VIDEO: Zelensky ndan pamjet, raketa ruse qëllon bllokun e banimit me fëmijë dhe gra

22 Mars 2023, 15:58Bota TEMA

VIDEO: Zelensky ndan pamjet, raketa ruse qëllon bllokun e banimit me

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka publikuar në rrjete sociale momentin kur raketat ruse godasin një objekt banimi me civilë në qytetin e Zaporizhzhia në juglindje të Ukrainës.

Në reagimin e tij Zelensky thekson se Moska po sulmon me raketa ndërtesat kolektive të cilat janë të banuara kryesisht me fëmijë, gra dhe persona të moshës së tretë.


“Kjo nuk duhet të ndodhë, jo vetëm në Ukrainë po askund tjetër në botë. Bota ka nevojë për më shumë unitet vendosmëri për zmbrapsur terrorin rus dhe të mbrojë jetët e civilëve”, shkruan Zelensky.

2 Komente

 1. B
  Boll se na cate trapin.

  Ushtaret e Zelenskit perdorin popullsine civile si mburoja, krimet t'i kerkoj tek vetja dhe tek ata perendimore qe i japin urdhera.

  1. a
   anti25642654censurë

   copë kemi për të ta bërë!!deri në qafë do të ta çojmë të çarën!! shiko e gjej ndonjë pseudonim të ri se u mbaruan kombinimet!!bqir muti!!!!!!

  Lini një Përgjigje