VIDEO/ Biden bën gafën e radhës në 81-vjetorin e tij

21 Nëntor 2023, 09:02Bota TEMA

VIDEO/ Biden bën gafën e radhës në 81-vjetorin e tij

Presidenti amerikan, Joe Biden ka bërë gafën e radhës, ku këtë herë ngatërroi këngëtaren Britney Spears me këngëtaren Taylor Swift në një dalje para gazetarëve. 


Presidenti amerikan, i cili sot mbushi 81 vjeç, ishte në mes të faljes së dy gjelave - Liberty dhe Bell - në ceremoninë vjetore të Shtëpisë së Bardhë përpara festës së Falenderimeve, kur ai përdori emrin Britney në një referencë të dukshme për turneun aktual të Taylor Swift jashtë shtetit.

"Vetëm për të arritur këtu, Liberty dhe Bell duhej të mposhtnin disa shanse të vështira dhe konkurrencë. Ata duhej të punonin shumë, të tregonin durim dhe të ishin të gatshëm të udhëtonin mbi 1000 milje.

 Mund të thuash se është edhe më e vështirë sesa të marrësh një biletë për turneun e Rilindjes ose, ose turneun e Britney. Ajo është poshtë, është disi ngrohtë në Brazil tani", tha Biden, raporton Sky News.


Spears nuk është aktualisht në turne dhe as Beyonce e cila përfundoi turneun e saj të Rilindjes në tetor. Megjithatë, Swift është në mes të një turi ndërkombëta, ku ajo e shtyu koncertin e saj në Rio të shtunën për shkak të nxehtësisë ekstreme .

Dy ditë më parë, një fanse 23-vjeçare kishte vdekur në shfaqjen e parë të këngëtares Eras Tour në qytetin brazilian. Koncerti i së shtunës u ricaktua për të hënën. 

 

2 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  e pafalshme,ja ka kaluar dhe gafës(njërës prej)së trapit "belgjika është një fshat në arkansas"!!në moshën 81 vjeçare të ngatërrosh britnin me teilor!?e pafalshme!!unë nuk di si i paska mësuar këto emra,e jo më që i paska ngatërruar!!

  1. E
   Eh c'a na ka gjet.

   Te "dashur" gazetare, lajm do te jete kur i pjerdhuri dhe i rrjedhuri Biden te mos beje gafe.

   Lini një Përgjigje