FOTOT: Dhuna ndaj Adriatik Doçit, shpallet në kërkim edhe një efektiv policie

19 Nëntor 2022, 17:53Kronika TEMA

FOTOT: Dhuna ndaj Adriatik Doçit, shpallet në kërkim edhe

Një efektiv policie është shpallur në kërkim në lidhje me dhunimin e gazetarit Adriatik Doçi, mesditën e të dielës së kaluar në Kamzë, pranë banesë së tij.

Burime bëjnë me dije se bëhet fjalë për shtetasin, Ermir Doda, efektiv i komisariatit nr.4 në kryeqytet, i proceduar edhe për ndërtim pa leje. 

Ai akuzohet për veprën penale "përkrahje të autorit të krimit", ndërsa pritet të përjashtohet dhe nga radhët e uniformave blu.

Doda është kapur nga kamerat e sigurisë duke larguar nga vendi i ngjarjes me motor autorin e sulmit, Redon Skutera, por dyshohet se ka marrë pjesë edhe në vëzhgimin e gazetarit.

32-vjeçari Redon Skutera, i cili njihet dhe me emrin Redon Pëllumbi, është një person me precedentë kriminal, pasi është arrestuar një vit më parë për plagosje me me dashje, por nuk dihet se si i ka shpëtuar drejtësisë. 

Në njoftimin e policisë thuhej se Skutera e ka goditur disa herë me grushte Doçin për shkak të detyrës, duke i shkaktuar dëmtime fizkike.

Kujtojmë se pas arrestimit të autorit, Doçi u shpreh sulmi ndaj tij është paguar nga nyje të krimit të organizuar për shkak të detyrës, për të krijuar frikë dhe kufizuar raportimin.

FOTOT: Dhuna ndaj Adriatik Doçit, shpallet në kërkim edhe

Ermir Doda

FOTOT: Dhuna ndaj Adriatik Doçit, shpallet në kërkim edhe

Redon Skutera

10 Komente

 1. i
  ilir spiuni ka mar hijen e vdekjes

  jane falangat e sali kriminelit dhe ilir spiunit.... ku je o spak qe nuk ke fakte per keta kriminela. ku jane gazekaret e saliut si andi gjyshit e ljubovici qe per nje fjale goje e hapin halen e tyre,kurse ne kete rast heshtin dhe mbrojne fajtorin.

  1. f
   franci

   Eshte per te ardhur keq qe ka shum te inkriminuar ne polici.

   1. e
    ee,

    Sa kohe eshte Sali Berisha e Ilir Meta gjalle, Shqiperia eshte e kriminalizuar. Provoni ti zhdukni ata dhe shikoni rezultatin, ndoshta nuk u intereson se ujku mjergull do.

    1. D
     Dakord

     "Ee" mjerisht por ke te drejte. Fatkeqesia e popullit tone dhe pjella e krimit jane ata te dy kellirat.

     1. i
      ish kryesor ne FRPD

      Redon Skutera eshte pjese e Grupeve paramilitare te PD. Me sakte, Ai eshte pjese e grupeve te Tiranes dhe Durresit.

     2. S
      Sokrati

      E tmerrshme, kur dëgjon dhe bindesh se në radhët e Policisë së Shtetit "shërbejnë" policë krimielë, siç është ky i inkriminuar, që mban edhe dy emra! Çfarë bën ekipi i ministrit të brendshëm? Po Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ku është? Ka degjeneruar Reforma në Strukturat e Policisë, o njerëz, o pushtetarë! Polici ndërton pa leje(!) dhe qëndron në detyrë, për të bërë krimin e radhës... Adriatik Doçi është gazetari model dhe përbën një shëmbull se si duhet të jetë e gjithë armata e gazetarëve me prioritet lajmin e vërtetë, ligjshmërimë, interesat e qytetarit dhe të kombit, luftën ndaj krimit dhe korrupsionit, përkrahjen dhe stimulimin e drejtësisë etj. Heshtja ndaj dhunimit brutal prej krimit për shkak të detyrës të gazetarit model, Adriatik Doçi, është pajtim me situatën. Ku është Aleanca e Gazetarëve?! Ku janë mediat?! Të gjithë flenë...

      1. n
       nga brenda Opozites

       Ermir Doda eshte dibran dhe krejtesisht familja e fisi i tij jane PD_iste dhe berishjane te terbuar, por kane arritur te punojne ne gjithe institucionet e Shtetit si ne kohen e Berishes dhe te Socialisteve, sepse ne radhet e fisit Doda ka pasur 99% komunista dhe Sigurimsa qe me te rene Partia Komuniste ju ngjiten PD e Berishes, sic beri dhe vete Berisha. Keshtu qe mos u habisni fare o Milet qe ne radhet e Shtetit dhe Policise ne rastin konkret ka kriminele te Sali Berishes dhe Ilir Metes, qe marrin pjese ne ngjarjet kriminale ne gjithe Shqiperine, sipas skenarit te Berishes e Metes per te shantazhuar Qeverine dhe Ramen pikesepari. Objektivi me paramilitare dhe kriminele ne cdo sektor te shtetit eshte marrja e Pushtetit me dhune, sepse e dine qe me Vote nuk e marrin dot.

      2. N
       Nik

       Eshte polic ? Dhe ben krime? Paguhet me leket tona ky? Ka Ministri qe pergjigjet per kyt? Çfar mase ka marre Ministria? Policet ne sherbim te krimit i kam pa vetem ne qeverine e Saliut, mikut te sllobodanit e te serbve, qe policia ishte vu ne sherbit te serbve me vra Popullin e Kosoves, tu thye embargon per naft, etj etj etj.

       1. T
        TURIEMIGR

        MIRE ME KAQ .PARA DISA KOHESH DUKE LEXUAR NJE SHKRIM TE ADRIATIKUT SHKRUAJTA SE DUHET TE KISHTE KUJDES ,GUZIM I MADH. PRISJA ME KEQ.

        1. Z
         Zina sallaksja gjyqtarja

         Kush prek gazetaret duhet te denohet shume rende! Keta pisa i dime ne se sa trima jane? Me siguri dora e vertete qe ka goditur gazetarin, eshte Sali kanceri ose Ilir spiuni? Ose te dy bashke?

         Lini një Përgjigje