"Ai qen bir qeni ka djegur flamurin shqiptar" - Shpërthen Artan Hoxha: Qepe gojën, Beleri i ka duart me gjak, ka dëshmorë të atdheut!

26 Maj 2023, 08:45Kronika TEMA

"Ai qen bir qeni ka djegur flamurin shqiptar" - Shpërthen Artan

Artan Hoxha ka debatuar me tone mjaft të ashpra, me zëdhënësin e fushatës së Fredi Belerit, Skerdjan Dhuli. 

Gjatë debatit në emisionin "Të Paekspozuarit", Hoxha nuk u përmbajt ndaj Dhulit, duke deklaruar se Beleri nuk duhet te ishte fare kandidat për kryetar bashkie, pasi ka vrarë dy dëshmorë të atdheut dhe ka djegur flamurin shqiptar. 

Hoxha zbuloi edhe një fakt tjetër të rëndë, që prokurorët i kanë dorëzuar diplomatëve grekë prova për Belerin, ku janë edhe emrat e skuadrës operacionale që ka kryer aksionin në Himarë, të cilat më pas kanë përfunduar në mediat greke. Sipas Hoxhës, atyre u rrezikohet jeta. 

Artan Hoxha: Po të mos ishte Rama, nuk kandidonte Fredi Beleri. Ai Fredi Beleri që ka duart me gjak. Ai qen bir qeni, ka djegur flamurin e Shqipërisë! Ai qen bir qeni nuk duhet të ishte atje kandidat. Ka dy dëshmorë të atdheut. Mbylle ore gojën, pusho aty! Më lër të mbaroj, po flas unë. Mbylle dhe qepe gojën, nuk të ndërhyra asnjë sekondë!

Skerdjan Dhuli: Mos më bërtit mua, se unë nuk trembem!

Artan Hoxha: Boll të thashë, nuk të ndërhyra, mbylle gojën! Ja kam mbyllur gojën Sali Berishës dhe Edi Ramës, jo më ty.

Skerdjan Dhuli: I kam duart e pastra! 

Artan Hoxha: Mbaji të pastra pra mos i bëj pis. Nuk të ndërpreva, pusho!

Prokuroria ka bërë një gafë tjetër. Të trembur dhe të kompleksuar nga diplomatët grekë, kishin dhënë gjithë letrat sekrete diplomatëve grekë. I pashë në mediat greke. E di çfarë pashë? Emrat e skuadrës operacionale të Tiranës. Si mund t'ja japësh këtë një vendi që je në konflikt të hapur? Që kryeministri, ministri i jashtëm, ministri mbrojtjes, kanë ngritur në këmbë nga Uashingtoni në Bruksel.

I bëj thirrje skuadrës që ka kryer këtë operacion, ka bërë detyrën, nëse ka shkelje e nxjerr gjyakta. Në rastin konkret kush ja ka dhënë një media në Greqi emrat e skuadrës operacionale? Unë them se ka video, por  nuk e nxjerrim, sepse prishen hetimet. Si mund të dalin emrat e skuadrës operacionale kur ata nuk njihen? Atyre u rrezikohet jeta. Nëse i ndodh gjë atij, unë ja kërkoj Edi Ramës dhe Mitsotaqisit.

Skerdjan Dhuli: Atë dokument e kam edhe unë.

Artan Hoxha: E pra, nuk duhet ta kesh ti. Prokurori ka rrezikuar jetën e një skuadre të tërë.

27 Komente

 1. M
  Micotaqis

  Ka dicka me kete punen e belerit. Te gjithe njerezit qe e mbrojne perfshi dhe belerin vete kane nje inteligjence max sa nje femije 3 vjec. Atehere pse u kandidua nje person i tille???? Pse jo nje profesor, nje profesionist, nje doktor?????

  1. U
   Uffff

   Oooo Tan Hoxha. Mire e ke ti per keto qe ke thene. Por ti dhe e gjithe media patriote Shqiptare keni nje problem shume te madh!! Pse nuk merreni me ata dy vemjet e politikes Shqiptare qe emeruan kete kandidat anti-Shqiptar??? Pse nuk i therrisni here pas here ata plera per tradhetine kombetare qe kan bere. Saliu dhe Floriri qe dalin perdite ne TV!! Pse merreni me Bjelerin kur ai dihet cfare eshte dhe nuk hiqet sikur eshte ndryshe! Ai del si antishqiptar dhe nuk e mohon kete. Nuk mund te Sulmosh grekerit pse shofin interesat e tyre!! Nuk mund ti thuash gjarperit pse kafshon!!! Po keta ujqerit tradhetar te Shqiperise qe mbajne veshur lekuren e deles!!!!! Me keta te merreni cdo nate!! Ca eshte ky kandidat qe kan emeruar!!

   1. I
    Ilirjan

    Sakte... ky eshte problemi.

