Gazetarja zbulon provat e Prokurorisë për Fredi Belerin, Vangjel Dule braktis emisionin

24 Maj 2023, 08:50Kronika TEMA

Gazetarja zbulon provat e Prokurorisë për Fredi Belerin, Vangjel Dule

Një debat me gazetaren e kronikës Klodiana Lala, është bërë shkak që Vangjel Dule të braktisë studion e emisionit “Open”, ku dy ishin të ftuar. Lala ka nxjerrë dokumentet dhe provat e pretenduara nga Prokuroria, kundër shtetasit Fredi Beleri.

Dule i cilësoi deklaratat e zonjës Lala, mashtrim skandaloz dhe si përralla fëmijësh.

Sipas tij faktet e cituara nga Lala nuk korrespondojnë me atë që ndodhet në dosje, ndërsa gazetarja ka deklaruar se nuk ka përmendur asgjë që nuk ndodhet në dosje, ndërsa ka kërkuar edhe kërkim falje nga ana e tij për fyerjen.

Lala: Prokuroria thotë pasi janë dorëzuar paratë është bërë arrestimi. Nëse do ishte për mua nuk Fredi Beleri nuk do të duhej të ishte kandidat

Dule: Nuk do qëndroj asnjë moment më tepër nëse nuk më lejoni të flas, nuk jam këtu për dekor.

Dëgjoj mendime se dikush nuk duhej të kandidonte se ka dyshime. Të gjithë mund të kenë dyshime për të gjithë.

Lala: Ka qenë i pandehur zoti Dule.

Dule: Faleminderit shumë, vijoni, bisedë të mbarë.

Eni Vasili: Nuk i ka hije një politikani si ju.

16 Komente

 1. I
  Ilirjan

  Dulen E zune me presh ne... B... Ndaj iku.

  1. V
   Vranakonti

   Bravo zonja Lala,ja mblodhe grekut te felliqur Vangjel Tules.

  2. j
   janullatos me metaqirizmeno kolo

   bythqirat e janulles se kane per gje qe aty ku beshtyne ta lepine prape.

   1. F
    Filani

    si nuk i ka hije?!?! e para ai eshte nje deficent dhe jo politikan!! e dyta ai gjithe jeten nuk ka thene ndonjegje qe qe te thote tani. Sa te qendrroje aty te te zeje vendin kot si gjithe keto vite ne parlament,me mire qe iku!! Keto ndotesa nuk i duhen askujt,ai te iki ne greqi e te na lere rehate.

    1. s
     sopiqoti

     Dhe kur ka bere HAJER Vangjel Dule ne karieren e tij politike. "Stasu re Vangjeli min viazese ,mi to parakanis ja enan BEILERI, ky "gjoja minoritar" .Bajge lope mund te jete Bejleri POR minoritar ,greqisht foles.NUK MUND TE JETE.

     1. M
      Malok = burrë, trim, i besës

      Sopiqoti, respekte. E Kam thene gjithmonë që po doni të flisni me minoritarët dhe të pyesni per hallet e tyre, shkoni në Pogon. Por ne Pogon nuk ka det, nuk ndertohen hotele luksoze, nuk ka lufte per prona. Ne Himarë ka interesa ekonomikë. Pogonit nuk i kane bere as rrugën dhe po e shtrojne me for at e tyre. Që nga Klubi i Naçës ne Polçan e deri ne Sopik jane minoritarë qe flasin greqisht por nuk pyet njeri per ta. Prandaj këta vrromat si puna e Dules me Panajot Barkën janë disa hipokrite dhe interesaxhinj të ndyre qe shohin vetem xhepin e tyre. Prandaj Pogoni dhe Dropulli u ka varur festen, dhe ky zhgerdyhet ne Himarë.

     2. F
      Fisniku i Freskut

      Perpara Belerisit ne burg duhej te ishte Vangjelis, kreu i agjentures greke ne Shqiperi.

      1. j
       jam grekqiri gabel

       Punë grekqirash, gjellë qensh, vk..

       1. A
        Artan Tare

        E more supën dhe ti si Barka në emision me Avokat Ngjelën

        1. K
         Kenge Dukaqote

         Ne Gerqi mos vafshim kurre , se qihet burri me burre

         1. Q
          Qytetar i zakonshem

          Kjo Lala eshte mjaft irrituese , ne kufijt e budallallekut . Duhen ca si kjo per t'ia versulur greqishtfolesve shqiptare qe u qan potofoli per çeshtjen shkeljes se te drejtave te mirditoreve qe flasin greqisht ne Himare

          1. E
           Erdogan

           Kur do zbuloni qe Kastrioti ishte Epirote dhe Flamuri (fllug) i Tij ishte i Kaurrit te Derrit qe luftoi per Perendorine Greke te Megas Kostantinos? Saper kete "zbulim" te kesaj "Gazetareje" dihet nga ata qe kane dy gram Tru qe personi i Infiltruar ishte vetem per Belerin qe nga Urrejtja e Rames per Te. Ai u piketua nga Sherbimi Sigurimit Osmane i vetequajture "Skiptare" perpara disa diteve dhe sa per ate qe "Shkoi vete" ky eshte nje Mashtrim se do lindte pyetja. Perse pergjohej vetem Beleri ne Arnautistane ne qofte se do qe ndryshe? Duket se nuk hiqni dore nga krimet kunder Kombit Greke te Epiroteve,Ilyreve,Maqedhonasve,Ioneve ku eshte sot Turqia Tuaj,Greqia e Madhe (Magna Grecia) e pushtuar nga fashuistet e papes se Romes.

           1. T
            Tironci

            O loqe Erdogan, Beleri nuk ka qene i vetmi i monitoruar, por Beleri ka patur dhe nje avantazh te madh. Per shkak te veprimtarise se tij terroriste ai ka qene vazhdimish nen kontrollin e organeve te sigurise dhe policise. Pikerisht per kete arsye ky debil me koke te madhe nuk duhej te krruhej me blerje votash pavarsisht se i pelqente te behej i pari i Himares. Po u more me zjarrin ka rrezik te digjesh i thuaj atij koke modhit, Belerit.

           2. B
            Bilushi

            Ku i gjeti gazetarja provat e Prokurorisë. A nuk janë sekret hetimor dhe mund të manipulohen nga Fredi Beleri,prandaj ai mbahet në burg? Po qe se provat janë publike pse e mbajnë në burg!? Apo doni të fitojë ndonjë gjyq nesër në Strasburg për shkelje të drejtash të njeriut dhe t'a paguajmë edhe nja 100 milion euro të tjera bythëziun Beleri!???? Tall bythën Rama me ne ,dhe disa kujtojnë se i hapet k* për Shqipërinë atij!

            1. T
             Tirana

             Kjo malokja Lala nuk ka fare etike ne komunikim. Mendon se te gjithe jane te barabarte e me te gjithe flitet si te kafja e lokes. Turp. Ka forma te civilizuara zonje per te arritur ate qe do. Kur del ne studio, nuk del per veten tende por per publikun. Eshte publiku qe gjykon dhe ndan kush ja vlen e jo. Po ku ta dish ti moj qyqe. Gjelle qensh. Malokëri hesapi.

             1. G
              Gopi Zeqine sallakses

              Beleri ka vrare 2 ushtarake ne detyre ne Peshkëpi! Minimumi duhet denuar 25 vjet! Te afermit e ketyre ushtarakeve duhet ta qërrojne kete bajge. Hakun e tyre ne fakt duhet tjua marri shteti pasi ata ishin me sherbim? Beleri lab qe u be grek?

              Lini një Përgjigje