Instagram dhe Facebook me pagesë brenda muajit

1 Nëntor 2023, 13:03Hi-Tech TEMA

Instagram dhe Facebook me pagesë brenda muajit

Kompania e rrjeteve sociale Meta ka vendosur të bëjë dy platformat më të ndjekura nga njerëzit Instagram dhe Facebook me pagesë në Bashkimin Europian dhe Zvicër, duke filluar nga ky muaj.

Risia e këtij fakti është se versionet me pagesë të Facebook dhe Instagram nuk do të kenë më reklama. Ndërkohë që ata që do të mbajnë versionin falas të mediave sociale do të jenë në gjendje të marrin reklama dhe të vazhdojnë të ofrojnë të dhënat e tyre për to.

Kostoja e Facebook dhe Instagram ndryshon në varësi të vendndodhjes ku abonoheni. Nëse e bëni këtë nëpërmjet web-it do të paguani 9,99 euro në muaj. Nëse e bëni këtë përmes aplikacionit, kostoja do të jetë 12,99 euro në muaj, pavarësisht nëse e bëni në iOS ose në një sistem Android.

Meta thotë se abonimi ka të bëjë me të gjitha llogaritë e lidhura me atë kryesore, të paktën deri në mars 2024.

Deri më 1 mars 2024, abonimi fillestar mbulon të gjitha llogaritë e lidhura në Qendrën e Llogarive të një përdoruesi. Megjithatë, duke filluar nga 1 marsi 2024, një tarifë shtesë prej 6 euro në muaj në web dhe 8 euro në muaj në iOS dhe Android do të aplikohet për çdo llogari shtesë të listuar në Qendrën e Llogarive të një përdoruesi.

7 Komente

 1. m
  ma hongshin Carin Drejtuesit_ Staniket

  ndoshta me mire kjo , nj mundes e njerezve per t'u shkeputur pergjthmone nga Opera e Djallit

  1. e
   enter""

   E kujt i plasi. Facebook and Instagram po te dish si ti perdoresh i ke dhjere me nje mut. Vetem ata qe i kane obsesion do vuajnte.

   1. T
    Treni

    Ahahaha, po po sigurisht. Nëse ndodh, ta mbajë Zuckerbergu me shëndet. Një pjesë e mirë nuk po e përdorin as falas, imagjino me pagesë.

    1. C
     Canon

     Çmimet jane tejet te larta pikerisht qe askush mos paguaje per versionin "ads free" por te vazhdojne te mbajne versionet me reklama. Kjo i intereson ne thelb kompanise Meta, qarkullimi sa me i madh i reklamave.

     1. A
      Anatoli

      Ah ,sa mire, sikur me kane pyetur mua.

      1. o
       o popull dele

       U "varferuan " te pangopurit e tani po duan akoma se ju mbarun paret Kujtojn se pasi ju futen miletit mikrobin fcb, tani po hudhin karemin per ti rjep Vec me qen budallej or miliarderet e qenefit qe tju pagujm e pasurojm akoma e ne djall vafshi

       1. s
        spata

        Keta me emrin Meta jane me te vertet hajdute.Pse duhen me para aplikacjonet ne telefonin celular . Keto aplikacjone jane ne marveshje me kompanite qe shesin telefonat dhe paisjet elektromnike ;nga ku marrin pjesen qe u takon .Te gjithe perdoruesit e telefonave celular e kane paguar kete ne cmimin e blerjes .

        Lini një Përgjigje