Rrëzohet aeroplani më turistë në Alpet e Zvicrës, disa viktima

20 Maj 2023, 18:41Bota TEMA

Rrëzohet aeroplani më turistë në Alpet e Zvicrës, disa

Një aeroplan privat është rrëzuar në malet Neuchâtel, Zvicër. Sipas raportimeve të para, përplasja ndodhi në një zonë me pyje të dendura dhe terren të vështirë për t’u arritur.

Terreni i thepisur, pranë kufirit të Zvicrës me Francën, e ka bërë të vështirë punën për shërbimet e shpëtimit dhe ato të policisë.

Nuk dihen ende shkaqet që çuan në rrëzimin e aeroplanit.

4 Komente

 1. A
  Arbeni

  Tre te vrare (piloti dhe dy turista). Gjera qe ndodhin. Ngushellime familjes. Nje korrigjim per redaksine: Neuchatel eshte nje qytet frankofon dhe jo mal. Madje nuk ka male ne Neuchatel.

  1. a
   am

   Qysh s’paska male neuchateli . Po mbrapa drejt francës ca janë ato? Fusha?

  2. B
   Bela

   Pasi ndihmoi PD-ne memeci Genc Burimi tashti mendoj se do kete shkuar te ndihmoje ata te shpetimit se eshte koompetent ne kete fushe!I LULEMI Sueles ta intervistoje se mbase nuk ka me zhavorr ne goje!

   1. l
    labi

    Ku i ke alpet ne Neuchatel o gazetar,as te perktheni nuk dini,aksidenti ka ndodhur ne Pont de martel ne Neuchatel.

    Lini një Përgjigje