Për të "ndriçuar" paksa Fevziun

7 Nëntor 2022, 11:26Blog TEMA

Për të "ndriçuar" paksa Fevziun

Nga Kastriot Kotoni

Para disa ditësh në emisionin “Opinion” të gazetarit të angazhuar djathtas Blendi Fevziu pamë një orë mësimore se si administrohen dosjet e Sigurimit të Shtetit. Në duart e gazetarit koleksionist orësh,  vezullonin marka të reja të orëve dhe gjatë gjithë asaj guide në ambientet e Autoritetit të Dosjeve kameramani dukej shumë i impenjuar për të shfaqur sa më dukshëm orët në dy duart e gazetarit. E ndoqa emisionin me kureshtje për të mësuar ndonjë informacion të ri nga të intervistuarit, e ajo çfarë më bëri përshtypje ishte një emision i stisur me sebepin për të treguar transparencën e Autoritetit të Dosjeve, e sikur ky i fundit e kishte thirrur me padurim gazetarin sipër t’u shfaqësuar ndaj dikujt.

Prisja si të gjithë një intervistë me personazhe që i ka prekur hapja e dosjeve dhe sinqerisht u zhgënjeva me ata njerëz që rrëfeheshin përpara gazetarit me servilizëm patetik. Kujt i duhej se si hapen kutitë e kartonit me ca dokumente që janë krijuar në kohë të ndryshme e sipas ligjeve të kohës, për ato cilësime të caktuara mbrenda konceptit të kohës. Pjesa më interesante ishte objekti ku ishte vendosur ky “Autoritet” dhe mënyra e ruajtjes duket një investim serioz.

Gazetari koleksionist nuk merr përgjigjet që priste në çdo sentencë provokimi nga fillimi deri në fund të emisionit të tij. Në studion e tij ai këmbëngulte sërish të imagjinonte shifra të paimagjinueshme me numrin e dosjeve edhe pse përpara se ta përgatiste emisionin mund të ish konsultuar me një zyrë të Shërbimit Informativ ose tek vetë Autoriteti i Dosjeve. Por edhe kur aludoj për libra të botuar nga specialist të Sigurimit të Shtetit, ironikisht rrudhi buzët.

Unë e kam pas fatin që ta komentojë në media librin “SIGURIMI I SHTETIT SHQIPTAR DHE PLURALIZMI” me autor zotin Bujar.Sh. Hoxha. Në këtë libër jepet me saktësi mënyra e rekrutimit dhe si përpilohej një dosje, dhe kush ishin personat që ndiqeshin me përparësi dhe nga cilat shtresa shoqërore vinin. Po citoj: 

"Në fundin e dimrit 1992, në seminarin e zhvilluar nga CIA në Sofie të Bullgarisë me shefat e shërbimeve sekrete të Evropës Lindore ku ishim dhe ne thotë Bujar Sh Hoxha. Rezultonte se 55-60% e popullsisë së atyre vendeve ishin informatorë sekret. U pranua se në këto vende, duke përfshirë dhe ish Bashkimin Sovjetik, një në katër ose pesë qytetarë ishin informatorë sekret.

Kryeqyteti kishte në arkivat e saj dosje që zinin 5.2% të personave në ndjekje dhe 4.8% të qytetarëve që bashkëpunonin fshehurazi me SSH. Për të shuar kureshtjen shton ndër të tjera B.Sh Hoxha, kujtoni Kryetarin e Komisionit të Vlerësimit të Fgurave Nazif Bezhani, që para shqiptarëve në televizionin shtetëror deklaroi në vitin 1998 se 4% e popullsisë në Shqipëri kishin dosje, nga këto 1.5% ishin dosje përpunimi dhe 2.5% ishin bashkëpunëtorë të fshehtë. Të arratisurit nga Shqipëria ishin 12.000 ku regjistroheshin kriminelët e luftës, lista e tyre ishte e veçantë. Numrin më të madh e përbënin personat ose grup personash(famljar) të arratisur në vitet 1944-1946, periudhë ku shteti ishte në formim e sipër. Nga numri i përgjithshëm i dosjeve në raport me popullsinë, 5.2% që kishte Tirana, afërsisht 30% e tyre cilësoheshin në fushën e ndërgjegjes dhe arratisjes.