    1. D
     Diavoli

     O Gazetar hoxhe,po ti pse reagon sikur te ka q..re gruan apo motren Beleri apo himariotet?Pse bertet aq shume!

    2. P
     Papadhima

     Se kështu deshi non grata me Liken dhe filogrekun e Dropullit , për të bërë trazira në Himarë dhe në Shqipëri .

     1. A
      Aron

      Sepse eshte me e lehte te manipulosh dhe perdoresh dhe drejtosh si te duash njerez te nje niveli te tille.

      1. F
       Florat Kapaj

       Sepse Saliut dhe Ilirit u duhen keto situata per hallin e madh tr tyre !

      2. Y
       Ylberi ( ish piramida)

       Ketij katnarit te Prishtes i ka thene Nevila qe mbaj syze se dukesh intelektual.

       1. i
        ilirian

        Është prokuror plepash nuk di kush janë të drejtat dhe detyrimet e tij është atje thjesht për numër ... si mund të dorëzosh bashkëpunëtoret e tu o je i paaftë nga mendja o tradhtarë, kurse ky zëdhënësi është më keq sepse e di shumë mirë se ç'po bën dhe këmbëngul në qelpsillikun e vet e në tradhtinë që po bën, bën edhe trimin

        1. N
         Neandertali shpellave bizantine te mesjetes

         Bravo......kjo duhet te jete gjuha me keta bukeshkale dhe me vendin me obskurantist te Europes bashkuar. Epo pike e zeze, te arrestosh nje kriminel dhe te te nderhyje nje shtet qe mbron ate??????? dhe prokuroria e kompleksuar duhet ti jape llogari atyre ?????? Ne mund te kemi shume difekte , por Greqia nuk duhet te ishte ne UE , dhe nuk eshte larg Turqise si forme shteti diktatorial i maskuar qe e udheheqin familje hajdutesh, pa origjine dhe pa civilizimin e duhur qe kerkon shek. 21 -te......mjere ne per keta gjitone

         1. I
          Ilirjan

          Doreheqjen DIREKT... atij Palo prokurori... nese faktet jane keto! C'eshte ky diletantizem.. Mizerabel!? U rriten edhe rrogat ketyre... Muterve pale! E mjera Shqiperi!

          1. D
           Drilon

           Sa skandaloze dorezimi i emrave te personave te perfshire ne operacion. Si mundet? Pse jemi kaq republike bananesh? Si mundet?

           1. K
            Koli

            Rrespekt Artan Hoxha.

            1. P
             Patriot

             Me cfar autoriteti i japin prova grekut, prokuratoret nuk i pergjigjet qeverise Jo nje te huaje,cudi????,

             1. B
              Buda

              Historia e Shqiperise eshte e mbushur me tradhti nga kreret e politikes, Esat Pashe Toptani, Ahmet bej Zogolli, Sali Berisha, Ilir Meta e Co.

              1. j
               joni15

               Artan Hoxha hallall qumeshti i nenes. Tu lumte. Me greqine duhen nderprere lidhjet diplomatike sa me shpejt.

               1. A
                Aron

                Ky Dhuli nga Fterra eshte nje bythqir bir kurve. Kushdo ta shikoje t'i kepus nje peshtyme ne surrat.

                1. V
                 Viktime e intrigave Greke

                 Respekt per z.Hoxha.... 1-Turpe dhe vetem Turpe....si eshte e mundur qe nje Prokurore ju jepe Grekerve...Dokumente te Klasifikuara???Ne rastin Konkret Emrat e Punonjesve te Policise???????????Ky eshte SKANDAL..dhe jo vetem...TRADHETI... 2-Diplomataet Greke kane shkelur Statusin e Diplomatit..duke futur Hundet aty ku nuk duhet...dhe nese Diplomatet Greke(Agjente te asfalise jane)..Kerkojne Informacjone te tilla Dupet te presin Gjyqin..POR KANE SHANTAZHUAR Prokuroret.....qe "Prokurore" i thencin..lol

