë që aq shumë ka detyrime ndaj Komitetit Qendror dhe Birosë Politike të PPSH-së nga ku edhe ka dalë si jashtëqitje dhe hemoragji periodash, bytha jote me shumë eksperiencë…ëë…

          2. T
           Taraboshi

           Sherbim me i mire per fqinjin jugor nuk mund te behet.Me mire te perkrahin komshine se vllain my eshte parimi ne kete shkrim.Qellimi te luftojme Ramen.Prandaj nuk perparojme se luftojne njeri tjetrin dhe mbeshtesim ato qe nuk duan vendin tone.Kujtoni provokacionet e 49 masakrimin e refugjateve ne 92 etj....

           1. d
            demokrati

            Fatkeqesia e Shqiperise eshte seka patur dhe ka tipa si Bushati qe me "anlizen" e tij na le te kuptojme se e keqja Shqiperise i ka ardhur nga shqipetaret si Beleri, Berisha, Meta Bushati e kompani , Rama mund te kete gabimet e tij si cdo njer qe nuk eshte perfekt por sido qe te jete e verteta e Belerit lerjani drejtesise te vendose dhe mos hani m.t vend e pavend si funderrina pa vlere...

            1. E
             ENTSOE

             Pusht, morr, bizantin, gazetarruc!

             1. S
              Sllobodanka

              Po orgjite e pushtit te Bllokut me se do te pagunen, po qe se nuk financohet nga agjentura shoviniste greke ne Shqiperi?

             2. L
              Lolu

              Bushati si shume here ia futi nie spirre!

              1. V
               Vlora 97

               E mo vemje me nje koqe e bllokut Profesor i modh ti

               1. k
                kacidhja

                Po ceshte ky lloji plere,antishqiptar i terbuar njelloj si Fredi nga progonati.O MERO me keto shkrime po ben propagande antishqiptare edhe ti.

                1. F
                 Fredi

                 Ke shume te drejte Andi ! Keto jane metodat e sigurimit Shtetit dikur metodat qe Babai jot nje nga sigurimsat me te ndyre te diktatures fuste njerezit në burg. Ti I di mire keto gjera se ti ka treguar Babi.

                 1. K
                  Koli

                  Po sa i zgjut Nipi Hyses.Beleri i Denuar politik.Ke te drejte,Gjysma Shqipnise ishin te denuar politik ne kohen e Gjyshit Hysni:Ke te drejte:

                  1. F
                   Fare e ndyre tradhetori!

                   Palaco burre je ore Andi Bushatliu! Je nje maskara i pafytyre dhe nje tradhetar i blere. Per fat te keq shqiptare si ty ka pasur ne historine e Shqiperise qe per para shesin edhe nenen e baben perfshire ketu edhe Arian Canin dhe shume te tjere (pa permendur kryetradhetorin Sali PushT Toptanin dhe Ilir Mutaj). Jeni nje fare e ndyre tradhetori! Pftuuuu

                   1. g
                    gypi

                    Kaja nonen ku ka vajt muhabeti ,analista edhe opininjonista qy lpijn topet e fishkura te sales ,sala qy lpin kokrrat e belerit ,beleri qy lpin kokrrat e micos .

                    1. A
                     Agjenti ne hije

                     Foli edhe ky agjenti tjeter ne hije ,gjoja se po jam kunder politikes qe ndjek greqia ,por…….Thjesht agjent i klubit te janulles je edhe ti

                     1. K
                      Kasemi

                      Shume e sakte ne cdo drejtim. Dua t'i shtoj nje ceshtje tjeter qe Andi e prek ne perfundim, kur konkludon qe, seicili nga ne mund te jete i gjykuar ne kete menyre. Qe do te thote pra se, dhe drejtesia e re, Spaku, Gjykata e re e ndertuar nga nderkombetaret, eshte e varur politikish, me keq se ato prokurori dhe gjykata qe kishim.

                      1. P
                       Phoenix

                       Na keni care karrin me kete teatrin e Belerit. Nuk gjeni ndonje distraksion me te denje per Shqiptaret? Kaq budallenje jane ata qe ju keshillojne rolet dhe i bini gozhdes ne nje vrime? Mileti u a ka kuptuar lojen Bushat, nderroni skenar se late nam.

                       1. Z
                        Zani

                        Me mire te peshtyje ne hale sesa ty ne fytyre.