Nga këto 70%(e 30%) e tyre thekson Hoxha, këshilloheshin dhe demaskoheshin nga kuadrot e lartë të Komiteteve të Partive. Në këto dosje futeshin persona që ndiqeshin për spiunazh apo tendenca të mprehta, kryesisht me çedime të forta klasore, por që përfaqësonin një minoritet. Gjatë periudhës pesëdhjetëvjeçare të sistemit komunist numri i tyre shkonte në shifrën 17.200 persona që mbartnin lloje të ndryshme dënimesh. Nga ky numër 8.500 ishin të dënuar të ndërgjegjes që emërtohej agjitacion propogandë dhe tendencë arratisjeje, ndërsa të tjerët mbanin fajësinë e spiunit, terroristit, lloje të ndryshme dënimesh, sabotatorit etj.

Pas vitit 1978, porosia e prerë ishte që arrestimi në fushën e ndërgjegjes të ishte “fisheku i fundit”. Nëse një person në gjuhën profesionale emërtohej objekt, fokusohej si kundërshtar i regjimit për çdo tendencë kriminale si spiun, terrorist, sabotator, apo agjitacion e propogandë, ndiqej me masa aktive. Verifikoheshin rrethanat paraprake, aplikoheshin mjete operative të regjistrimit të aktivitetit illegal, grumbulloheshin provat e domosdoshme dhe në analizë të fundit, gjykohej masa e sigurisë: këshillim, demaskim, arrestim apo forma operative. I diferencuari pë t’u goditur me arrestim i kalonte sektorit të hetuesisë që detyrohej të verifikonte të dhënat operative, provat kishin vlerën e deklarimeve operative të administruara dhe rrethana të tjera plotësuese.

Më pas e gjithë dosja dërgohej në Drejtorinë e Hetuesisë së Përgjithëshme në Tiranë për vlerësim. Relacioni me provat shkonin tek Prokurori i Përgjithshëm, që saksiononte apo refuzonte masën e arrestit. Kështu u veprua me rezidenturën “Bomba”. Nëse nuk do të ishte parandaluar, grupi “cubat e Hasit” do të kishte qenë si fitil shpërthyes për ngjarje më të frikshme. Me deponimet e Manit dhe Ukës do arrestoheshin dhe persona të tjerë, disa prej tyre do të rrëfeheshin për krimet e kryera. Do të zbuloheshin vjedhjet masive në dhjetra dyqane të zonës së Hasit. Nëntëdhjetë e nëntë dyqane kishte zona e Hasit, të gjitha të grabitura mëse një herë.

Do të zbuloheshin djegiet e stallave me bagëtitë brënda, hapja e portova të rezervuarëve, që përdoreshin për vaditjen në ”Hasin e Thatë” dhe implikimin e disa personave me imunitet. Në këto implikime do regjistroheshin persona nga zona e Tropojës, ku SSH do niste proçesin lidhës “Merimanga”. Mekanizmi i atentatit ndaj Ramiz Alisë në fund të proçesit do të zbardhej plotësisht. Tentativa e parë niste në Kukës, duke përdorur helmin në ushqim dhe ujin e pishëm, skenaristi një kimist kuksian që do të futej në vëmendjen e sigurimit. Më pas varianti i bombës në miting, në dalje të Hasit me snajper dhe finalja ishte lënë në Tropojë. Aksioni terrorist ishte parandaluar, qoftë dhe për një fije, dy autorët u kapën me presh në duar".   

Kjo është e vërteta shkruan Bujar. Sh. Hoxha ish drejtues i lartë i Sigurimit të Shtetit.

I nderuar koleksionist i orëve mbase nuk ka lidhje me saktësinë e tyre simbolika e emisioneve të tua për nga faktet, por edhe qosteku i gjyshit tim është aq i saktë sa për shumë shqiptarë ka ekzaktësi të pakundërshtueshme të fakteve kokëforta qysh prej 150 vjetësh.

40 Komente

 1. B
  BLENDI FEVZIU E TALL KEQ YMERIN

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE MUHAMED VELIU YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT?! YMER TE MBAN GOJA ERE MUT PRANDAJ NUK TE OFROHET ASNJE GRUA NE PLANET

  1. Y
   Ymeri qe ta Çjerri

   Po ti ore Qelbes ,ku kujton se je ketu ne Gopin posaqi te gruas apo motres.ik ore pederast se qelbesh me keq se ymeri Mos jeni nga ata qe ju qihen grate bashke.O zgjebes i kuq kodosh i padeklaruar

   1. D
    Dakord

    Ymeri po si e quan kodosh ate me siper kur eshte vetem nje 50 vjeçar i virgjer qe masturbohet me komentin e vet. Nje deshtak pa nje grua ne jeten e vet. Duket qarte nga cfare shkruan.

