Antiajrorë, tanke dhe mjete të blinduara, SHBA dhe Koreja e Jugut punojnë për "Mburojën e Lirisë"

22 Mars 2023, 22:25Bota TEMA

Antiajrorë, tanke dhe mjete të blinduara, SHBA dhe Koreja e Jugut

Trupat amerikane dhe ato koreano-jugore realizuan një stërvitje të përbashkët të mërkurën, si pjesë e një serie stërvitjesh të quajtur “Mburoja e lirisë”.

Në Pocheon, në veri të Seulit, fokusi ishin ushtrimet me kundërajroret M777 Howitzer, tanket K1A1 dhe mjetet e blinduara Stryker.

Stërvitja u krye më pak se 30 km larg kufirit me Korenë e Veriut.

“Mburoja e lirisë” ka nisur në 13 mars, si kundërpërgjigje ndaj kërcënimeve në rritje të Koresë së Veriut.

2 Komente

 1. G
  Genti

  "Mburoja e mutit"... akoma këta kujtojnë se njerëzit janë gomerë që gënjehen me kto parrulla leshi. Demokraci, liri, etj. pordhë me rigon..

  1. a
   anti25642654censurë

   ti e paske kuptu gento!!fillo e haje "mburojën e mutit"!ne nuk e kemi kuptuar dhe po ta lëmë ty pjesën tonë!!

  Lini një Përgjigje