                        1. L
                         Luani

                         Doli ky copa e bythes..!!!

                         1. T
                          Tradhetre si Beleri nuk eshte vetem

                          Kurre nuk merr mundimin te lexoj shkrimet e ketij mut gazetari , po cuditem pse i bie nga Kina ti e ke te shkruar ne balle, je kundra Rames dhe pro kriminelave e superhajduta e Sali Berisha e Like Monikes e tradhetarve te ketij vendi e pse jo Greqius .

                          1. N
                           Nje shok i babit

                           Po hajduti qe vodhi lopen nuk ka faj? Te gjithe te shajne sepse e meriton, e shkuara jote eshte ajo qe eshte dhe nuk e rregullon sado antikomunist te tregohesh me fjale. Pastaj keto qe thua ti jane teper te renda per vendin, shpresoj te pendohesh. Miqesist!

                           1. V
                            Vl

                            Po mer And I kapur ne flagrance duke blere vota ( direkt fajtor) ky eshte nje I " bugosur politik", kurse ti nje skllave ii ndyre, abuzues dhe del jo shqiptar. Turp te keshe! Te dhjefsha parat ata qe te paguajne! Frei Beyleri ka blere vota si derre, eshte krimiminel sepse ka vrare me komandon 2 seem shqiptar. Vete greket mvas kesaj ngjarje I Karen arme dhe pergjues ketij tipi te dhjere shqiptar dhe.... me tej e mbrojten, por pa e ditur si. Votoj Ramen. Te dhjefsha I'm dhe Sb we e ka didusn kete tip. I'm dhe Sb ndyresisa pa moral.

                            1. P
                             Pellumb

                             Faji me I madh eshte I sali Berishes dhe ple here's tjeter Ilir Meta qe kandiduan nje zotri me under te grekut per interresat kombetare .Keta duhen gjykuar dhe te zhduken njehere e mire nga politika dhe shqipria.Ndyresirat...

                             1. N
                              Nje shok i babit

                              Po hajduti qe vodhi lopen nuk ka faj? Te gjithe te shajne sepse e meriton, e shkuara jote eshte ajo qe eshte dhe nuk e rregullon sado antikomunist te tregohesh me fjale. Pastaj keto qe thua ti jane teper te renda per vendin, shpresoj te pendohesh. Miqesist!

                              1. U
                               UNE

                               Jo, mos ki frike, nuk do ta jape Rama kenaqesine te te shohe ty ne vendin e Belerit. Ai ka qejf te te shohe tamam keshtu si je , nje cope zvaranik. Pastaj Kapua me Koleken kane qene shoke lufte. HA, HA, HA.

                               1. @
                                @#@

                                Të relativizosh fenomenin e Ferid Bejlerit dhe gjithçkaje të ndyrë që ka nga prapa, nga copa e mutit e Janullës, fashizmit klerikal e gjithë shtetit grek të ndërtuar mbi gjenocidin e popujve jo grekë që përbënin 95% të popullsisë, që synon haptaz copëtimin e Shqipërisë, është të vihesh në shërbim të armiqve të këtij vendi. Të uroj një fund si ai që po kërkon me ngulm bashkë me Sali kërmën dhe Ilir hajdutin! Në lartësinë e motërqirllëkut tuaj

                                1. n
                                 nje qytetar

                                 Te lumte Bushati! Te mba mend nje opinion i tere ne keto 30 vite si opozitar i tere pushteteve me rradhe (krejt e kunderta e Mero Bazes, d.m.th) I ke cjerre masken e "nacionalizmit" fals propagandes qelbur rilindjote qe kerkon te fshehe nje arrestim skandaloz te kandidatit ne zgjedhje per te mos e lene te betohet si fitues pas zgjedhjeve vetem sepse kete e kishte programuar qe me pare Sulltan Rama qe atje ne Himare te emeroje nje bashkiak qe tu hape rruge lejeve te ndertimit korruptive per ata qe i dorezojne Haracin atje ne Sarajet e tij ne Surrel.

                                 1. f
                                  fali zot se nuk dijne se c'bejne

                                  Te mesuar te gelltisin MuHalebite qe u gatit perdite Mero, asgje nuk kuptojne mendjet e baglosura te patronazhisteve komentues nga sa shkruan Bushati! Por e kane urdher partie ti hedhin mallkime e sharje me disa pseudonime sejcili.