  2. T
   Teleshikuesi Shqiptare

   Nuk e lexova shkrimin (ndjese Autorit) por mundet te them me sinqeritetin me te madhe se Ky Surrat Perversi Mediatik eshte nji nder me te Peshtiret ne Kontinent .Zeri i ndyre i ktij dhe menyra se si flet si nji pederast me side ne fyt ,eshte i pasuportueshem . Saher fillon emisioni ktij Kermes Esadiste ndroj kanal

   1. S
    Sali serbi

    Eshte më shumë një reaksion sesa një analizë por një reaksion logjik , i përmbajtur dhe realist sidomos në shifra. Në shifra sepse prej 30 vjetësh këtij populli i injektohet në tru që të dënuarit politik kanë qenë me dhjetra mijra, të pushkatuarit akoma më shumë kur dokumentat vertetojnë saktësisht shifra deri ne 10 herë më të ulta dhe sigurisht shumë e shumë më të ulta se shifrat e të denuarëve dhe të vrarëve nga krimi , brenda e jashtë vendit (mjerim i sistemit dhe pasigurisë 30 vjeçare). Por krahësimi i shifrave verteton katërcipërisht edhe një histeri propagandistike që synon gjithmonë përçarjen, hakmarrjen dhe pasigurinë në popull, që përpiqet më kotë ti mbush mendjen brezit të ri, të lodhur nga premtimet 30 vjeçare, se " e sotmja demokratike" është ku e ku me vuajtjet 45 vjeçare të diktatures ku (eshte bërë proverbjale) te fluturonte koka per nje fjalë goje, një gënjeshtër kjo e sitisur dhe përhapur nga kodoshë te tipit Fevziu të cilët kapardisen me pasurite, bizhuteritë dhe parfumet e siguruara nga shërbimet propagandistike mashtruese në mbrojtje të katraurës 30 vjeçare që përjeton populli.

    1. P
     Patrioti

     Bravo për komentin. Nuk kam asgjë për të shtuar.

     1. k
      kunadhja

      Edhe une asgje per te shtuar.. Koment qartesisht i sakte.

     2. S
      Shaqo

      ...kesaj katraure, i mban iso edhe Merua por ne shume Carlo Bolinua. Ky i fundit, mbase ka te drejte, se nuk e njeh fare historine e Shqiperise, vetem me te degjuar e ka nga fisi zogist i gruas. Po Merua c'dreqin ka qe ngeli vetem me shkrimet e Kalocit per te plotesuar boshelleqet e veta si antikomunist. Por jo cdo gje o Mero eshte si thote Fevziu dhe Kaloci.

      1. O
       O Zot

       Jo mer shoku , ato burgjet , kampet e perqendrimit ishin mbushur me manekine qe gjasme ishin njerez. Biles edhe te varurit neper sheshe qene perlat e kineasteve tane , pra kukulla qe dukeshin si njerez. Edhe Havziu , eshte gjalle e mire ne Amerike. Katrahuren po e perjetojme tani !!!!

       1. T
        Të roftë Sala dhe Iliri demokratik

        " Zot" Idiot i pashërueshëm, nuk ka shtet ne botë sot pa burgje dhe denime ndersa mbi 70% jane akoma me dënimin kapital, o gjytyrim. Të internuarit nuk shkonin atje se ishin burra e gra të urtë e të mirë por ishin pasonjës besnik të atyre qe i kishin krahët deri në bëryl me gjak shqiptari, ishin ata qe vidhnin e grabisnin në mënyrë të përsëritur apo kryenin akte të tjera që dëmtonin moralin e shoqërisë. Për të ardhur keq për fëmijët edhe pse jo të internuar duhet të ndiqnin prindërit sepse nuk mund të ndahej familja edhe pse u lejohej kryefamiljarëve , nëse kishin mundësi ti linin nën kujdestarinë e të afërmëve. Plehrë që shpif, nuk ka pasur asnjëhere kampe internimi por ishin venbanime qytetare apo fshatare ku te internuarit duhet te jetonin e punonin si gjithe banorët e tjerë me përjashtimin se mund të largoheshin prej andej vetëm me leje. Po shkatërrohet Shqipëria mor llum , po vriten si miza shqiptarët me njëri tjetrin, po drogohet rinia mor i ndyrë dhe ti dhe mostrat si ty këndojnë akoma këngen 30 vjeçare te qyqes që po varos një komb të tërë për disa kriminel e pasonjësit e tyre që morren dënimin e merituar se shkelën ligjet, vranë sabotuan ,vodhen dhe u përdorën nga antishqiptarët për sa e sa krime mbi popullsinë e pafajëshme.

