SONDAZHI: Alimehmeti vetëm 33%. Këlliçi, kandidati më konkurrues përballë Veliajt! Sa vota marrin Bogdani e Kalaja

7 Nëntor 2022, 13:41Blog Nga Eduart Zaloshnja

SONDAZHI: Alimehmeti vetëm 33%. Këlliçi, kandidati më

Në 24 orët e fundit zhvillova një sondazh elektronik mbi garën e Tiranës. Sondazhin e kreva duke shpërndarë linkun e pyetësorit me 3000 SMS krejt të rastësishme nëpër territorin e Bashkisë Tiranë. Pyetësorin e plotësuan në mënyrë krejt anonime 1605 banorë të rritur të bashkisë.

Kampionin e ripeshova statistikisht, që ai ta përfaqësonte popullsinë e rritur të bashkisë sa më mirë politikisht, demografikisht dhe gjeografikisht. Intervali i gabimit statistikor është nga 0% deri në 2.5%

Çiftet hipotetike të garuesve u alternuan në renditjen e pyetësorit për çdo 100 anketa të plotësuara, në mënyrë që kandidatët të kishin probabilitet të barabartë për t’u përzgjedhur nga të anketuarit. Më poshtë janë rezultatet për secilën përballje hipotetike.

SONDAZHI: Alimehmeti vetëm 33%. Këlliçi, kandidati më

SHËNIM: Në zgjedhjet e vjetshme parlamentare, votuan rreth 380 mijë banorë të bashkisë Tiranë. Nga këta, 52.8% votuan për PS+PSD. Vjet, 25 ndër 100 banorë të rritur nuk votuan fare.

SONDAZHI: Alimehmeti vetëm 33%. Këlliçi, kandidati më

SONDAZHI: Alimehmeti vetëm 33%. Këlliçi, kandidati më

Të anketuarit u pyetën për çdo përballje hipotetike: “Përse je i prirur ta votosh kandidatin që përzgjodhe më sipër?” Dhe alternatibvat e përgjigjeve ishin: “1.Besoj se do ta qeverisë më mirë Tiranën; 2.S’dua që të fitojë kundërshtari; 3.S’votoj asnjërin prej të dyve”

Ja rezultatet:

SONDAZHI: Alimehmeti vetëm 33%. Këlliçi, kandidati më

Të anketuarit u pyetën gjithashtu: “Ndër tre politikanët kryesorë, për cilin ke oponionin më pozitiv?” dhe alternativat ishin: “Ramën; Berishën; Metën; Asnjërin prej tyre” Duke kryqëzuar përgjigjet e kësaj pyetje me të të mësipërmeve rezultoi:

SONDAZHI: Alimehmeti vetëm 33%. Këlliçi, kandidati më

14 Komente

 1. B
  Boston

  Gazetar i varur koke e kembe nga non grata, armiki i fshehur i USA

  1. O
   Olti Hipopotam Curri

   Ky eshte koqe kandari dhe i ka te gjitha me hamendje keto sondazhet.

   1. s
    sali

    Idiot,I ben reklame nje dickaje te vdekur,Kushedi sa eshte paguar,Shqiperine me shume sesa politikanet e kane shkateruar keta gjoja analistet e paguar

    1. K
     Kërriçi që po bëhet gomar

     Or Zaloshnje paske mar urdher te pomposh Kerriçin? Po dhe gomari e kupton qe me Kerriçin shoku Veliaj do fshije bythen. Ndersa Alimehmetin e duan te gjithe

     1. F
      Fshatari

      Or plehere ,or zagari i Non Grates ,akoma ve dy te vdekurit NonGrata e Ilir Spiuni

      1. J
       Juli

       O Zaloshnje,non grada nuk fito kurre.Bej sondazhe sa te duash,por do lodhesh kot.

       1. P
        Populli

        Si Kërriçi, si Mehmeti, vaj vatani e mjerë mileti: PD ne keto 30 vjet, Me Sali Kelmendin Albert Brojken kryetarë bashkie, ndertuan vetem 47 wc (dmth. halera) ne qender te Tiranes (ne Sheshin "Skenderbej" dhe pas Taiwanit). Lulzim Basha, si kryetar bashkie e gradoi Skenderbeun polic trafiku të Sheshit me te njejtin emer. Desh harrova: beri edhe nje torte sa Sheshi "Skenderbej" qe i paraqiti shqiptaret si qena mesjetare! Akoma nuk e keni kuptuar????? E ashtuquajtura e djathte e Shqiperise (qe vecse e tille nuk eshte!!!!), nuk ka asnje kapacitet njerezor per kryeqytetin, jo e jo, por as per minibashki !

        1. K
         Km

         Ta Kam the e edhe here te tjera. Sondazhet e tua Jane teresisht te pasakta. Sipas teje, njeri me I urryer i popull it shqiptar paska mbeshtetje e 66% te popullsise. Kjo nuk eshte ASPAK è vertete dhe tregon se sondazhin è KE bere te dera e PD foltores. Je mashtruesit profesionist

         1. t
          tirona

          Kërriçi blen sondazhe, Kërriçi blen klikime. Kërriçin ama e kanë blene "miqtë" e vëlla fikut që të zhdukin çdo shpresë për qytetari dhe dinjitet në zyrën e bashkisë. Fundja nuk kanë vdek këta hala që ta lënë kët pun në duar të votusve!

          1. 1
           19

           Ik mor gabel ben sondazh te sheshi we vetem maloket rin .debil 33 %.nuk i mer asnjeri ne tiran nga pd .

           1. b
            ben

            Fakt eshte se Veliaj do jete Kryetari i Bashkise se Tiranes edhe per nje mandat tjeter. Askush nuk do votoje per mercenaret e Berishes apo ca me pak te Like spijunit.

            1. S
             Sopoti Vera

             Vera Sopoti Sondazhe per PD_astet

             1. t
              tori

              Pun jevgjish,,,

              1. I
               I varfer,por jo saraf

               Per mua nuk ka rendesi kush fiton.Per mua ka rendesi ku e firmos "borderone"ky "parashikator i famshem".

               Lini një Përgjigje