Paralajmëron ministri i Jashtëm rus: Mbështetja për Ukrainën rrezikon një përplasje katastrofike mes Perëndimit dhe fuqive bërthamore

5 Dhjetor 2022, 19:53Bota TEMA

Paralajmëron ministri i Jashtëm rus: Mbështetja për

Ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov ka deklaruar se  NATO është një “kërcënim serioz” për Rusinë dhe se mbështetja e Perëndimit për Ukrainën rrezikon një “përplasje të drejtpërdrejtë midis fuqive bërthamore me pasoja katastrofike”.

Ai u shpreh në një deklaratë për mediet se se i vinte keq që SHBA-ja kishte refuzuar bisedimet me Moskën për “stabilitetin strategjik” në lidhje me armët bërthamore. 

Lavrov shtoi se pa negociata të drejtpërdrejta midis dy fuqive më të mëdha bërthamore në botë, rreziku për sigurinë globale vetëm do të rritej.

5 Komente

 1. t
  tata luigji

  Lavarov bashke me armatimin po ju mbaron dhe buka, keni 10 muaj per bomba berthamore ose futni ne bythe o hidheni,jeni bere si kurvat

  1. t
   taso kume

   Do hedhesh 1 do te hedhin 10.

   1. I
    Igor

    Vetem me fjale pra kur dote filloni por nuk guxoni pse te dhimben ata miljarda dollaret e vjedhura ,une nuk kam frike pse une e mare vetem veten ne var dhe mbas nuk mbetet asnji cent per tu djegur nga armet tuaja berthamore.

    1. a
     anti25642654censurë

     a kishe me të vërtetë shpresë që këta do të bënin vetvrasje si ta ke qef të bësh ti?? igi,nëse nuk ke ndonjë patllake!?hidhu nga ndonjë urë,jo të lanës o gomar,se do mbetesh gjallë e do vish era mut,por nga ndonjë urë e lartë!!ose të blej unë nja 10 metro spango,tirre e bëje litar e varu!!

    2. a
     anti25642654censurë

     "mes Perëndimit dhe fuqive bërthamore " uau që kur perëndimi nuk qënka fuqi bërthamore?? apo thjeshtë gazekarucë idiotë që thënjet e laverit nuk i kuptojnë fare,por fare fare,si thotë i madhi brraç?? ai ka thënë "rrezikon një “përplasje të drejtpërdrejtë midis fuqive bërthamore me pasoja katastrofike”."!! o mero përse i paguan këta karabushë??apo punojnë falas??

     Lini një Përgjigje