Beleri tenton sërish, dërgon kërkesë për t’u lejuar të bëjë betimin

30 Shtator 2023, 11:20Kronika TEMA

Beleri tenton sërish, dërgon kërkesë për t’u

Fredi Beleri ka bërë kërkesë në Gjykatën e shkalles së parë Durrës, për t’u lejuar që të bëjë betimin si kryetar i bashkisë së Himarës.

Kërkesa në Gjykatën e Durrësit ka mbërritur pak ditë më parë dhe do të shqyrtohet gjatë ditëve në vijim. Çështja i është ngarkuar gjyqtarit Rexhep Bekteshi.


Kujtojmë se Fredi Beleri është rrëzuar dy herë nga Gjykata e Lartë.

Beleri u arrestua në ambientet e një lokali në Himarë, vetëm 2 ditë para zgjedhjeve lokale të 14 majit, pasi u kap në flagrancë bashkë më bashkëpunëtorin e tij Pandeli Kokaveshi duke blerë vota.

Beleri nuk ka mundur të marrë detyrën, pasi autoritetet gjyqësore nuk i dhanë leje për të kryer betimin. Për çështjet e tij është angazhuar edhe qeveria greke e cila e quan arrestimit e tij të paligjshëm e politik. 

 

 

3 Komente

 1. C
  Cfar "betimi" do bej k fisqirAntishqiptare ?

  Si do helenizoj Himaren ? Si do sulmoj Postat e Kufijte e Shqiperise ? Si do djegi Flamurin Kuq e Zi ,per te cilin Ha Plumbin ne Koke cdo bir kurve i paAtdhe madje cdo Njeri ? ___________Kush ishin ata bij Kurvash ne Politike e Qeverri ne KQZ qe e lan kte klysh kurve qe pallohet nga Greku si familje dhe qe e lejojne ala te Pellasi Medieve _ akoma ? Ti pritet koka Gjaprit Grek ne Shqiperi dhe Shqiperia te filloj te heci drejt nji jete Normale pa gjaprinjte Grek neper kembe

  1. M
   Meshari

   Ky bythqire ti rri aty ku e ka vendin e ti beje yzmet sapunit. Ptu shkerdhate gjakprish te qifshin shqiptarer robte ty, Karjan Çanit, Dule dhjakut e dhespot kakes

   1. M
    Marko

    E keni pare filmin me personazhin Gru. Sa ka filluar ti ngjaje ky koqja. Nuk ka pse lejohet te betohet. Te rrije ne burg, madje tja rihapin edhe dosjen e vjeter te sulmit ne posten kufirare dhe tja hetojne pasurite qenit grek

    Lini një Përgjigje