        1. v
         vezhguesi

         Sigurisht qe ka patur edhe nga ata qe permendi juve ketu, te cilet kane qene armiq te regjimit dhe kane bere sabotime duke thyer ligjet e kohes dhe per kete kane marre denime sipas krimit qe kane kryer, por kjo nuk e mbulon dot te verteten se me kete kategori qe permendi juve jane perzier edhe te tjere qe nuk kane kryer krimet per te cilat akuzoheshin dhe si perfundim kane kaluar kalvarin e persekutimeve familjare dhe fisnore. Sidomos ne vitet e para te pushtetit komunist, te hiqnin koken qofte edhe per nje dyshim te vogel. Regjimi komunist ne ato vite kishte urrejtje per intelektualet, te cilet i quante borgjeze. Kishte urrejtje per klerin, te cilin e persekutoi ne menyrat me makabre. Nga ana tjeter, vrasje e kriminalitet ka ne cdo vend te botes dhe Shqiperia nuk perben aspak nje rast te vecante jashte ketij rregulli. Komunizmi dhe fashizmi, si regjime diktatura qe ishin nuk kishin krim individual apo te grupit, por kishte krime shteterore ndaj individit. A nuk ishte shtetezimi masiv i krejt ekonomise nje krim akoma i pandrequr prej ish komunistit Berisha qe e la vendin ne nje anarki absolute, ku prona kurre nuk ju kthye te zotit, kur teoria e "tokes se zanum" mori permasa apokaliptike duke tjetersuar tek militantet prona me vlera miljardash? Cdo regjim ka te mirat dhe te keqiat e tija; komunizmi nuk ben perjashtim prej ketij rregulli. Vertet kishim gati zero kriminalitet, shkollat ishin te forta dhe specialistet qe pregatiteshin ishin te nje niveli te larte, por per kete paguam nje cmim qe do ta vuajme edhe per shume vite te tjera. Vendi u varferua deri ne skamje dhe kur terrori shteteror shtrihej ne cdo jete te vendit. Shkurt, komunizmi eshte fatkeqesia me e madhe qe ne si popull kemi patur gjat gjithe ekzistences tone mijeravjecare.

         1. O
          O pedoprofesionist

          Sa për replike: -5000 të pushkatuar ne France , si bashkëpunëtorë te nazifashistëve dhe afro 100mijë gjyqe kunder kolaboracionistëve, dhe De Gol nuk ishte komunist. Në Shqipëri (nuk jam i saktë por më thoni ju) ishin apo nuk ishin30 te exekutuar, të gjithë lyer deri në bëryl me gjak shqiptari kundrejt shpërblimeve për këto shërbime kriminale dhe mizore. Intelektualët e pa përzjerë në politikë apo që i shërbyen luftës antifashiste ,direkt apo indirekt , pas çlirimit u angazhuar në punët e mëdha të ndertimit, të arsimimit, të shendetësise, të shkjencës. Falë punës së tyre patriotike dhe shkencore u ngrit gjatë socializmit armata e dhjetra mij intelektualëve shqiptar, si asnjëherë në histori. Të tillë mbahen mend disa qindra. 15 apo 20 intelektual gjakprishur morren atë qe merituan si kudo në mbarë botën antifashiste. Sa për priftërinjtë dhe klerikët e tjerë ata i mbuloi turpi i historisë qëkurse priten me buqeta me lule, me duar e me këmbë përjetë të derguarit e Duçes dhe Hitlerit dhe kryenin ndyrësisht detyrën e informatorit në favor të pushtuesve duke marrë për këtë shprblime deri edhe nga vet dora e Musolinit apo të deleguarëve të Hitlerit. Fatkeqësisht, një nder ta ishte dora vet Fishta. Janë kontigjenti më i kompromentuar i kolaboracionizmit klerikët ashtu siç jane edhe përfaqësuesit më të denjë(historikisht) të inkuozicionit ,antihumanizmit si tendencë antishkencës dhe mistikës dogmatike. Gjej ndonjë gjytyrim, të paditur ta ushqesh me këto përalla dhe të tillë polli plotë kjo kohë 30 vjeçare, plotë peshk për ju gjuetarët e injorantëve.

