Dokumenti sekret: Talo Çela lëviz në Tiranë me Audi Q8, u takua në hotel me personazhin e njohur. Kë do të vriste?

19 Shtator 2022, 12:09Kronika TEMA

Dokumenti sekret: Talo Çela lëviz në Tiranë me Audi Q8, u

Talo Çela vijon të mbetet një ndër personat më të kërkuar në Shqipëri pas një morie atentatesh që policia dyshon se ai është organizator apo autor i tyre. 

Për herë të fundit, Talo Çela dyshohet se është parë në publik në maj të këtij viti ku gjatë një atentati mbeti i plagosur Nuredin Dumani.

Pas këtij atentati, Dumani tregoi gjithçka duke zbërthyer vrasjet dhe krimet e tjera që kishte bërë vetë apo bashkë me Talo Çelën.

Policia ka qenë në ndjekje të përhershme të Çelës edhe pse nuk ka mundur ta kapë dot. Sipas një dokumenti të klasifikuar të siguruar nga ABC News, Talo Çela është parë të lëvizë në fund të gushtit të vitit të shkuar në një hotel në Rrugën e Dibrës në Tiranë ku edhe ka qendruar aty.

Në dokument thuhet se Çela lëvizte me një Audi Q8 ngjyrë blu dhe është parë një herë të lëvizë me një grua në makinë, si edhe radhën tjetër është ulur në një hotel në të zonë me tre persona të tjerë.

Një informator i policisë e ka konstatuar Çelën të qendrojë në praninë e një personazhi të njohur të krimit në vend, i përfshirë në një konflikt të hapur me një tjetër grup kriminal që operon në zonën e Tiranës Laçit dhe Lezhës.

Policia dyshonte në atë kohë se ky takim ishte bërë me qëllimin që personazhi i njohur i krimit të porosiste Talon Çelën për të vrarë kundërshtarin më të madh të tijin në atë kohë, i cili lëvizte lirshëm nëpër Tiranë edhe pse kërkohej nga policia si edhe armiqtë e tij.

Talo Çela akuzohet për një mori vrasjesh në Shqipëri, ndërsa prishja e pazareve me Nuredin Dumanin i ktheu aleatët e djeshëm në armiq të betuar. 

Policia dyshon se Dumani erdhi pikërisht për të ekzekutuar Talo Çelën në maj të vitit 2022, por u tradhtua dhe Talo Çela shkoi t’i bënte atentat duke e plagosur. 

16 Komente

 1. F
  Fshataret gango te dhjerokracise

  Te gjithe fshataret e mamursit,nikles,elbasanit,fierit.... jane bere gangstera dhe drejtesia eshte bere nje me ta...

  1. P
   Pilo Lala

   O Enver, cohu nja 2-3 dite, ta cosh kete Talo Celen ne brigaden e foragjereve, tek lopet, dhe ta kontrollosh te beje 2-3 norma. Kur u ben keta trima? Keta jane lepuj, .....

   1. P
    Pickaxhiu

    Cohu o Skenderbe nga varri dhe vendos drejtesine me shpaten tende te rende

    1. R
     Raimond vlonjati

     Hahaha - I doli boja fare kesaj qeverie hajdute , e piste , e mbushur me police bandite te lidhur me krimin , dhe hiqen gjasme sikur po vendosin regull Qeveria e qelbesires Rama hajdutit te piste

  2. p
   pusht-shteti mban pushtet

   SPAK leshon 32 mandate arresti e 14 prej tyre marrin arrati para se te shkojne ti arrestojne. Talo Cela aspak i shqetesuar nga shpallja prej vitesh "ne kerkim" bredh mu ne mes Tiranes me Audi Q8. A duhet me shume per te kuptuar se ky shtet drejtohet nga nje Bande qe i perdor ne zgjedhje, i lan detyrimin e angazhimit ne zgjedhje dhe i ruan per zgjedhjet e rradhes tere kete llumin kriminal?

   1. P
    Pilo Lala

    Shteti nuk ka pasur kellqe ti permendte emrin deri para 3-4 vjetesh ketyre krimineleve. Sot i ka futur ne vrimen e miut, fshihen, pra shteti sot ka fuqi.

