VIDEO: Forcat izraelite vrasin në makinë komandantin ushtarak të Hezbollah

27 Shkurt 2024, 09:26Bota TEMA
VIDEO: Forcat izraelite vrasin në makinë komandantin ushtarak të

Forcat e Armatosura të Izraelit (IDF) vranë një komandant ushtarak të Hezbollahut me një sulm ajror në makinën e tij të hënën.

Në një video të publikuar, shihet se raketa ka goditur makinën e Hassan Husein Salamit, teksa ai ndodhej në fshatin Majandel.

Sipas IDF, Salami ishte një anëtar i grupit terrorist Nasser dhe udhëhoqi disa sulme kundër Izraelit në kufirin e tij verior me Libanin.

Hezbollahu gjithashtu konfirmoi vdekjen e Salamit pa e karakterizuar megjithatë atë si komandant ushtarak.

Lini një Përgjigje