VIDEO: "Hej Robert"- Momenti kur kryeministri i Sllovakisë qëllohet me armë

15 Maj 2024, 18:56Bota TEMA
VIDEO: "Hej Robert"- Momenti kur kryeministri i Sllovakisë

Mediat e huaja kanë publikuar një tjetër video ku duket momenti ekzakt si nisi atentati me armë ndaj Kryeministrit të Sllovakisë Robert Fico.

Autori, një shkrimtar 71-vjeçar mjaft i njohur në Sllovaki, afrohet drejt kryeministrit dhe i thërret në emër.

Atë moment nxjerr pistoletën dhe qëllon drejt tij.

Kryeministri preket nga 3 plumba, në kraharor, krah dhe këmbë.

Kaosi mbizotëron më pas. Rojet e sigurisë neutralizojnë autorin, ndërsa të tjerët fusin me urgjencë në makinë kryeministrin Fico. Më pas ky i fundit transportohet me helikopter drejt spitalit më të afërt.

Qeveria sllovake e konsideroi zyrtarisht ngjarjen një atentat dhe bëri me dije se gjendja shëndetësore e Kryeministrit është e rëndë. Orët në vijim do të jenë deçizive.

Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin Handlova pasi Kryeministri doli nga mbledhja e qeverisë.

16 Komente

 1. .
  ...

  Mose ky kryministri ështe hajdut??? Si Rama, Saliu dhe Meta në Shqiprie???? Pa varsisht se unë jamë që çdo politikanë hajdut, otokratë-diktatorë-islamik a po çfarë do qofshin duhët që të denohën me burg dhe të ju merrët pasurija, vetë gjygjsië, se pse është një gjë shumë e rrezikshëm për shoqritë....

  1. K
   Kur te ka shplare trute 'Non-grata'!

   Ca ka vjedhur Rama ore ti qe flet kot me se koti!?

   1. A
    Anti Putler

    Kryeministri është më keq se hajdut: është pro Putin!

   2. q
    qeni i sharrit

    Une them se atentatori nuk qelloi kot, e ka pas nje hall

    1. X
     Xha Jahua

     Ashtu thom edhe u

     1. P
      Prind

      Thuj te dali iher ketej nga Shqiperia, se paska nishan ????

      1. S
       Shkrimtari atentator

       Halli është i qartë: kryeministri sllovak Fico është pro Putin, pro agresionit rus kundër Ukrainës.

      2. D
       Detari

       bravo sllovaket, ku jane skiptaret te heqin qafe ramazonin?

       1. G
        Gezuar Hidhnim.

        Kryeminidtri Sllovak Fico po te ishte hajdut do te rrethohej me mijera truproje sic beri Ramuti ne Athine me 2 mije roje 1 mije te ardhur nga Albanistani dhe nje mije falas nga Mitsota-qis dhe mire ben se e di cfare ka bere e cfare ka vjedhur. E ka nxjerre vendin ne treg si placke lufte, prone e trasheguar nga Kristaqi firmetari i pushkatimit te dy poeteve desident kunder rregjimit komunist te udhehequr edhe nga daja i tij Spiro Koleka.

        1. s
         shtjefen palushi

         cdo shqiptar eshte nje rrot kar... une mendoj se atentatori nuk e qelloi kot, thote loqja "qeni i sharrit" do vijne dhe shume loqe te tjere me pas, te tere Lei Fenet e Meros, por askush ne Albanistan nuk do ta marre vesh se atentati eshte bere nga Washingtoni.... nga dora vete e Bajdenit... sepse ky president i zgjedhur nga populli i tij ne menyre teper demokratike, eshte kundra ndihmave ne miliarda per Ukrahinen. Ndaj Rama ulerin pro Ukrahines, dhe nuk ka as edhe nje mendim te tij, se po doli kundra, apo asnjanjes.... han nje plumb ballit dhe shkon per lesh... kupton o loqja i Meros? po ti o Mero do besh ndonje koment neser? Mos e thuaj. Do heshtesh... se thjesht e ke shitur shpirtin tek dollari... te fala sateme ti qe do me censurosh.

         1. A
          Artan

          Jo po e ka shitur te rubla si ti, o putane e vogel e Putanes se madhe.

           1. a
            anti25642654censurë

            tefo,përse leshin nuk e fillove me "se atentati eshte bere nga Washingtoni"të na kurseje leximin e fjalisë së parë??tashti ta jap përgjigjen dhe më keç!shko or qihu në vesh se bythën e ke shtremt!!

           2. S
            Shkrimtari

            Ben mire te dalesh dhe ketej nga ne,por merr dhe disa tjere sepse ka shume per te vrare ketej.vicidoli ,liklja,ramsi po dhe ca te tjere.

            1. R
             Robi

             Lajm i mire , po do jete akome me i mire te thyej qafen nje plere , nje kelysh i Putinit , akoma nuk qe zgjedhur dhe menjehere : do nderpres ndihmen me arme per Ukrainen….po zgjidhu nje here mor kelysh kurve pastaj vepro …..hajt per ajer ….thyeft qafen plera , ka dhe ketej nga ne plot kelysha , ca Agusher , ca kufoma ne ballkon , e plot te tjere …por me kryesori Agush kokqeni ,.atij matjani mire , dhe ska nevoj te maresh ne shenje …ka kaq koke te madhe s qe plumbi do shkoj drejt e ne kaptin ….ka vite qe provokon qelbesira Metaj …..ku te jemi me fat tja hedhi trute ne ere dikush ….dhe te perpelitet si krimb ne rruge

             1. P
              Policia qe duam

              Kujdes tani juve ketej...nese therret kush "Hej Edi" hidhjuni persiper e mberthejeni pastaj shohim e bejme! Jo per gje po se mos na mbetet ajo Rilindja e premtuar pa ardhur pastaj...

              Lini një Përgjigje