                                  1. M
                                   Messerschmitt

                                   Njerez...mbrapa kesaj meseleje eshte USA qe dale nga dale po e ngre zgupthi shtetin fallso arrixhi gjakdhejre helenik ...pik

                                   1. E
                                    Emigrant

                                    Ka fajin gjysh hysniu qe sta permbysi djepin o qelbesir qe hiqesh si teoricin dhe sqollos fare Ben se do shqiperin dhe del ne krah te bukshkalurve grkofon si bejleri e cani

                                    1. k
                                     kelyshi i sigurimit

                                     i shkreti ti per mendet qe ke. cka del nga macja gjuan mi, keshtu duke qene i biri i sigrimsit mehdi bushat e nipi i i hysni e vitokapos ti je ne ne rrugen e duhur antishqiptare. por burre nuk je SA HERE JE MARTUAR GRATE ME SHUME TI KANE QI TE TJERET SE TI VET I KE QI. SHkoe beje nje grope ne dhe mbushe me shurren tende e shikoje veten ne ate shurre se shef realisht se andi sigurimsi e chim peka jane ne nivelin aktual te opozites shkrdhyer nga edi rama. sa i pacipe del e flet sikur di dicka, kujdes se dikush po te fle me gruan si i flejne ilir metes me mona baxhellen. na thuaj pak nga vjen, c' familje ke a po je nipi i hysni vita kapos e i rritur me kujdesin sali e liri berisha(ajlushani). thone se liria(sllobodanka) ka qene dashnorja e ali ajlushanit parase ta marre berisha. ne te vertete pasi eshte martue me berishen nuk e ka qi me ali ajlushani lirie berishen

                                     1. Y
                                      Ylli

                                      Bravo o nipi Hysni Kapos

                                      1. p
                                       pesimisti

                                       O idiot i lindur nuk te rrihej pa henger m.t edhe per kete ceshtje.

                                       1. 7
                                        76

                                        Kufijtë e Shqipërisë me hir a me pahir do të shkojnë në Athinë. Le të blejë me paratë e BEsë shteti dhe kombi fallso grek, barktharë e motërqirë sa të dojë mes llumit të Shqipërisë! Me sa di unë, historia nuk ka pasur asnjë lloj mëshirë në fundin e të tillë plehrave.... Unë e kam ndarë mendjen se kush është ana ime në këtë luftë, por edhe ti Bushat e paske ndarë tënden...

                                        1. 7
                                         76

                                         Kufijtë e Shqipërisë me hir a me pahir do të shkojnë në Athinë. Le të blejë me paratë e BEsë shteti dhe kombi fallso grek, barktharë e motërqirë sa të dojë mes llumit të Shqipërisë! Me sa di unë, historia nuk ka pasur asnjë lloj mëshirë në fundin e të tillë plehrave.... Unë e kam ndarë mendjen se kush është ana ime në këtë luftë, por edhe ti Bushat e paske ndarë tënden...

                                         1. 7
                                          76

                                          Kufijtë e Shqipërisë me hir a me pahir do të shkojnë në Athinë. Le të blejë me paratë e BEsë shteti dhe kombi fallso grek, barktharë e motërqirë sa të dojë mes llumit të Shqipërisë! Me sa di unë, historia nuk ka pasur asnjë lloj mëshirë në fundin e të tillë plehrave.... Unë e kam ndarë mendjen se kush është ana ime në këtë luftë, por edhe ti Bushat e paske ndarë tënden...

                                          1. L
                                           Labi

                                           O Mero, Po ci boton krriclleqet e ketij nevrasteniku,...lere mor aman. lere konen te lehe dhe mos i bej jehone.. e dine tashme..

                                           1. e
                                            erjola e bija e flamurit dhe teutes dashnorja e ar

                                            erjola hoxha e bija e flamurit dhe teutes dashnorja e arben arhmetaj

                                            1. E
                                             Erdogan

                                             Eshte hapur Ambasada Amerikane per "strehim politike". Vraponi se do mbyllet o fukarrenj "Pellazagare".

