Biden do të shpallë nesër paketë të rëndësishme të ndihmës ushtarake për Ukrainën

20 Shtator 2023, 16:36Bota TEMA

Biden do të shpallë nesër paketë të

Presidenti i SHBA, Joe Biden do të shpallë një tjetër paketë “të rëndësishme” ndihme ushtarake për Ukrainën nesër, sipas një zyrtari amerikan.

Zyrtari, i cili dëshironte të mbetej anonim, nuk dha detaje se sa do të vlente paketa, apo çfarë do të përfshihej, shkruan Sky News.

Njoftimi është caktuar të përkojë me vizitën e Presidentit Zelensky në Uashington DC.

Shtetet e Bashkuara janë tashmë furnizuesi më i madh i ndihmës ushtarake, humanitare dhe financiare për Ukrainën, me shpenzime të raportuara mbi 60 miliardë dollarë që nga fillimi i luftës.

1 Komente

  1. d
    dsa

    Biden Pampersi nuk ka dhene mbi 60 miliard $ ndihma, por mbi 100 miliard $ edhe kjo ndihme si te tjerat do te shkoj per lesh Zelenski. Mbreteria e homeless ne Amerike eshte rritur e "fuqizuar" si kurre me pare rruget dhe parqet qelben era mut dhe shurre. Cmimi i karburanteve eshte ne nivele shume te larta, cmimemt e te gjitha produkteve dhe sherbimeve jane rritur, me keto te merret Presidenti Amerikan dhe jo t'i hedhe me shume benzine zjarrit te luftes qe e nxiti ky idiot i semure menderisht qe nuk mban asnje pergjegjes per kete krize globale qe po ndodh sot ne Bote. Amerika ka nevoje per ndryshim urgjent dhe nuk duhen pritur zgjedhjet e vitit 2024j do te jete shjume vone, familja e Biden Pampersit eshte e mbuluar me skandale dhe degjojne brockullat e ketij njeriu te semure me alzheimer qe ecen si manikin, apo me bateri te vene ne bythe. Trump eshte ndryshimi.

    Lini një Përgjigje