Shkëmbim me armë zjarri në kufirin Shqipëri-Kosovë, një grup i trafikut të qenieve njerëzore përplaset me policinë

26 Maj 2023, 10:02Kronika TEMA

Shkëmbim me armë zjarri në kufirin Shqipëri-Kosovë,

Një shkëmbim me armë zjarri ka ndodhur në kufirin Shqipëri-Kosovë, mes një grupi trafikantësh të qenieve njerëzore dhe policisë.

Gazetarja e News24, Klodiana Lala raporton se nga shkëmbimi i zjarrit nuk ka të lënduar.

Ndërkohë, janë arrestuar 6 shtetas siriane të cilët dyshohen se merreshin me trafik qeniesh njerëzor, ndërkohë që një person ka arritur që të arratiset.

Mes të tjerash raportohet se sirianet kanë qenë të pajisur me armë zjarri të llojit pistoletë. Pritet që të tjera detaje të dalin në dritë.

2 Komente

 1. P
  Poli

  Turp I madh . Keshtu eshte kur e ke kthyer vendin han pa Porta...e cdo kush merr lejeqendrimi.

  1. Bir selmani i nenes ….

   Dhe islamistet siriane kishte mangut ky vend,qe sundohet nga biri i sulltanit erdogan, ram-iiu.

   Lini një Përgjigje