Të gjithë po largohen sepse me Berishën e kanë humbjen në xhep!

8 Nëntor 2022, 18:01Blog TEMA

Të gjithë po largohen sepse me Berishën e kanë humbjen

Nga Kreshnik Spahiu

Vala e dorëheqjeve në Partinë Demokratike ka vazhduar sot me dy figurat më të larta, Grida Duma dhe Alfred Rushaj.

Të dy ishin zv/kryetarë të Partisë në kohën e Lulzim Bashës dhe në opinionin publik konsideroheshin si yje në ngritje dhe në karrierën e tyre ishin dy nga personalitetet më të forta të opozitës.

Largimi i tyre juridikisht zëvendësohet me mandatin e listë pasardhëse që sipas rradhës i bie të jenë dy mbështetës të afërt të Lulzim Bashës. Ky i fundit në përpjekje të rikuperimit të gabimeve të 2017 ku 30 deputet nga lista rezervë i dolën nga rreshti, këtë rradhë bëri kujdes që në listat rezervë 2021 të ishin besnikët e tij.

6 muaj para zgjedhjeve lokale, opozita shqiptare është më e çthurur se kurrë.

- dështuan primaret në rrethe sepse askush nuk kandidon për kryetar Bashkie sepse janë të sigurtë në rezultat humbës

- ju lutëm Ilir Metës të bashkohet me ata sepse s’kanë asnjë aleat

- 38 deputet që përfaqësojnē 380.000 votues demokratë janë kundër Sali Berishës

- partia është ndarë në 7 pjesē

- SHBA dhe UK u bën thirrje largoni Berishën

- BE i ka izoluar dhe nuk i njeh më si parti europiane

- as logo dhe as vulë nuk kanë

Historia më e zezë e një opozite në 100 vite po ndodh këtë dimër.

Po ikin gjithë, madje edhe ata që mbështetën Berishën.

Iku i pari Mark Marku, iku Grida Duma, iku Alfred Rusha, iku, iku, iku. Kanë 32 vjet vetëm largohen me mijëra drejtues dhe kontribues nga kjo parti që vetëm demokratike nuk është.

Po ikin të gjithë ata që janë afër dhe e kanë kuptuar se me Sali Berishën e kanë humbjen në xhep.

Po qëndrojnë vetëm disa kufoma që kanë vdekur politikisht ose njerëz të pashpresë që s’kanë alternativa sepse Ramën e urrejnë dhe s’dinë për kë të votojnë.

Po ikin dhe do vazhdojnë të ikin deri në vitin 2025 dhe atëherë do të shikoni sesi do vriten me njëri-tjetrin si atyre që u shpohet gomonja në mes oqeanit, por nuk dinë not.

Do kujtohen atëherë për t'u larguar por bregu do jetë shumë larg se nuk kanë shpëtim.

Iluzioni i foltores ishte zhgënjim i thellë.

- as nuk hapën dyert

- as nuk u bashkuan

- as nuk ju afrua askush

Ajo parti duhet mbyllur dhe hedhur buzë lumi,t ose në të kundërt demokracinë e mori lumi sepse këta vulë humbur do na lënë Edi Ramën edhe disa mandate në pushtet.

Thjesht po ikin të gjithë nga Titaniku i shpuar.

Po largohen më shumë udhëheqës nga partia sesa emigrantë nga Shqipëria.

Shyqyr o Zot kanë Lanën afër zyrave, sepse po të kishin hapësirë detare, do të duheshin mijëra gomone dhe komardare.

19 Komente

 1. v
  vdiq kerma saleh hamuti pederasti i Rubles

  hajt ne pidh te sheqires kerma e kombit .dorezo miljardat e vjedhura ktij populli ,Vilat Hotelet Bizneset bashke me lyer mutaj keni vjedh miljarda para sa te rroj gjysma e shqiptareve .kriminelet ju duhet sekuestruar gjithcka dhe ne burg

  1. k
   k

   Sa popull i trashë që jeni. Kafsha non grata,do e marri me vete në varr.PD .(figurative).

   1. 1
    19

    Me te vertet se kuptoj fare .si ka mundesi kta njerez te shkojne mbrapa nje te cmenduri dhe krimineli.pervec atyre qe kan vjedh me kte bashk dhe jan pasuruar.dhe maloket se harova baba i ktyre .dhe burgaxhinjte ordinere si dhe kta kriminelat e xhamive .kaq .

    1. J
     Jorgo

     te thuash per Griden 'yll' ne ngjitje, zbritje a zvarritje edhe e kuptoj o Nik Suma .... po ketij Rrushit siku s'ia ka ndegju kush zanin deri me sot....

     1. r
      robi

      Po vicidolit i ka mbetur vetem banda e shpellareve me Besnikin e partise kokebrumbullin servil , nje vemje ne politike qe e perzuri perbindeshi me shqelma si minister i jashtem, Muli kryevagabondi komandanti i naziskineve te mamurrasit me molotov ne dore, Strazua me patllake, Sali Lusha me tankun e grabitur tek garda, Sahit tritol hajduti i cez. Vokshi gerdalla, Gruaja me e shpifur e planetit me kurs tremujor plepash per juriste Adriana Kalaja gerdalla.

