Eskorta të huaja “mbushin” Tiranën

26 Maj 2023, 21:00Kronika TEMA

Eskorta të huaja “mbushin” Tiranën

Në Shqipëri dhe kryesisht në kryeqytet janë parë shpesh të huaj që kanë gjetur në vendin tonë një treg të sigurt pune. Por së fundmi është vërejtur një tjetër fenomen.

Tirana është shndërruar në destinacionin e vajzave nga lindja që ofrojnë shërbime seksuale kundrejt pagesës. Vajzat nga Libia, Taxhikistani apo Azerbaxhani, por edhe Kina apo Vietnami vijnë në vendin tonë si turiste dhe marrin apartamente të ndryshme me qira ku ushtrojnë aktivitetin e tyre kundrejt shumave nga 100 deri në 400 euro. Reklamimin e bëjnë hapur në një faqe internet të quajtur ‘Tirana escorts’.

Ky aktivitet ra në sy të autoriteteve ku 3 nga vajzat ranë pre e grabitjes nga disa adoleshentë të cilët nën kërcënimin e thikës, u morën celularët dhe paratë.

Tre të miturit të dyshuar për vjedhje me dhunë thanë para uniformave blu se ranë në kontakt me të huajat në një faqe internet ku ato ofronin shërbime seksuale kundrejt pagesës në apartamente të marra me qira në Tiranë.

Të miturit të moshave 16-17 vjeç i kontaktonin vajzat duke u hequr si klientë, e më pas kur shkonin në destinacion i grabisnin. Para disa ditësh një incident i tillë ndodhi në rrugën ‘Dervish Hatixheja’.

Komisariati nr.3 i policisë i identifikoi të miturit dhe për shkak të moshës i procedoi në gjendje të lirë. E njëjta situatë ka ndodhur javë më parë në rrugën ‘Islam Alla’ ku pre e vjedhjes ranë dy vajza nga Libia.

TCH

19 Komente

 1. T
  Tani

  Deportojini, kane shkelur kushtet e vizes.

  1. B
   Berati

   Futini ne PartineSocialiste. Keshtu nuk bejne konkurence te paligjshme.

   1. S
    Selua

    Gazekar-i/ja flasin me shumë kuhultuhurë, ESKORTË, dhe jo realitetin, PROSTITUTA.

   2. J
    Jimi

    Nuk e kuptoj perse nuk e thoni fare shqip "Kurva" pasi vetem keshtu eshte e drejte dhe e kuptushme !? Kur thua "Eskorte" mendja te shkon, se keto "shtojzavallet" kane ardhur qe nga ane e anes ne Tirane si grup shoqerimi i personaliteteve te rendesishme, te cilet sipas axhendes se tyre bejne vizite zyrtare ne Tirane. Hajde merre vesh lajmin !?

    1. X
     XXXL

     Tira ka kohe qe eshte kthyer ne pidhtore me kurvat e verit por nashi ka marre "license" nga Ed Droga, si "Tirana International Bordello.

     1. J
      John Qelbashi

      Ndaj policet nuk kapin dot asnje kriminel se ruajne ku shkojne kurvat!

      1. K
       Kurvari

       O Jimi, po shqiptar ngele mo qerrata, po e duam Shqiperine si gjith evropa mo, pse me kurva shkohet ne evropi, joooo me eskorta vella, parulla e saliut drejt evropis.

       1. L
        Likja

        Po' ca' pidhin e sames u zbukuroni zanatin ketyre,,escorta satom,,,karakurva te rendomta,,,

        1. R
         Robespier

         U lumte vajza nga jashte. Kjo eshte ekonomia e tregut. Kurvat tona s kishin ngritur cmimin ne maje edhe pse jane super te shemtuara. Keto cupat jane edhe yje edhe profesioniste edhe te arsyeshme.

         1. M
          Mohamed

          Ka gjith bota dhe nuk eshte krim. Problemi eshte qe nga cfar pashe tek ky sit kto kane cmime qe si kane as sallonet me vip te escort ne Paris ????. Kane vene kete cmim pasi e dine qe leku ne shqiperi ka rene ne dore te derdimenve,fillo nga pronar mediash e ne vazhdim qe jane gazep nga trute por me lek????????????. Se nje me men me aq lek sa duan kto,shkon e vjen nga Italia ben sex ben pazar e te teprojne prap lek????????????????????????.

          1. D
           Dad

           100€ nuk I paguaj ne Paris so I paguaj kurva e nga Azia qe jane mbushur me sida. Keto jane fole me sida , Shteti ti heqi me shpejtesi

           1. R
            Rakipi

            E drejte..shkova me njeren nga keto me 120 euro..sa u zvesh..pidhi gjithe puçrra..ne paraqitje yll..se preka fare..pata frike...po leket mi mori ama..varu karin..duhet kujdes se jane side e gjalle..taksirat per pleqte qe do lene pensionin e do marrin semundje

            1. G
             Gop Import .Sh.p.k

             Larg nga keto,me mire mall vendi..kepuce me vrime nga vendi jot thone evgjitet grek..Ne ish vendet Sovjetike,Ukraine,rumani,e Azi ,Po ben namin Sida…une jam vite jashte Po me shume dal me Komshinjte tane,italiane,greke,ndonje kroate,se me angleze duan nje Fugon me Birra e nuk ja vlen …..Shteti duhet ti Deportoje keto se na dalin plot Kurvat tona,,,te pakten nuk do kredi per nje te Qire.. Mos i prekni Pa klluf se do gjeni belane

           2. x
            xhelua

            Gjithe komunistet impotente komentojne ketu , po lerini njerzit te bejne qef( neve qe na punon matrapiku)dhe mos na qani hallin e pareve se leket tona prishim . po te kapesh nje femer shqiptare te can trapin te prish familjen kurse me keto shkon kur ke mundesi mbaron pune dhe secili ne hall te vet.

            1. T
             Thithe Pak se Dukesh

             Ku je ti ore qe ben namin .lidhe pak se Mos ja fut sat motre apo sat eme…te kemi qire gruan ne komunistet..Ti nga Rakia e komunzmit Ke dale.Po ishte Raki Fiku e je bastardh

            2. A
             AC/DC

             Normal te gjitha albanistanaset kane vajtur te dritat e Athines, semaforet e Italise,rrugeve te belgjikes e peshqirat e Gjermanise. Dhe ato pak qe kane ngelur futen te b.brodher ose perputhen ku qi*ja eshte me license

             1. V
              Viva escort

              Komente idiote.Per cdo gje do jepni mendim.Specialiste te midhjes e peshkut.Faj ka Gazeta qe mbush faqet me lajme idiote. Donim kete sistem,tani mbylleni h.....

              1. P
               Petrit

               Nuk kane faj komentuesit, Pasi ky ushqim u serviret dhe si rrjellim keto zhigla do hame.

              2. V
               Vlora.Vlora

               Me mire nga lindja se me keto shurraket shqiptare ,qe na bejne dhe vipet neper tv

               Lini një Përgjigje