          1. v
           vezhguesi

           Kur e quan veten "pedo profesionist", eshte gje e mire, pasi pranon se kush je, por sa i perket atyre shifrave qe tregon, kuptohet qe jeni shume larg se vertetes. Clirimi i vendit e gjeti shoqerine shqiptare me te ndare se kurre me pare. Juve ne fillim thoni se u vrane 30 dhe pastaj e ulni numrin ne 15 apo 20 intelektuale "gjakprishur". Po keshtu thoni se kleri e paska pritur pushtuesin me lule. Harron se shume klerike, duke filluar nga Baba faja Martaneshi e luftuan pushtuesin me arme ne dore. E keqja eshte se ju kane bere aq shume shpelarje te trurit sa do ju duhet me shume se 32 vjet demokraci, ama demokraci te vertete, jo alla Berisha si dhe shume studime te dokumenteve historike per te arritur ne permiresimin mendor dhe vetem atehere do jeni ne gjendje qe te arrini ne konkluzione te sakta per numrin e atyre qe u vrane e u persekutuan ne diktaturen komuniste. Mjafton te te jap nje shembull se si u ekzekutuan pa gjygj 22 intelektuale te pafajshem per bomben molotov qe u hodh ne Ambasaden sovjetike ne 1951-shin. Vetem ky numer eshte me i madh se sa ato qe permendi juve. https://www.youtube.com/watch?v=wFWtlgmLIM4

      2. f
       fevziu ky Surrat Car Qeni kazanesh

       Njerizimit duhet ti vij Turp perball ktij deshtimi Njerezore

       1. n
        nuk dua te ve emer

        akoma nuk paska ngordhur ky koke loqja

        1. S
         Stela Tala

         Edhe në dy gaviljet do ketë Rolex ( po e shtyjmë pak sa fantomën fodullë ) ky Fotull Fanto , biles në behar mund ta shomë me swatch mbi çapok këmba përmbi këmbë . Nuk e kam zili . Ç'është zilia , s'di .

         1. F
          Fevzo

          E kush eshte tjelbi i ketij artikulli. Shkeli ndonje ligj fevzo? Ne emisionin e tij ben dhe sillet si te doje ai. Prandaj mos hani m.. Ben tema online karagjozlliqe e shpif sa i do qejfi per interesa te vetat ti u merrke me fevzon. Zili te madhe paske vallaj

          1. D
           Do mjaftonte vetem kaq !

           Fevzo ,___________ka shkelur Ligjin Moral te Shoqerise Shqiptare e asaj Njerzore ,duke mbeshtetur Krimin Politike dhe abuzuar ne menyren me Putane me Realitetin Shqiptare ,duke e interpretuar ate ne favore te Krimineleve dhe Bandes Antishqiptare Esadiste ,ku ben pjes edhe vete . Nqs Media ka per detyre ti sherbej shoqerise ,popullit dhe te nxjerri mbi siperfaqe Te Vertetat qe fsheh Politika ,ky surrat Car Qeni Kazani (si e etiketon bukur dikush me larte ) ka bere gjithe kohes te Kunderten e asaj qe nji Gazetare ka per Mision ,duke mbulur Krimet dhe Anuzimet e Pushtet e Bandes se Lalzit dhe kte e dijne mir gjithe Shqiptaret vetem ti jo .Mesiguri qe ja buk ne te njejten Corbe ose je Fevziu vet e fshihesh ,sepse s'ke Dinitet e as mender bythe ,te perballesh me Opinionin ,tipike per gjithe FakeGazetaret . Mirpo ju funderina paAtdhe nuk njihni Moral e Dinjitet Njerezore vec Parase .

           1. L
            Lasgushi

            C'Blendi Fevziu!!!!? Ky Magelan apo Kolomb shqiptar .I cili ka "parë" gjithe boten.Ky kokrra e injorantit,qe ja kalon 100 here Pëndi Majkos së tunelit dhe atij deputetit te Durrësit,që do rregullonte diellin.( për idiotësi) I thotë EKUATORIT EKUADOR.dhe e con ne Afrike. Cmundet ti thuash keti dhe shokëve te Ti që kanë bërë " shkollën" e plepave.

