Pandeli Majko i kërkon llogari Altin Dumanit pse nuk shkon mirë me kolegët: Çfarë ka ndodhur?

26 Maj 2023, 17:19Kronika TEMA

Pandeli Majko i kërkon llogari Altin Dumanit pse nuk shkon mirë me

Deputeti i PS-së, Pandeli Majko, i ka kërkuar llogari Altin Dumanit në seancën dëgjimore në Komisionin e Ligjeve për ecurinë e Prokurorisë së Posaçme në vitin 2022, pse nuk shkon mirë me kolegët.

Majko: Konstatohet nga mediat një marrëdhënie jo e shëndetëshsme midis drejtuesve të SPAK dhe të BKH-së. Ne do të donim të dinim pse kjo situatë? Është e vërtetë? Nuk na intereson nëse pini kafe me njëri-tjetrin. Por çfarë ka ndodhur? Është keqkuptim apo përplasje në drejtim të zbatimit të ligjit?

Dumani: Mirëpres çdo problematikë apo kritikë. U thanë nga ju për vlerësimin e prokurorëve, ato i bën KLP! Sa i takon vlerësimit të hetuesve të BKH, ka një raport të drejtuesit të BKH që e ka dorëzuar, ne kemi bërë një diskutim. Ne kemi harmonizuar çdo qëndrim tonin edhe me ndërkombëtarët që monitorojnë veprimtarinë e BKH. 

Sa i përket marrëdhënies me BKH, ju garantoj se janë shumë të mira. Hetuesit janë funksionalë. Sot që flasim, në shumicë absolute hetuesit e BKH mbulojnë hetimet kryesore. Kemi një marrëdhënie shumë të mirë, ndërvepruese. Të gjithë kolegët kanë çështje në hetim dhe me kënaqësi mund të them se ka një rritje në angazhim dhe profesionale të hetuesve të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

16 Komente

 1. G
  Gjenerali pensionist

  Mos ja vini re budallallëqet që bën ky aguridhi Majko . Kështu ka ngelur i ziu tash 30 e kusur vjet. Nuk ka faj se detyrën e parë që ka bërë është kryeministër . Nuk ka arritur të mësojë si kryhen detyrat e ulta .

  1. G
   Gjenerali pensionist

   Mos ja vini re budallallëqet që bën ky aguridhi Majko . Kështu ka ngelur i ziu tash 30 e kusur vjet. Nuk ka faj se detyrën e parë që ka bërë është kryeministër . Nuk ka arritur të mësojë si kryhen detyrat e ulta .

   1. P
    Pandi etj , duhet ti bejne Pyteje Direkte Llalla 3

    S'e kuptoj se si nuk u ben njiher serioze e tregojne rrespekt per kte Shtet kta Pushtetare ! More zotria jote P.M - ju e dini fare mir se , nji nga Prokuroret e Spak nji Femer (s'me kujtohet emri ) deklaroj jo mes ktyre kolegeve duke pir kafe apo duke ngren HotDog-un e mengjezit ne zyre , por ne Medie _ se Nuk do Hetojme Pasurite e salih brishes -dhe iliyer metaj !!!!!!!!!!!!!!!! Tani si mundet te pretendohet qe kjo Nofka Mashtgruese Spak te funksionoje kur nji nder prokururet e saj mbeshtet Kriminelin salih berisha dhe ilir metaj ? _ Ore maskarenje Politikane , po perse nuk i pyet se cilet jane Rezultatet e Spak ? Me gjujt Diversante arave te Kallamoqit me ndjek Fshataret se kan vjedh Misra ???? Ptuuuuuuuuu Llallan ne bythe . Nji katunare si ky Llalla 3 vecse te fusi Miljonat ne xhep aty ,s'ka ber e sbnen A s g j e ! _Boll me kto lloj Show qe leuani me shqiptaret Funderina .

    1. F
     FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

     Ky IDJOTI,allias bythka Pandeli do thashetheme si Batutisti EDvin e dixhitali,qiresi i dhive SALI......Mjere ti moj ish Shqiperei!?

     1. T
      Tironsi i Vjetër

      Jepi dum drejtësisë o Dumani. Mos u bëj si krapi i Shkodrës, Kraja! Hidhi sytë andej nga Foltorja dhe militantët e saj, atje ku bëhet thirrje për revolucion, për luftë vllavrasëse.