    1. P
     Parruca

     Po ku fshihen o Pilo? I ke ne mes te qytetit diten per diell. Vis Martinaj kishte blere gjysmen e drejtoreve te Policise dhe levizte i qete neper Shqiperi. Kur i vrane kusheririn para 1 muaji mori pjese ne varrim. Dinte gje shteti, apo bente sikur nuk e kishte mendjen? Keta edhe kur fshihen nuk i fshihen shtetit por hasmit.

     1. P
      Pilo Lala

      Fshihen, dhe nuk kane shans te jetojne me te lire. Pa diskutim do kapen, si Shullazi, qe ka 3 vjet qe ha supe ne burg. Ishin bere te paprekshem nga Policia e Agron Kulicajt, po jo sot. Deshmite e Dumanit, i kane tronditur, po ikin si minj te trullosur, per te gjetur vrimat. Dhe e di pse? Se edhe vete shefat qe i mbronin nuk po gjejne vrime ku te futen. Pak nga pak, por po ecim ne drejtimin e duhur.

      1. T
       Tirona

       O Pilo djali vetë ke shkrujt apo ta kan diftu shkrimin?Si fillim o Lale Shullazi nuk ësht mrojt nai her nga Kuliçaj e sa për kta që ti thu fshihen prej policis e ke SHUM GABIM. Mos u mer me komente nëpër gazeta por shif nai pun mo të hajrit.

       1. Z
        Zeqo Pilafi

        Ke shumë të drejtë Pilo. Nën udhëheqjen e urtë dhe largpamëse të shokut Edi Rama, por sidomos dora e hekurt që përdor kundër krimit shoku Çuçi, pa tjetër do bëjë të shohim kriminelët të strukur si miu nga frika e forcës së rilindjes, e cila po jep frutet e saj në çdo aspekt, veçanërisht përsa i takon krimit dhe rilindjes urbane.Rroftë hekurudha Fier - Rrogozhinë!

        1. P
         Pilo Lala

         Zeqo Pilafi, une jam Pilo Fasulja. Keta kriminele kane levizur per mbi 20 vjet te lire, me pushtet, me para, ku jane sot? Cfare i beri ata qe te fshihen sot? I beri Amerika, Edi dhe ai Cuci. Shullazi te vriste vetem po ta shikoje ne sy, te merrte garazhin me hipoteke vetem per te parkuar makinen. Ervis Martinaj eshte vete PDja. Kur Saliu thoshte qe e rrezoj Qeverine me 200 veta nga Mamurrasi, kishte parasysh pikerisht banden e Ervis Martinajt, nipin e Liri Berishes.

      2. H
       Hasoni

       O trongull kta fshihen prej hasmit qi kan me njoni tjetrin se kur dalin për kafe i shoqno vet policia qi dum ne sufllaqet falas

     2. A
      Al

      Po pse e ngacmoni? Lereni te vrase te sojit te tij e te ike per lesh edhe vete pastaj... Se ju gomeret e policise ju paska ardhur informacioni nga informatoret tuaj e nuk paskeni levizur gishtin! Ose nuk ju ka interesuar. Ikni ne shtepi them une se nuk jeni per kete pune nga i pari tek i fundit!

      1. P
       Pastrus komunalje me fshes ne dore

       Po pati nevoje policia per pastrim rrugesh; jam ne gadishmeri per pastrimin e cdo lloj cope muti si puna e ktij ketu ne foto.

       1. J
        Julian Laci

        Te gjithe fshataret e Shkodres, lezhes ,mirdites ,vlores, durresit,shijakut, tropojes, korces dhe ca fshatare te tjere ose me mire me thene e gjithe fshateresia e shqiperise jane bo gangstera vetem hajne kokat e njeri tjetrit

        1. L
         LESHATORI

         Ore Edi, e dime mire qe je dhjaks. Kerkoi pak ndihme Juri Kim te sjelle nja 5 Marinsa me snajper dhe ta pastroje shqiperine e Varfer nga zagarat qe lehin rrugave. Populli meriton qetesi dhe jo lufte. Duhet me dal me antiplumb ne rruge. Besoj se je ngopur me leke tani. Lere rinine te ecen para se po ngelesh vetem me pleq. Me fal se harrova, nanen gjithe politikaneve me ty ne krye. Llesh Leshatori.

         Lini një Përgjigje