Gruaja qëllon me thikë bashkëshortin e saj gjyqtar dhe e djeg me vaj të nxehtë, më pas hidhet nga kati i tretë

1 Prill 2023, 18:20Bota TEMA

Gruaja qëllon me thikë bashkëshortin e saj gjyqtar dhe e djeg me

Një krim i rëndë në familje ka tronditur qytezën e Kadıköy, ku një grua e quajtur Hande Arslan, e cila u përlesh me burrin e saj, Necmi Arslan, fillimisht e goditi atë me thikë dhe më pas e dogji duke i hedhur vaj të nxehtë.

Pas kryerjes së krimit horror, autorja në kushte të rënduara psikologjike, u hodh nga kati i tretë i banesës së tyre. Bashkëshorti gjeti vdekjen e menjëhershme, ndërsa gruaja vdiq pasi mbërriti në spital.

Teksa fëmijët e çiftit ishin në kopsht, mes Hande Arslan dhe bashkëshortit të saj Necmi Arslan shpërtheu një debat për një arsye të paqartë.

Pas marrjes së njoftimit, ekipet e policisë dhe hetuesit shkuan në vendin e ngjarjes, ku pasi konstatuan të plagosurën rëndë në tokë, e nisën atë në spital, ndërsa më pas shqyen derën e banesës ku banonte çifti dhe dy fëmijët e tyre, ku gjeti viktimën tjetër.

Në kamerat e sigurisë u pasqyruan momentet kur Hande Arslan u hodh nga ballkoni pasi goditi me thikë bashkëshortin e saj gjyqtar.

8 Komente

 1. M
  Mos e merrni seriozisht kete djalin

  Çfare jane këta gazetarë.me fillore more Mero Djali. Ku i gjen? Me qiri ne dorë i ke kerkuat? Pa të na thotë ky djali qe ka pershtatur kete artikullin per gazetë, ky qyteti Kadikoy, ku bie ky mor djalë? Ne krahinën malore veriore, apo ne Fushen e Korçës, komshi me Maliqin. Po kjo Hamide Asllani dhe burri i saj debil Nexhmi Asllani, ku e kane shtepine, ne Kuçovë, Berat, apo në të sat'ëme? Debil. Vete perkthen nje artikull, dhe pastaj e bën çorbe tek Tema. Po faj ka edhe redaktori qe nuk sheh nga sytë.

  1. R
   Romeo dhe zhulieta..

   Romeo dhe zhulieta.. Dreqi ta haje ,por ne shtepi do ktheheshit mbas Rimancave perjashta.. Nuk moren shembull nga Florriri i Kerrabes .

   1. R
    Romeo dhe zhulieta..

    Romeo dhe zhulieta.. Dreqi ta haje ,por ne shtepi do ktheheshit mbas Rimancave perjashta.. Nuk moren shembull nga Florriri i Kerrabes .

    1. R
     Romeo dhe zhulieta..

     Romeo dhe zhulieta.. Dreqi ta haje ,por ne shtepi do ktheheshit mbas Rimancave perjashta.. Nuk moren shembull nga Florriri i Kerrabes .

     1. "
      "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles

      Spiegimi se perse vatani Albanistan eshte katandisur sot nje hale islamikesh cnjerzore.....kjo eshte rrace perverse arabe,una rraza una facia.

      1. N
       Niko Shpiragu

       Si ka mundesi qe nje njeri qe e quan vehten gazetar jep nje lajm te tille dhe nuk thote emrin e shtetit ku ka ndodhur ngjarja ne fjale?!Edhe sikur te flitej per qytete si Parisi, Londra , New Yorku e tjere, gazetari duhet te shtonte pas emrin e shtetit dhe jo me ne kete rast ku flet per nje qyteze qe nuk e di asnjeri se ku bie?! Nuk e di nga i keni mare keta gazetare z. Mero. Edhe here te tjera une dhe te tjere e kemi shprehur se pervec jush qe jeni gazetar i nje niveli te larte, te tjeret ne gazeten tuaj nuk jane te afte per te bere ate detyre. Te pakten i kontrplloni vet me pare ato qe shkruajne ata para se te botohen.

       1. Z
        Zhvejku

        Kujt i intereson ky lajm qe e botoni!!?? Ne bote ka vrasje me qindra, mos them me mijra ne dite, vetem ne amerik ka ç'do dite rrethe 50 vrasje, behuni me serioz mos jepni lajme koti

        1. S
         Shpresa

         Nuk e prisja nje lajm te tille nga “Tema”, qofte nga permbajtja edhe nga saktesia apo detajet…. “Pyll pa derra nuk ka kerkund”, shprehje qe vlen dhe per artikull shkruesin, gazetar me diplome false

         Lini një Përgjigje