            1. s
             shqip

             Per hir te se vertetes, ekuatori kalon edhe ne Afrike

          2. I
           Indinjata

           Asnjeri nuk ka kuptuar para grafin e fundit te cilin po e ricitoj dhe nje here ku ironikisht per ke aludon autori i ketij shkrimi : "I nderuar koleksionist i orëve mbase nuk ka lidhje me saktësinë e tyre simbolika e emisioneve të tua për nga faktet, por edhe qosteku i gjyshit tim është aq i saktë sa për shumë shqiptarë ka ekzaktësi të pakundërshtueshme të fakteve kokëforta qysh prej 150 vjetësh." Lexoe me vemendje se si e godet "koleksionistin e oreve" qe pasi shqiperia eshte bere bordello ,ky koleksionist ka marre tagrin e pronarit kur prejardhja flet ndryshe!

           1. S
            Skupi

            Ky tullaci kishte pregadit nje emision per Qytetin e Shkupit.Dukeshte se eshte nje mercenar antishqiptare……Bashkebiseduesi shqiptare nga Shkupi pasi i foli per shpernguljet e shqiptareve gjate historis….ky tullaci e permbylli“shqiptaret u shperngulen nga Shkupi per ne Turqi per jete me te mire“kungull i qelbur!

            1. i
             i dashurumi me sumen tende

             Fevzo qafsh nonen ma jep i here

             1. R
              Roma

              Fevzo mund te jete i keq i mire, negativ pozitiv. Po ju shares ziliqare harroni nga zilia qe te emisioni i vet ai ben ca te doje si ti doje kur ta doje Vejeni shpirtin ne paqe dhe shani fort tani se eshte mire kur sve as emer as fytyre

              1. a
               andi bythati prostituta e medies

               Roma = Gabeli paska mendje Ziliqare ,eeeeeeeeeeeej ! hahahahahahaah . Natryishte qe ne te kuptojme ty Roma ,vetem se ndryshe nga ty ,ne i dhjesim ne surrate Fevzos jo t'i jemi ziliqare nji Funderine si Qerozi i Opinionit -emisioni me i ndyre ne TV Shqiptare

              2. L
               Liria

               Fevzo shkoi me vrap qe shikoje dosjen e te atit...

               1. 1
                19

                Ky thon qe kur ishte goca e vet e vogel qe e lanin ky e puthte te p.......i.vajzen e vet prandaj mos harxhoni kohe me kte pervers dhe njeri te poshter .ky ja kalon dhe vet djallit .bure kurve i pa fe dhe i ndyre .

                1. S
                 Sokol

                 Idiot ti 19 qe thua gjera te tilla. Ste neveritet vetja?! Pastaj shajme Berishen ne qe ben sikur ka pare kush fle me ke. Po ja shembulli me i keq i shqiptarit. kjo qe the ti eshte e tepert dhe per nje funderrine qe sve as emer as fytyre ne koment.

                2. c
                 ce

                 se kush eshte Fevzo kokeberdunga e ka percaktuar sakte Arjan Cani kur u pyet per te , ai per here te pare tha dicka qe e vleresova: Fevzo eshte nje monster e peshtire tha Arjani duke lene te habitur dhe tre bashkbiseduesit ne studio, me duket tek Ylli Rakipi.

                 1. D
                  Davide

                  Fevzua, nuk eshte tjeter veç nje oligark. Aman ca prisni nga nje shemtire qe reciton me bllok ne dore e ben te habiturin, sikur ka zbritur dje nga planeti Mars kur I djeg bytha...ne popull nuk gezon piken e simpatis...po çe do kete jete pa cik simpatikllèk ne djall dhe ato 2 lek kur pervec pamjes Zoti te ka shemtuar dhe ne sjellje..

                  1. T
                   Turp

                   Ky qe ka komentuar me nickname 19 qenka nje pervers. Uroj mos kesh femije se vetem per kete qe the, per menyren e pergojimit ne koment meriton mos behesh prind

                   1. t
                    tata luigji

                    Fevziu e kame thene me kohe e vakt eshte vrases me pages se bashku me Salih kriminelin dhe like hajdutin Fevziu ka laguar per te vrare gjygjtarin e vlores Konomin per llogari te sali berishes dhe like spijunit per ti rrembyer praonat ne lalez, per kete ka deshmitare qe Fevziu u ka afruar 250000 dollar shume e dhene nga berisha Fevziu ka dore ne vrasje politikanesh me peshe ne shqiperi, fevziu ngelet nje kriminel i sofistikuar me qenjen gazetaruc, nje dite ketij robqiri dikush do ja shkerdhej familjen Kete trafikat e ka lene berisha te bej cfare te dojprandaj eshte kundera qeveris dhe te majtes

                    1. B
                     Bravo Kotoni

                     Analize e sakte e z. Kotoni.

