Vendi i saj në luftë, ish-kryeministrja ukrainase pushime luksoze në Dubai

30 Janar 2023, 10:42Bota TEMA

Vendi i saj në luftë, ish-kryeministrja ukrainase pushime luksoze

Julia Tymoshenko, ish-kryeministrja e Ukrainës dhe kryetare e partisë së Bashkimit Pan-Ukrainian "Atdheu", është bërë objektiv i kritikave të ashpra në mediat sociale ukrainase dhe jo vetëm .

Raportet e fundit zbuluan se politikania 59-vjeçare ka udhëtuar në Dubai për Vitin e Ri dhe ka kaluar ditët e para të vitit të ri atje, pasi lufta në Ukrainë po kalon një nga fazat e saj më kritike.

Sipas Ukrainskaya Pravda, Timoshenko qëndroi në vilën e hotelit me pesë yje Kempinski, në ishullin artificial të Palm Jumeirah.

Gjatë qëndrimit në Dubai, kreu i “Patridës” ka mbajtur një profil të ulët, siç thekson gazeta, duke shmangur daljet në vende të mbushura me njerëz.

 Megjithatë, gazetarët arritën të zbulojnë politikanen dhe bashkëshortin e saj në një plazh hoteli privat më 5 janar. Timoshenko u largua menjëherë nga plazhi kur kuptoi se prania e saj po tërhiqte vëmendjen.

Burimet e gazetës thonë se Timoshenko u kthye në Kiev pesë ditë më vonë.

Siç u përmend, familja e vajzës së politikanit u shpërngul në Dubai para se të fillonte pushtimi i plotë i Ukrainës, dhe tani jeton atje me "pauza" të shkurtra në Evropë.

 Dy muaj më parë, dhëndri i Timoshenkos u pa në hotelin Kempinski në Vjenë, ndërsa ish-kryeministrja ndodhej në kryeqytetin austriak për një vizitë pune.

22 Komente

 1. S
  Shqiptari nga Kosova

  Çfare dallimi mes kesaj dhe Zelenskyt. Kjo ne diell e plazhe Zelensky ne lufte..! Zelensky shembull per popujt qe luftojne per liri,kjo ish kryeministrja shembull qe duhet urry..!

  1. b
   ben

   zelenky esht shum her me i keq se kjo se po vret popullin e vet duje degjuar Usa. Po ku di gje ti vazhdo lexo gazetat

   1. p
    pet

    O Beno, sigurisht qe sapo je kthyer nga llogoret ngaqe di me shume

    1. S
     Shqiptari nga Kosova

     Beno,s'merrke gje vesh ti. Si vritka Zelensky popullin e tij kur dijme qe ruset sulmuan Ukrainen?! Pastaj presidenti dite e nate rri me popullin dhe ushtrine e tij ne llogore. Ai shume leht e kishte t'ia mbathte si Rugova yne qe la popullin si Ahmet Zogu yt qe iku me bisht ne shale. Shembull tjeter o ben jane edhe vellezerit Kliçko. Ik lexo noj liber se te ben mire..!

     1. L
      Loku

      Po Kosoven e njeh ky heroi jot.Lexo no nje gazet tjeter jo vetem Bildzeitung.

     2. p
      preshevali

      Pse, popull te vetin paska ukrainasit Zelenski jahudiu, njesoj si vllehu Edwin Kritsaçi shqiptaret. Zelenski per interesa te usa Kristaçi te Vuçiqit dhe kishes helene.

      1. A
       Albani

       Ben, je thjesht kar. Te uroj suksese ne jete.

      2. D
       DikManJaku

       O ti Shqiptari nga Kosova. Akoma me kto lavdet per Bes Kallakun e Ukraines ju,se ke kupto akoma se eshte biznes e gjitha dhe jo lufte? Po nejse ky idhulli dhe shembulli qe ti ndjek Zeleshski pse nuk e njeh Kosoven si shtet?

      3. T
       Trotski

       E Pastaj ????

       1. A
        Alikarmadhi

        Çfare ka për tu çuditur ketu?! Luftën e bejnë ushtarët kurse politikanët qihen ditë e natë. Kjo eshte krejt e thjeshtë per të kuptuar por idioët shohin vetem në ekran te TV-së, jeta bêhet prapa ekranit.

        1. e
         e c'te kece ka ktu ?

         ka shku ke Habibi ne Dubai me i clodh pak ,nga masazhe arabikesh ,nga pas (!)

