Kompania ruse ofron shpërblime për ushtarët që shkatërrojnë tanket Leopard

30 Janar 2023, 13:14Bota TEMA

Kompania ruse ofron shpërblime për ushtarët që

Një kompani ruse tha se do të ofrojë pesë milionë rubla (72.000 dollarë) për ushtarët e parë që shkatërrojnë ose kapin tanket e prodhimit perëndimor në Ukrainë.

Kremlini u zotua se forcat ruse do të zhdukin çdo tank perëndimor të dërguar në Kiev.


Shtetet e Bashkuara, Gjermania dhe disa vende të tjera evropiane janë pajtuar për t’i dërguar Ukrainës dhjetëra tanke të avancuara luftarake gjatë muajve të ardhshëm për të ndihmuar në rritjen e kapacitetit ushtarak të vendit, derisa lufta po hyn në muajin e 12-të.


Vendimi i aleatëve të Kievit është kritikuar nga Kremlini si një përshkallëzim i rrezikshëm dhe zëdhënësi Dmitry Peskov tha se tanket do të “digjen” në vijën e frontit.

Tani një kompani ruse – Fores, me bazë në Urale, e cila prodhon mjete për industrinë e energjisë – po ofron pagesa në para për ushtarakët rusë që “kapin ose shkatërrojnë” tanket Leopard 2 të prodhimit gjerman ose Abrams të prodhimit amerikan.

Kompania tha se do t’i paguajë pesë milionë rubla (72.000) dollarë ushtarit të parë rus që shkatërron tankun e par dhe nga 500.000 rubla (7.200 dollarë) për të gjitha sulmet e mëvonshme.

4 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  po për tanket amerikanë e anglezë sa japin këta?? do u bëkan milionerë rusët!!uau 321X72'000$?? tashti problemi është se përse japin kaq shumë para në një kohë që vetë putana dhe ajo kurvica e vogël medi thanë se"i shkatërrojmë pa problem"??këta me "armata" të tyre,mund të shkatërrojnë dhe tanket leopardë në spanjë e portogali!!ai tank është aq i përparuar sa dhe vetë nuk dinë ta përdorin muzhikët!!ndonjëherë mbetet në mes të kalldrëmit,por rast i rrallë është!vetëm një rast ka qënë!!më duket se ata kanë prodhuar vetëm tre copë deri tashti!?pra 33,3%,e atyre që kemi parë në paradë nuk funksionojnë!!megjithëse mjaftojnë dhe ata dy që kanë mbetur!sipas një shpjegimi rus në you tube,një tank armata është i barabartë me 2453 tanke leopard,ose 3999,99 tanke abrams!!tashti e kuptova përse kanë prodhuar vetëm 3 copë!! jo vetëm asgjesojnë tërë tanket amerikane dhe leopardët gjermanë,me dy ata që funksionojnë,por deri sa të rregullohet ai i ngecuri,shkatërrojnë dhe prodhimin e dy vjetëve të ardhëshme!! kot nuk i kanë thënë se putana është një gjeni!luan shumë lëvizje para të tjetëve,perëndimit!! ps:deri tashti nuk kanë numëruar lëvizjet pas!!

  1. z
   zhelenska

   po mor pederasti i bidenit o antiçensur o bythqir lulishtesh.

   1. a
    anti25642654censurë

    po po,gati jam për vrimën e putës,se tënden dhe të mamit tat e kam bo telef!!

    1. a
     anti25642654censurë

     o bqir,e paska ngënë dhe një herë fjalën putana tënde?? e pa që është kollaj me shkatërru tanke perëndimore dhe e ka ulur shpërblimin??vetëm tanku i parë kushton 72 mijë,të tjerët vetëm 7200!!megjithëse kështu e ka bërë tërë kohën,ju premton 3 mijë $ në muaj ushtarëve dhe nuk i jep as ushqim e fishekë kur janë në front!! e di që ai ka për të shkuar në pidh të sëmës,por si me të gjet ty e të tjerë??në bythë të babës kishim me ju fut!!

    Lini një Përgjigje