Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2023-04-09 09:10:43Dossier TEMA

14 Komente

 1. X
  Xha Temja

  Te gjithe keta do ishin bere biznesmen te demokracise. Ndoshta ndonjeri prej tyre edhe deputet apo oligark. Ai regjim ato ligje kishte.

  1. E
   Emri

   A e kuptoni se çfare reklame superpozitive po i beni atij regjimi me menyren si e keni koceptuar kete shkrim? Sidomos per ata qe nuk e kane jetuar ate kohe, por po jetojne vjedhjet e paskrupullta te sotme.

   1. t
    toni mavrija

    Hajduti thote populli eshte me i poshter se krimineli dhe tradhetari dhe i ka hake te gjitha llojet e denimeve.

    1. N
     Nuka

     Denimi ka qene ekstrem dhe e mbaj mend sh mire kete ngjarje. Por pse duhet te nxirret kjo histori me kontekst sikur e kane fajin fatorinot qe e zbuluan dhe njekohesisht kujt i sherben gjithe kjo ne kete kohe hajdutesh te pa denuar. Te nderojme Enverin?Qe skishim buke por ekzekutonte hajdutet. Apo. Te nderojme Hajdutet ?e demokracise ku po hame te gjithe e spo denohet njeri.

     1. M
      Moisi Golemi

      Harruat të thoni që inxhinierit i Postës Qendrore, Shkëlzen Doçi, ishte shok i ngushtë i Ilir Hoxhës, djalit të Enverit. Dhe ky Shkëlzeni, u dënua me vdekje për këtë vjedhje. Përfytyroni të dënohej sot me vdekje një shok i ngushtë i Zen Berishës, vetëm sepse vodhi shtetin.

      1. S
       Shqipe

       Je i madh Moisi Golemi …!

       1. G
        Gent

        Moisi thuajevte verteten deri ne fund. Shkelzen Doci ishte nipi i nje anetari te KQ te PPSHse, por kjo nuk e shpetoi. Me ligjet e asaj kohe pushkatoheshe po te vidhje 500 mije leke te vjetra. Ata vodhen gati 5 milione. Cfare ka per te shkruar sot per ta?

       2. p
        per tru shperlaret

        Pa na tregoni ju tru shperlaret cili ishte ai qe nuk pati vjedhur ne kohen e koleres komuniste .. te paret a nuk ishin kriminelet e bllokut , a nuk kishte ferma te posaçme neper Shqiperi e privilegje te većanta per gjak piresit e bllokut , a nuk villte persh drejtori , kryetari i kolkozes , oficeret , kapterret , agronomet edhe mesuesit ne forma te ndryshme etj etj etj pa fund , arsyeja e thjeshte prona kolektive , puna bashke e bytha jashte thuhej me ze te ulet pertej syrit vigjilent te sigurimsave djadhezore . Keta shume pak shembuj nuk do te thone qe una nuk e urrej vjedhjen , por keshtu e paten nis sllavo sovjetiket pa e marre pushtetin mire me vjedhje plaçkitje , shpronesime burgosje , pushkatime me nje fjale shkaterrim total i prones se shejte private , perfundimi ne 91 , popull e rreskapitur fukara , e çveshur e i zbathur , kocke e lekure popull pa dinjitet , a nuk na pati urryer gjithe Europa , a nuk dallohej shqipetari edhe nji km larg , kush eshte shkaku .. pa diskutim 45 vjet roberi e tru shperlarje plus kryesorja njeriu i ri qe ja pati sakatuar trurin kjofte largu Enver ne shkollat e koleres komuniste kjo esg=hte shkaku e arsyeja e te gjitha te keqiave qe ndollen mas fitimit te lirise se vertete ne 1991...

        1. T
         Te hyfte

         Mos fol o kokkarr ti je nje debil qe me llogjiken tende duhet te flasesh vetem me femije kopshesh.Mos nderhy vend e pa vend per na treguar irritimin tend fallco per padrejtesite e rregjimit tani paskemi fituar lirine e vertete hajde hajvan shijoje kete liri debil po rri andej dhe pastron halet e botes.Na cave trapin te njejta fjale dhe menyre shprehjeje ti i mencuri debil i lindur.

        2. D
         Dajti

         Funderinat e memorie.al. Pse shtoni komente si banka e shetit nuk do falimentonte, pushteti mbante vehten me te tilla denime etj.? Keshtu ishin ligjet vodhe kete shume merr denimin perkates. Sot more nje arke peshku denohesh, vjedh me bllok ne dore, me video, miliona, behesh president!

         1. E
          Enver

          Te vjedhesh eshte e rende. Dikur mbreterite iu prisnin duart hajduteve. Kjo vjedhje biletash treni u zbulua nje dite por imagjinoni se sa fitime kishin realizuar hajdutet per vite me rradhe duke demtuar shtetin. Edhe po mos ekzekutoheshin, meritonin denim te perjetshem me burg.

          1. P
           Presidenti nga skrapari qe te pret doren

           Edhe ilirhajduti premtoi se kush vjedh do i pritet dora.Po te ishte prokuror llalla,kraja e dum dum dumani kete ceshtje nuk do e kishin zgjidhur as per 24 vjet e jo per 24 ore,sot po vidhen banka ,florir dhe saliu pagezon shokun e tij ilirfloriri e pasuri e pa fundme e sa e sa krime e vrasje dhe nuk zbulohen e jo te denohen.

          2. Z
           Zogu qe nuk kendon

           Keshtu me dhune eshte bere Anglia, etj etj a e dini si i pritje dora atyre qe vidhnin, por ju pritje dhe koka. Pra nqs duhet te behet shtet dhuna eshte shume e nevojshme, sidomos mes popullates me nivel te ulet. Varferia sigurisht eshte maskarallek po nuk do te thote qe ti lesh njerezit te vjedh in.

           1. F
            Frat

            Te lumte dora Enver, Keshtu behet shteti josi Ben Ahmetaj qe mori thesin dhe jeton ne Zvicer

            Lini një Përgjigje

            10:44 Dossier 38 komente

            17:45 Dossier 15 komente

            12:04 Dossier 9 komente

            16:51 Dossier 37 komente

            11:19 Dossier 4 komente

            22:10 Dossier 15 komente

            10:52 Dossier 44 komente

            19:30 Dossier 1 koment

            10:14 Dossier 8 komente

            18:05 Dossier 7 komente

            Më të lexuarat

            10:24 Sport 10 komente

            09:23 Politika 19 komente

            14:50 Rajoni 7 komente

            13:02 Kronika

            10:58 Politika 10 komente

            18:15 Kronika 2 komente

            Blog Tema

            20:10 Blog 1 koment

            19:22 Blog 2 komente

            11:35 Blog