      1. s
       spata

       Ky Damdani ska klleqe te hapi ceshtje per peshqit e medhenje .Ketu gabon shteti shqiptare dhe Aleati yne i nderuar SH.B.A .Ne keto organe ,sic dhe e ka provuar historija duhen burrrrrrrrra me bo.... e jo leshko. Ka steka me te mira se Damduni ne sistemin e Drejtesise .Nuk bene vaki qe nje malok te godasi nje malok tjeter .Kete e kemi pare dhe e shohim ne praktikat qe jane ndjekur ne keto 32 vjete demokraci alla berishiste .E dini arsyen ? Ne Veri egziston ligji i hakmarrjes sipas kanunit te Maleve .Damdumin edhe sikur ta blindosh e ta besh Superman ,baruti nuk i ndez .Kot lodhen shqiptaret e shume kot Aleatet te ndryshojne Drejtesine . SH.B.A mendon se rruga, qe ajo ka ndjekur per te forcuar demokracne dhe shtetin ligjore, eshte e njejte me. A ka dru me pre brre burra!

       1. S
        Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

        Xhom fare,pas 8 muajesh ( nga sot) priten denimet e para,do te shkoi muti ne gju..... sunitet jan tu bo shtet!

         1. V
          Vlora.Vlora

          Kostumi s te ben as te bukur dhe as te zgjuar dhjari SPAKUT,edhe ti hale si Kraja je

          1. S
           Sllobodanka

           Majko sllavi shkon mire me te birin e Sheqeres dhe Vukmanovich Karaxhicit, qe eshte edhe dhenderri yne, i Milices; ka mbaruar per hekura dhe eshte oportunisti 30 vjecar qe i ka ecur fjolle me mandatin e deputetit.

           1. G
            Genti

            O Pandi Qe ne shkolle e deri tani nuk ndryshuar ,njelloj ben zhurme per asgje.

            1. e
             e pa durueshme !

             Ky Dumani do varur me litar, boll me me Llalla, Kraja dhe Dumani na e beri duman krimin politik qe te vazhdoje rremuja Njerezit duhet te ngrihen ne kembe kunder prokuroreve gjykatesve dhe avokateve qafederra! Lufta sot duhet te jete populli me drejtesine qe eshte eshte bere bythe e breke me krimin politik. Do fryhen po dhe do çfryhen se nuk do kete qetesi per keta bashkepuntore te krimit politik.

             1. m
              mafia e reformes ne cdrejtesi

              O Majko,kalama i lig bythe mbete;ne vend tu kerkosh llogari,qe perse nuk bejne detyren prej vitesh,qer kane nje morri denoncimesh te dokumentuar te krimeve te shumellojeshme te kryer nga Saliu,meta,monika

              1. D
               DORA D' ISTRIA

               Demokrathia tek ne u sherbeu disave njerezve te paafte si Majko, Meta, etj. Sa per drejtesine ta lene te qete, ashtu eshte mesuar te punoje ne demokraci duke mos ndeshkuar krimin. Ne kete sistem qe deshen nderkombetaret ta ndryshojne, ne demokrathi nuk denohen keqberesit, eshte parim i sistemit. Tek e fundit prandaj e shembem ate sistem se kishte rregulla, kishte shtet kishte ligj, nuk ishte kjo diference pagash midis te punesuarve me nje krahasim galopant. Keto cmenduri qe ndodhin sot, kurren e kurres nuk ndodhnin ne ate sistem qe nuk pelqenin nderkombetaret. Te gjithe e donimin demokracine, por me rregulla, jo anarshi. Fenomet qe u cfaqen ne vendin tone, nxorren ne pah nivelin e papershtatshem te individit, menduan se ne demokraci keqberesi nuk duhet te denohet. Kjo situate i pershtatet drejtesise dhe prandaj nuk po zgjohet nga gjumi letargjik. Gabimi me i madh qe po na shoqeron keto 30 vjet eshte se po nxitohemi ne zgjedhjen e drejtuesve te organeve te drejtesise. Nuk ndiqet kriteri kryesor, ai i te qenit qytetar, jo me prejardhje nga fshati per faktin se i mungon kultura e pergjithshme, doni apo nuk doni ta pranoni. Eshte i parendesishem kostumi qe veshim. E pazevendesueshme eshte "KULTURA".

               1. L
                Lexues

                Pse i censuroni e nuk i botoni komentet?!!!!! Ora 8 sot.

                1. A
                 Asd

                 Te dy jane parasite model.

                 Lini një Përgjigje