FOTO/ VIDEO: Ky është ‘Range Rover’ që u përdor për sulmin ndaj Top Channel, reagon pronari

28 Mars 2023, 11:59Kronika TEMA

FOTO/ VIDEO: Ky është ‘Range Rover’ që u përdor

Makina ‘Range Rover’ e cila dyshohet se është përdorur për të sulmuar Top Channel është e shqiptarit nga Kosova, Ramadan Makolli.

Kjo makinë është vjedhur në parkingun e një restoranti në Tale të Lezhës. Vox News ka siguruar foto dhe video e momentit të grabitjes së këtij mjeti.

Makina u gjet e djegur në autostradën e Kavajës, teksa më herët u raportua se ajo ka qenë me targa nga Tirana, të cilat ishin vjedhur tre muaj më parë.

Pronari i mjetit, i cili ka thënë se “Range Rover” me të cilin dyshohet se u sulmua “Top Channel”, ka qenë më parë vetura e tij, por që i është vjedhur nga rojtari i sigurisë së hotelit ku ai po qëndronte.

“Range Rover” me të cilin është sulmu Top Channel, ka qenë veturë e imja deri më 10 korrik të 2020-ës, por ajo m’u vodh nga roja i hotelit ku po qëndroja në Shëngjin me pushime atëherë”, tha Makolli për Arbëresh.


Kujtojmë se “Range Rover” është sekuestruar dhe aktualisht ndodhet në drejtorinë e policisë së Tiranës, ku po i bëhet ekzaminimi nga ekspertët për gjetjen e provave.

 

6 Komente

 1. E
  Enton

  Hajde shtet hajde ...makinat vidhen sheshit e levizin sheshit...hajde polici hajde...vend 2 milion banore ku te gjithe njohin te gjithe....normal nese polici ka vile eshte I korruptuar...zyrtaj jam vete po mezi nxjerr muajin....

  1. A
   ALB

   Imagjino te vesh ne hotel dhe rojtari te vjedh makinen ! Ajde Shengjin ajde !

   1. B
    Blablabla

    Dmth paske nje emer ku te drejtohen hetimet ????

    1. K
     Kolonjari

     Ua kur e shikon "rang roverin" duket makine serioze!Si mund ta beje kjo makine kete pune thua me vehte!Nuk e dime nese e kane pyetur nese di shqip apo jo?Paska alamet kostumi.Po kujt i duhet se kush eshte "rang roveri" ore gazetaruce idioter.Na jepni ndonje informacion mbi autoret dhe lerini idiotesirat. Po Saliani e ka marre vesh kete lajm dhe pse iku ne Poloni a di gje kerkush??????????????Ai eshte mjeshter per kesisoj punesh!Bllokoni tabulatet e tij dhe do te kuptoni gjithçka.

     1. K
      Komunist me Rolex

      Po perveç policisë kriminale grupit hetimor kujt i intereson ky lajm që lajm? Lërini të punojne me gjithë presionet buxhetin e ulët ka akoma njerëz në polici që mundohen të nxjerrin fakte

      1. M
       Martin

       Qenka ngjyr argjendi, te ishte i zi do dukej bish fare.. ( se kujt i plasi trapi !!!)

       Lini një Përgjigje