Lëshimi i urdhër arrestit ndaj Putin, Moska nis “hakmarrjen”

18 Mars 2023, 15:53Bota TEMA

Lëshimi i urdhër arrestit ndaj Putin, Moska nis

Një ditë pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale e Hagës vendosi që të lëshojë një urdhër arresti ndërkombëtar për Vladimir Putin, si i përfshirë në krimet e lufte, Rusia ka ndërmarrë një ofensivë të re në Ukrainë.

Forca ajrore ukrainase bënë me dije Rusia ka kryer 16 sulme me dronë në orët e para të 18 marsit dhe se 11 dronë janë rrëzuar nga mbrojtja kundër-ajrore.

Në mesin e zonave të shënjestruara ka qenë kryeqyteti, Kievi dhe rajoni perëndimor i Lviv.

Serhiy Popko, udhëheqës i administratës ushtarake të Kievit, ka thënë se mbrojtja ajrore ukrainase ka rrëzuar të gjithë dronët që janë nisur drejt kryeqytetit ukrainas.

Ndërkohë që Maksym Kozytskiy, guvernatori i rajonit të Lvivit, tha se qyetti ishte shenjestër e 6 dronëve rusë, tre prej të cilëve janë rrëzuar.

 

6 Komente

 1. F
  FletArresti vs Putinit ishte nji Ftes per Duel !

  Nuk e di nese eshte menduar mire ,por mendoj se po kerkohet Lufte 3 Boterore nga Te Fortet . A nuk e mendojne kta me jaho ,se Putini mundet ti sulmoje me armet Berthamore e Atomike - Satan 1 e Satan 2 ? Pastaj cfar do bejne ? Apo Politikane nuk vriten asnjiher rrugeve ,por vetem Populli ! Turp ku po e coni Boten o Bestie Satanike

  1. M
   Mesjetaret

   Putinit ju duk vetja i forte. Tani s'po del dot nga lufta qe nisi. I vetem kunder botes, perfundon ne burg ose vetvrasje.

   1. g
    ganiu

    Hyri falas e ska aq para sa të dalë jashtë.

  2. M
   Mos e beso po deshe, por eshte e vertete.

   Bravo jane rrezuar me shume drone se sa jane hedhur ne luftim.

   1. L
    Loni

    Po pse nuk e arrestoni tani, tek tregu eshte duke shitur fara luledjedhi qe ja vodhi ukrahinasve me luften qe nisi per te fituar ca lej shkoni esht informacion i sakte, mos e toleroni me se boll thate qe putini iku ne drejtim te paditur, atje e keni tek tregu, ju keni kara te gjithe ju europjane me ate gjykat kari qe keni, po pse kush eshte ai ata luftetaret e uck qe i arrestuat per tu dukur qe po punoni, ik i mori bythqim merruni me ndonje shqipar te uck se per gje tjeter nuk keni ju plerat, po ate nikolla zarkozin pse nuk e arrestoni per borbandimin e libise, apo ai eshte i juaji, mos flasom per emra qe sulmuan irakun nje shtet te pavarur qe nuk ishte kercenim per asnjerin nga ju perendimorer, prandaj perpara se te flisni per te tjeret shiko i fytyren tuaj ne pasqyre sesa krime keni bere ju ndaj popujve te tjereve mbas 1945 se me perpara eshte per te vend duart ne koke, mbas 1945,lufta koreane, vjet am, kaboxhi, nikaraguja, irak, afgaNistan, libi, komplet afrika verjore franc bejg holland etj, argjentinas per ishujt qe i ka ne kufi, po luftrat politike qe nuk late vend pa nderhyre, ju keni me kriminela sesa putini, ai perpara kush eshte kriminel i raundit te vogel, fshini bythen me ate urdher kari se po te doje ai ju shkershej nderin juve bashk me ate hapen qe quhet hage, jemenin nuk po e fus sepse ata po i vret aleati juaj arab, as sirini qe keni dhjet vjet qe e bombardoni, plera.

    1. V
     VDEKJE FASHIZMIT

     Eshte koha e duhur per nji reagim Total

     Lini një Përgjigje