FOTO: Hakerat nxjerrin foton e Ervis Martinajt, detaji që bie në sy

3 Tetor 2022, 12:51Kronika TEMA

FOTO: Hakerat nxjerrin foton e Ervis Martinajt, detaji që bie në sy

Hakerat iranianë kanë publikuar të dhëna të tjera të rendësishme nga sistemet qeveritare pas sulmeve të vazhdueshme që bën gjatë vitit të fundit.

Bëhet fjalë për sistemin e rendësishëm të policisë, i quaJtur “Memex”, në të cilin janë listuar të gjithë të kërkuarit nga Policia e Shqipërisë.

Mes mijërave fotove dhe dokumenteve me të dhëna gjendet edhe emri dhe fotoja e Ervis Martinajt, si edhe të dhënat e tij, si datëlindja, vendi i lindjes, atësia dhe gjendja civile.

Siç duket edhe ne foto, policia ka një imazh tepër të vjetër të Martinajt, ku ai shihet se ka qenë rreth moshës 24-25 vjeç. Duket se fotoja është e të paktën 15 viteve më parë, ndërsa nisur edhe nga fotot e publikuara sëfundmi, duket se ndryshimi është i dukshëm.

Në dosjen e publikuar nga hakerat iranianë gjenden gati 100 mijë persona të skeduar nga policia dhe tashmë ajo është publike në rrjetet sociale dhe kushdo mund të ketë akses.

Martinaj rezulton i zhdukur që prej fillimit të gushtit 2022 dhe prej atëhere ka nisur “telenovela” në lidhje me fatin e tij. Policia dhe prokuroria nuk japin asnjë detaj në lidhje me faktin se çfarë ka ndodhur me të.

FOTO: Hakerat nxjerrin foton e Ervis Martinajt, detaji që bie në sy

5 Komente

 1. T
  Taulant

  Deshtimi i plote i kerricit te Vucicit qe do te ndertonte Shqiperin Digitale. Ne asnje vend te botes nuk ka ndodhur nje gje e tille. Ndyresira kryeminister vetem per kete gje duhet denuar me burgim te perjetshem.

  1. D
   Dardan

   Sgkaterrimi i Shqiperise ne te gjitha fushat eshte veper e agjentures ruso-iraniano-serbe ne Shqiperi me ne krye Perbindeshin e Vicidolit, Doktor Sali Mortjen.

   1. t
    tori

    Taulanti kerkonte motren,,,bej gati briskun Astra ti rruash bolet rames,

    1. L
     Lala i Mezeqesë malok si Ju

     Mos harro Taulant se u vodhën vet arkivat amerikane.

    2. H
     Hasoni

     ca publikoni llogje kavaje se latë namë "zbulohet detaji" ne foto 18 vjec me 40 paska ndryshim ? a ju hengert mortja me gjithë clikbait te gjithë port'halet të njëjtin lajm copy çaste

     Lini një Përgjigje