VIDEO/ Izraeli rrafshoi Ambasadën iraniane në Siri, reagon Teherani: Përgjigja do të jetë e ashpër

1 Prill 2024, 19:20Bota TEMA
VIDEO/ Izraeli rrafshoi Ambasadën iraniane në Siri, reagon Teherani:

Teherani ka reaguar ashpër ndaj bombardimit dhe shembjes së ambasadës iraniane në Damask të Sirisë nga Izraeli.

Ambasadori iranian në Siri, Hossein Akbari, tha se "përgjigja e Teheranit do të jetë e ashpër" ndaj sulmit të Izraelit, ku u vranë tetë persona, duke përfshirë Mohammad Reza Zahed , komandant i lartë i Gardës Revolucionare.

Diplomati shtoi se "pasi të pastrohen rrënojat e ndërtesës së shkatërruar, do të bëhet i ditur numri i saktë i viktimave", raporton La Reppublica.

11 Komente

 1. E
  Edi

  CPERGJIGJE DO JEPNI JUVE ATE QE E THUANI GJITHMONE BJERE DHE NJEHERE PA TA SHOHESH. JUVE JENI NJREZ KOT.

  1. D
   Dash

   Izraeli nuk rafshoi Ambasadën , por Konsullatën iraniane , një ndërtesë modeste karshi Ambasadës , sepse kishte dijeni , që aty ndodhej gjenerali , komandanti I gardës iraniane , I cili I ktheu potkonjtë nga dielli .

   1. D
    Dash

    Izraeli nuk rafshoi Ambasadën , por Konsullatën iraniane , një ndërtesë modeste karshi Ambasadës , sepse kishte dijeni , që aty ndodhej gjenerali , komandanti I gardës iraniane , I cili I ktheu potkonjtë nga dielli .

    1. 6
     60 vjec

     "mos ngacmo folene grerezave"

     1. R
      Real

      Sa te merret vesh se nje mi eshte futur ne nje bire ne gjithmone e godasim ate . E cka ketu ndonje perjashtim. Pastaj tjeter se cfare do kurdisin minjet e tjere per te afruar fundin e tyre.

      1. g
       gjergji

       Krishti I paste ne parriz

       1. D
        Denis

        Ne iku per lesh garda revolucionare

        1. M
         Muco

         Do tja rruani, thoni shyqyr qe nuk po ju fut nja 2 raketa si ato te putinit tju rrafshoje,se keni bere lemsh lindjen e mesme plera.

         1. R
          Realisti

          Nese Irani pergjigjet,atehere jemi ne prag te luftes se trete boterore..!

          1. a
           anti25642654censurë

           të tretën do ta fillojë puta,iranianët do fillojnë të katërtën!!

          2. f
           fukaraji

           Po….si ato te kur jane vrare gjeneralet e pare eshte thene se do te kete pergjigje te forte por pastaj jane ftohur shpejt gjakrat mos folni para kohe se konsumoheni vazhdoni me paradat ne TV qe te mbani moralin lart…!!!

           Lini një Përgjigje