         1. V
          Veterani

          Asgjë të jashtëzakonshme nuk shoh në këtë lajm. Pse çfarë prisnit ju, që Timoshenko të marrë armët për të luftuar?! Mos vallë po lufton Zelensky apo zonja e tij? Luftën e bën populli (ata që ngopen me lugën bosh) ndërsa meritat dhe privilegjet i marrin politikanët, oligarkët, mashtruesit, genjeshtaret dhe të mençurit. Luftëtarët më të përkushtuar marrin dekoratat për t'i mbajtur në gjoks në paradat përkujtimore.

          1. x
           xy

           Politikan me te koruptuar se ukrainasit dhe shqipot s'ma mere mendja te ket ne europ. Jane spekullator te veçant me nacionalizmin e tyre. Si mbeshtetje kane ustallaret e perendimit dhe vjedhin ne bashkepunim popujt e vet. Zagar kan me bollek qe i ndjekin. Te na rroje natua qe lufton per "demokraci e prosperitet"

           1. P
            Phoenix

            Lufta gjithmone ka qene per budallenjete qe behen mish per top. Ata qe i fusin ne lufte, tallin trapin e qeshin me ta. Po nuk doni lufte, mos luftoni per asnje. Lerini politikanet te luftojne vete po te duan, per te mbrojtur Atdheun. Jo se ata kane ndonje apo u a ndjen per atdhe, sepse jane internacionalist komuniste te Masonerise. Po nuk doni tu bejne karshillek, mos u beni pjese e lojes se tyre. Kaq e thjeshte eshte.

            1. E
             Emigranti

             A ja vlen te vdesesh per keta hajduter dhe vrases te popullit te vete Kjo zonja eshte nga me te korruptuar qe ka ukraina Kjo eshte udheheqesja e revolucionit portokolli Te njejte jane si politikanet shqiptar qe sduan tja din per popullin por vetem kush te vjedh me shum

             1. M
              Mergimtari

              Kjo zonja i ka bere disa vite burg keshtu qe ndoshta ka vendosur ta marre me shtruar (si Nano dikur). Kujton se Putini dhe politikanet pro-ruse vjedhin me pak?

             2. L
              Luli

              Ah se nuk eshte aq e thjeshte,populli ukrainas e kuptoi Qe Po behen mish per top edhe nuk duan lufte,por nuk I le policia,i keni pare ato videot qe policia gjen meshkuj u ve prangat me force edhe i dergon ne lufte pa dallim moshe

              1. t
               trapajani

               ku e rrun pidhin kja per lufte. kjo don vetem me qi 3 here te dites . rrot kurve eshte

               1. A
                Ardian

                Meqe pseudonimin e ke ven vet duket qe je trap-jan po te qift deri nonen a ka me kurva se trapajanet tuaja qe shkojn dhe me qent e rrugeve ptu rrac e qelbur , mir ben qe shkon do te mar doren ty trapit ,lexoni gazeta me lajme qe mund te jen dhe genjeshtra ,fundi fundit kush esht ai njeri ne rruzullin toksor qe sdo te jetoj ,

               2. l
                lufta i mori burrin te shkretes .Si te duroj ajo

                keni te ndrejt qi e gjykoni Zojen e Pare . Ajo jeton nga Presidenti e ndare . Nji vit pa u takuar ,pa njom buzt e pa i penetruar . Edhe ajo ka shpirt dhe ja don fort . Ka hik ne du bai , me e ba kollaj . I bi telefonit te dhoms e i kerkon nji Masazhier me gishtrinje te gjate .Le telefonin perseri ,Zhvishem cullak shtri me bark nga krevati dhe pret (nen nji frymarrje nervoze ) ,ta ndjej ate Tach na pas

                1. /
                 ////

                 Shkoi te kthej dhimbjen ne force

                 1. D
                  Doktori

                  Per here po i jap te drejte Benit! Pyetja eshte ,sa po i kushton Ukraines marrzia "patriotike" e Zelenskit??? Mijra jete njerzish dhe miliarda dollare,...si dhe triliona dollare per gjithe boten....dhe perse? Ku eshte fitimi? Rusi kerkoi qe dy rajone te merrnin autonomine, sepse jane burim konfliktesh ...dhe Ukraina te qendronte neutrale!!!! Kaq!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                  Lini një Përgjigje