Goditen shpërndarësit e drogës në Itali, mes 45 të arrestuarve, 31 gra e burra shqiptarë

19 Shtator 2023, 19:20Kronika TEMA

Goditen shpërndarësit e drogës në Itali, mes 45 të

Një operacion i madh i policisë italiane në zonat Alba dhe Bra ka çuar në arrestimin e 45 personave që merreshin me shpërndarjen e drogërave të forta, mes tyre edhe dhjetra shqiptarë.

Hetuesit italianë thonë se përmes klientëve mundën të bien në gjurmët e shpërndarësve të drogës, duke identifikuar edhe bazat e tyre.

Policia thotë se mes 45 të arrestuarve, 14 janë shtetas italianë dhe 31 janë shtetas shqiptarë. 16 persona të tjerë janë ende në kërkim pasi operacioni është duke vijuar, raporton Voxnews.al.


Gjatë kontrolleve janë sekuestruar:

Pistoletë gjysmë automatike

6 fishekë të tjerë

Një banesë e përshtatur për kultivim kanabisi

Materiale për peshimin dhe paketimin e drogës

Disa nga shqiptarët e arrestuar gjatë mega-operacionit:

Serxho Avdulla, datëlindja 08.28.1999

Florjan Perlika, i njohur si “Marco”, datëlindja 07.13.1994

Mevlut Shkalla, datëlindja 06.05.1997

Mateo Ceka, datëlindja 29 gusht 2003

Alfred Gjohilani, datëlindja 10.01.1983

Albert Hashimi (Albert Gjonaj), datëlindja 08.30.1985

Emanuel Lleshi, datëlindja 03.05.1992

Angjelin Lokani, datëlindja 06.07.1987

Lorenc Dogs(i), datëlindja 07.11.2003

Renato Shkoza, datëlindja 16 gusht 1995

Klaudio Topalli, datëlindja 02.09.2003

Zef Gjoni, datëlindja 03.22.1982

Irena Gjoni, datëlindja 02.01.1990

Eliona Lokani, datëlindja 08.25.1997

Mirela Lufi, datëlindja 5.08.1986

3 Komente

 1. M
  Mal Cori

  He pidh some..... . Të gjithë malokë të PD-së........ . Prandaj humbet PD-ja. Gjysma e votuesve janë në burgjet e Europës........................ . Dhe një vërejtje.......... . Duhet thënë: - Midis të arrestuarve nga Shqipëria, ka edhe ndonjë italian.

  1. S
   Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

   O fare e keqe turke....35 tourkoshqipfoles dhe di katholike Keta njethundrake turkoshqipfoles kane perkthies i vari kkkkkkk....ne qeli do te shkojne e te mesojne l'italiano!?

   1. O
    Ortodoks nga Jugu - anti Janullë

    Tia më thoni neve suniti mo? Ku pies unë per greku mo. Unë e mora greku, e shpura ne Gjirokastra dhe e zhdepa ne druri mo, fut e fut. O ti koqe kandari qe të ka mbetur kunje me sunitët. Akoma brenda e kunjin a i vrarë? Po duhet të kishte dale deri tani. Apo e mban nga qejfi? Shqipetarëve sunitë t'u vish anës, sepse Jane shqipetarë, pavaresisht nga feja. Lere pastaj shqipetarët bektashinj qe kane dhene jetën historikisht per Shqipërinë. Ndersa ti? Ti je per të qarë hallin or byrazer. As grek, as shqipëtar. Mbete gjysmagjel. Të rrosh vetë. Kur të vdese Janulla çfare do bësh? Do Zoti dhe vendosin Hoxhë Armandin si kryepeshkop. Do vrasesh veten. Debil.

   Lini një Përgjigje