      1. S
       Sara

       si ndricon portreti intelektual i prof Edmond Spahos, mbrapa vitheve te veshura me te kuqe (jashte e brenda) te Florianes...

       1. B
        BABALE i PD

        Pune e madhe ae ikin te gjithe ne funde do ngelet Komunisti Berrisha ,Xeni dhe Argiden ne mbrojtje budallai Zefit ,Sandri klanit dhe Shkullaku ne sulme Paloqe, Mul gomari dhe Tritan preshi komentator studio kazan Fevziu i Qimi Pekes tifoza te zjarrte Ylli Rakipkarri Semjani ujku Cerrikut ujku Fierit A.Cani u be ekipi i Berrishes s ka nevoje te fitoje vetem te mbijetoje per ti shpetuar SPAK

        1. j
         ja futi basha sa krahu putanes plak

         loja e bashit

         1. S
          Ska koment

          Ky eshte Kulmi i gallates Kreshniku thote se shqiptaret po ikin sepse “BERISHA ESHTE NE OPOZITE” Kjo eshte perla e vitit !

          1. b
           ben

           Kam pershtypjen se e keni kuptuar gabim Kreshnikun, per te cilin duhet me thene se nuk kam as me te voglin respekt, pasi dikur vajti mbas qerres se Salihut qe e braktisi kur nuk i dhane ndonje cope karrike sic pretendonte. Ai nuk ka thene se "sqiptaret po ikin sepse BERISHA ESHTE NE OPOZITE", por ka thene se "Po largohen më shumë udhëheqës nga partia sesa emigrantë nga Shqipëria". E thene ndryshe, zoti Spahia thote se ka shume ish drejtues te PD-se qe po largohen prej saj, pasi e kane te qarte se me Salih plehun ne krye te saj, humbja eshte e sigurte ne zgjedhjet vendore apo ato lokale. Shqiptaret jane ngopur me mashtrimet e Salihut dhe nuk i besojne me si dikur.

          2. S
           Shqiptari

           Po mire,more njerez,edhe sot me 8 nentor,diten e themelimit te partise se Berishes e sulmoni?! Po lereni sot te festoje themelimin e Enveristeve dhe te komunisteve.Neser shajeni

           1. z
            zefi

            Kafsha e ndyre Berisha...

            1. F
             FCB

             O niku..po ikin se e ka marre vesh i madh e i vogel qe gjykata do ja jape Vulen Berishes...po ikin alibashebardhet o niki qe koqe ngele ...

             1. D
              Demokrati

              Iken , iken , iken po pune e madhe se iken ka plera ne shurrtore plot me shumice e pakice njehete te jape kushtrimin non grada Sali qeni gati i ka taboret me mut Noken ne krye e Padhoken komisar keshillit kombetar naziskin

              1. K
               Kulaku

               Veprim i zgjuar i Grides...e she se : PARA KA SHI ! E MBRAPA BRESHER ! Largohet tani me nder ! E kure te ken ngeren koken e njerit tjetrit....urt e bukt kthehet perseri me e fort dhe e sigurt ne PD deputete...nder te paktet pa asnje ARMIK dhe me e nderusra,.Kjo eshte loja politike qe loz ton zonja Duma

               1. r
                raul

                Po si mos te largohen nga banda e perbindeshit te vicidolit . A e pate cfare shpifje monstruoze beri sot kur tha se Edi Rama ka vjedhur 8 miliarde euro per 7 vjet kur buxheti vjetor eshte 5 miliard euro. A e shihni kete te cmendur shokun e Adriana Kalase funderrines se Shqiperise deri ku arrin te shpife sikur eshte duke shpifur para femijeve te kopshtit. Grumbullo gjithe llumin e shqiperise ne pordhesten e 12 nendorit, mer dhe ca nga vetcvendosja e Baldozes se osmanllinjve , vere dhe Sali Lush kryebanditin me tank ne krye te pordhestes veri dhe naziskinet e mamurrasit me molotov ne dore nen komanden e Muli horrit dhe bekimin e neonazistit shpellar Aleksander Biberaj, mer dhe lristat erotiko naziskine te haremit te Jales me cfurqe dhe hanxhare ne dore nen drejtimin e spiunit Agush askush kokeducja , merr dhe shqupistat naziskine me uniforma kafe te Belind neonazistit qe dogjen bunkerin e Tiranes dhe prap si miu i lagur do kthehesh ne shtepi o monster e shpifur. Populli qytetar i Tiranes si gjithnje do tu braktise se nuk mund te lejoje kthimin ne pushtet te dy njerzve qe kane shkaterruar shqiperine ne 32 vjet me vjedhje deri tek thesari i shtetit e floriri i krrabes.

                1. A
                 Avujt e salehut -Mutit Plak - ne shuarje

                 Muti Plak, drejt tharjes e shperberjes totale

                 1. S
                  SADAM Kufoma an e mban -Krimineli vicidolit

                  Kryekrimineli PD -Antishqiptare - Terrorist - Funderine -Esadist - Prostitute te Huajsh - Injorant - I pabese - intrigant - nji Mut Shpelle - pa dine iman- sinonimi Te Keqes Njerezore - Sharlatan - KANCERI SHOQERISE NJEREZORE qe do Djegur i Gjall ne Shesh

                  Lini një Përgjigje