                 1. S
                  Shqiptaret duhet te ragojn Fuqishem

                  Viktime , jame me ty . Eshte teper poshteruese cfar i bejne Shtetit Shqiptare Prokurore etj te Shitur ke Greku . Por ja , ne shqiptaret jemi mesuar ne shekuj ,na kan Vrare Greket ,Serbet etj dhe megjitheate ,ne s'kemi reaguar asnjiher ,as jemi Organizuar si popull ,as ke shtrenguar Radhet me njeri tjetrin ,kur dijme se Politikat Greko Serbe te mbeshtetur nga BE-ja nuk ka ndryshuar aspak kunder Shqiptareve , duke mos u mobilizuar si popull asnjiher . Pastaj , ky eshte Shteti me Politikane Esadiste so saleh berisha ,ilir metaj : dy Sherbetore besnike te gjithe Armiqeve te Shqiperise , qe shetisin te lire e gezojne Pasurite e vjedhura ktij populli e ktij vendi siedhe Ramen , i cili e lejoj vet Beljerin te Kandidonte ,sepse nji Shtet qe mbron iinteresat e tij ,nuk i lejon vehtes asnji te care ,asnji hapje bythe si u veprua me Bejlerin ,por ben gjithcka mos t'i lesh Shanc Armiqeve te Shqiperise ,te ken Shanc e jo me Teritore si Himara ,qe nqs e marrin , do shndrohet ne nji Rrezik Nation ! Qe tevij Greket e marrin te tilla Dokumente ktu ,e Prokurori e jepen Emrat e Agjenteve Civil Grekut ,kjo tregon qarte perse Rama dyfishon Rrogat per Banden e Politikes dhe se per popullin ,as qe do me dit . Prandaj dhe i lene Hapsira te Lira Grekut e cdo Antishqiptari te bej c'te doj ne Shqiperi . Kur populli e shikon qe eshte i Tradhetuar nga Shteti vet ,nga institucionet ,nga Spak putana qe do e leri te lire Kriminelin Bejleri , atehere eshte populli ai qe duhet te filloj Organizohet e veproje te mbroje dinjitetin e vendit ,ose te presi Vdekjen qe po i pregatitet .

                 2. N
                  Neandertali shpellave bizantine te mesjetes

                  Më mirë të ketë Shqipëri jashtë BE-së, apo shqiptarë brenda BE-së, pa Shqipëri? Rasti “Beleri” dhe Himara si viktimë e Megali Idesë.....nga Viktor Malaj . Lexoheni tek Dita. Nje pasqyre e qarte e politikes greke si ka qene dhe si eshte kundrejt nesh (ska ndryshuar asnje milimeter) ketu e 150 vjet. Turp

                  1. ]
                   ]`I´[

                   Neandertaler , ke shume te drejte . Te gjithe per ate jemi .Shqiperia qendron mbi gjithcka ,ne maredhenjet me Boten , sepse i pame 33-vjet ,Emisaret e Politikat e BE-se ,ishin po ato te Baballarve te vet , asgje s'ka ndryshuar vetem Metodat e shkaterrimit te Shqiperise e shqiptareve kudo ne Ballkan . Eshte e njejta Politike . BE-ja Minsonaret e saj ,sabotuan gjthcka ne Shtetin Shqiptare ne kto 33-vjet dhe mbeshteten salih berishen Krimin e Injorancen ,sepse per kte vijne ne Shqiperi , e jane te interesuar te shkaterrojne Shtetet jo ti Bashkojne si trumpetohet ,Eshte e gjitha nji Gracke qe vende si Shqiperia me politikanet Tradhetare e Kurva , merr fund . Sigurishte qe Politika Greke mbu Vorio Epirin eshte ber hapur ne Shqiperi , Shiko cben me Varrezat ne Kosine dhe asnji bit Kurve sdo te dij nga ky Shtet Kurvash ,sepse i ka rekrutuar Greku .Gjapri Janullatos hej (eshte Cmenduri ) rri ne ms te Tiranes dhe asnji si Tregon Tabelen Non Gratta ! Dikush duhet ti thote ; Shko nga ke dal Gjaerper qe duesh si Njeri nderkohe qe Veladonin e Priftit e ka thjeshte si Maske . Besoheni apo jo , Shqiperia eshte e Pushtuar ,sepse nuk guxojne te mbrohemi brenda Shqiperise . Kte na ben bijt e Kurves dhe ne vet qe nuk Reagojme por rrijme si idiote e presin vdekjen !

                  2. S
                   Shqipnia

                   Tano si rrallë herë mke pëlqy me qëndrrimin ndaj haleve pseudo greke. Duhet të morin shembull të gjith tjerët mënyrën se si duhet me ju kthy kti shteti legen e ktyne spiunve që ka rekrutu në shqipni. Grek me mbiemër Bejleri.... se di dmth... me u çmen.

                   1. L
                    Lana

                    Respekt per Artan Hoxhen. Patriot dhe trim.

                    1. L
                     Lana

                     Respekt per Artan Hoxhen. Patriot dhe trim.

                     1. t
                      tetovari2

                      E thash që në fillim se kjo është çorbë e gatuar nga kuzhina e Sali e Ilir tradhtari.Këta e bënë kopilin dhe na e lanë në derë!!!?. VDEKJE TRADHËTARËVE!

                      1. G
                       Gjauri

                       Hoxha me Priftin asnjeher si kan mendimet njelloj ,,,,prandaj ka hoxh per sunitet dhe prift per kauret ,,,se po te kishin te njejti mendim ,,,,do kish dy hoxh ,,,ose dy prifterinj,,,,,

                       1. M
                        Marin

                        O Artan! Me then te drejten kur ben ato emisionet investigative nuk me pelqen. Po kesaj rradhe te kam duartrokit, BRAVO.

                        Lini një Përgjigje