                                             1. D
                                              Demotakercita

                                              Andi,me shkrimin e mesiperm,tregon "besnikerine" e tij kundrejt Berishes,Metes ,Dules e kompani. Per nje person qe ka bere shkelje ligjore(blerje votash,sic thone)ndeshkimi jepet nga ligji e jo politika.Greket,Qeveria dhe partite kane 33-vite qe bejne keto presione.Ata kane perfituar nga politikat antishqiptare te politikaneve tane qe vazhdimisht kane bere leshime. Asnjeher Qeverite Shqiptare nuk e kane ngritur zerin per trajtimin e emigranteve,Leshimi per detin,varezat e shume te tjera u kane hapur oreksin politikes Greke per veprime te tilla.Te sulmosh prokurorine e Qeverine shqiptare kur kerkon te zbatohet ligji ,eshte tradheti kombetare.Z.Andi,perpara se te biesh ne "tradheti",do te thosha qe lexo e meso ato qe kane thene babai e gjyshi yt per politikat e shteti Grek.Sa poshte ke rene o antishqiptar per ca therime.TURP!

                                              1. $
                                               $$$

                                               Bushat, kërkoji videon e Ervis Martinajt Artan Hoxhës edhe shihe mirë, po mirë.

                                               1. S
                                                Scrutiniser

                                                Kam vetem dy emra per ty zoti Bushati: 1. Al Capone 2. O J Simpson Tregoju lexuesve krimet per te cilat I njeh gjith bota keta te dy dhe pastaj tregoju se per cfar jane denuar.

                                                1. N
                                                 Nik

                                                 Eshte per te vajtuar gjendja e mjeruar e shume "gazetareve" Shqiptare, perfshire dhe kete te "pavarurin", ne fakt te varur (dmth paguar) nga Sali Pyka. Deri dije ky dhe te ngjashmit e tij kritikonin Ramen per rastin e tronditjes se mardhenieve Shqiperi -Kosove, dhe vete isha kunder qendrimit te Rames ndaj Kosoves, por sot ne nje situate te ngjashme keta mender "gazetare" marrin nje pozite fare mjerane! Po te ishin vertet te pavarur do te duhej te alarmonin opinionin publik qe kur po kandidonte "greku" Beleri, per te kaluaren e tij si nje qytetar shqiptar me precedente te renda penale! Jo qe kete nuk e bene, as mbajten qendrim kritik ndaj Sali Pykes dhe Mete Janullatosit qe e kandiduan ate ne Himare, por dhe sot pas gjithe ketyre qe kane ngjare ne raportet Shqiperi Greqi, keta na bejne sofizma per drejtesine e "kulluar". Ore debila, por kjo eshte shume e thjeshte, Beleri u kap me presh ne dore duke blere (vjedhur) vota! Kaq do mjaftonte qe jo nje gazetar me integritet por dhe nje qytetar normal do te thoshte qe Beleri duhet te dorehiqet menjehere edhe sikur kjo drejtesi e re t'i japte atij pafajsine thjeshte per teknikalitetet ligjore (se ajo mender "drejtesia e Sali Pykes" as qe behej fjale te prekte sejmenet e Saliut . Nuk do te dukej çudi qe Sali Pyka nje dite po te ishte prape kryeminister (nje enderr e shuar!) do ta merte Belerin ne kabinetin e tij si minister i brendshem apo i jashtem qe te kenaqte gerqine! Bushati, Qim Peka Mjekerrcjapi, Bejte Kandari etj jane lehaqene te Sali Pykes ne Syri TV etj TV sikurse Rama ka lehaqenet e tij ne disa Tv. Sot nuk ka gazetare te pavarur, ata punojne per copen e bukes, jane hallexhinj te varferit dhe kane shitur integritetin dhe profesionalizmit thjeshte per te jetuar edhe si "gazetare" por ne fakt pa nder dhe dinjitet. Te punonin pjatalares (sigurisht pa vjedhur ndonje send) do te ishte shume me e ndershme dhe dinjitoze per ta!

                                                 1. E
                                                  Erindjoti

                                                  Cfar te shkrush per kete bastard , Pleqte nga anet e mia kishin nje shprehje :- E ndenjura ka shum damar , por tek ky kelush ( nuk e shaj se nenen e kishte zonje te vertet) ka qelluar damari me bastard qe kedale ky pis mashkull Me gjyshin nga nena nuk ka asnje lidhje se ai ishte burr jo kec Kur te ftojne ne studio ty dhe Arjan Canin per analiste u permbyste bota

                                                  Lini një Përgjigje