                     1. C
                      Canadezi

                      O Mero pse e degjenerone kte gazete duke lejuar disa alabake te shkruajne me llafe me te ndyra se i bje nese do shkrime te mire lexo temen dhe nese do fjalet me te ndyra lexo temen prandaje te lutem ndrysho pjesen e dyte te medaljes. Respekte

                      1. u
                       uahahahahahaa "Canadezi" !

                       Canadezi ! = malok i kulturum = hah ha ha ha . Jeton ne Kanada dhe s'di me shkrujt as Emrin e vendit ku jeton ,por edhe s'ka aspa rrespekt per Demokracine ! Injorant shpellash ,si mundet te kerkoj kulture nji si ty ne kte Hale Mediatike ku ne demikratet dhjesim me kenaqsin me te madhe ! Katnari Canadez lol haaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahahahahhaahhahahahh o sa kom qesh . I rritun mes bajgash dhe si pelqe kultura alabake ? kjo eshte e pabesushme .hahahahaha oh sa kom qesh

                      2. J
                       Jari

                       Ore FEVZO, po ty të doli Pseudomimi si Spiun si bashkëpuntor i Sig të Shtetit.

                       1. D
                        Davidi

                        Ka kara me zile, ka me ora. Fevziu eshte me ora.

                        1. M
                         Media megafon propagande

                         Ore, Fevziu është miliarder, rrogën mujore e ka 37 mije euro, ka ne pronesi 11 apartamente, 3 Vila, aksioner ne qendren tregetare “Toptani”, agjenci turistike ne emer te gruas se tij, 3 automjetet te shtrenjta dhe 7.4 milione euro cash te shperndara ne 5 banka brenda e jashte vendit. Kurse Kastriot Kotoni thotë se Fevzo impenjohej për të nxjerrë sa më më pah orët në dy duart. Normale, se Blendi nuk ka ku i çon pordhët. Rama shet pordhë me kollaret dhe brekushet, Fevzo me orat. Ka gazetarë që janë pasuruar shumë këto 30 vite, nuk është vetëm Fevziu. Media në Shqipëri është e kapur, servile e politikës. E keni parë që nga e hëna në të premte në prime time ka emisione politike në çdo TV? Ku ndodh kjo gjë në BE? Askund. Nuk investigon asnjëri por vetëm sorrollaten me orë të tëra në banaqe TV për pripagandë. Edhe gazetarët e spektakleve, show-e, janë kthyer në gazetarë politik, psh Jonida Shehu që dikur bënte emisionin Soire në Top channel, kurse tani bën emision politik. Të gjithë merren me politikë (pavarësisht dinë apo s'dinë), se politika kontrollon gjithshka në Shqipëri dhe ajo shpërndan të ardhurat dhe favoret sipas qejfit dhe propagandës të secilit. Politika i dha Irfanit rezortin dhe pastaj i prishi pishinat kur devijoi linjën propagandistike, apo kur kërkoi më shumë favore. Top channel sa ishte Ben Blushi drejtor e ktheu Topin në ERTV2. Tani Topi është kthyer kundra, ka dëbuar madje edhe Sokol Ballën, servilin e Ramës, dhe rilindja i hapi vend menjëherë te Report TV i Bollinos, kryeshërbëtori i Ramsesit. KÇK!

                         1. h
                          hahah fevziu miljoner o me qesh apo jo

                          duhet me pat kujdes mos i fusin noj koqe pas koke dashnort e grus dhe i marrin miljonat

                         2. L
                          Lithan Statha

                          Pikërisht , aq sinkron i kurdisir , sa që kur i plasi në duar vullkani i Islandës (fjalë ploti ) shtëllunga e la me gjithë tabor jashtë çdo mertike kohore , ç'u bën sahati , pasje në çdo kohë . Këmbora s'të gënjen . Ku vate moti....S'janë si mjelmat shtegëtare...vV

                          Lini një Përgjigje