“Të vërtetat e Alma Kaçit”. Vajza e videos me Safet Gjicin thyen heshtjen: Ja kush ishte misioni im

19 Shtator 2023, 17:50Kronika TEMA

“Të vërtetat e Alma Kaçit”. Vajza e videos me Safet

Alma Kaçi pak muaj më parë tronditi opinionin publik pasi u shfaq në video me ish-kryetarin e bashkisë Kukës, Safet Gjicin në momente intime.

Në një intervistë për Ora News, ajo ka treguar nga takimi i parë më të dhe të gjithë historinë e ngjarjes. Kaçi kërkon që në këtë episod të mos merren me djalin e saj të mitur, për shkak edhe të paragjykimeve. Thirrja e saj është vetëm drejtësi

Alma Kaçi flet për herë të parë të vërtetën e saj pse e regjistroi Safet Gjicin në momente intime në zyrën e kryebashkiakut të Kukësit.

Alma Kaçi: “Normalisht, motivimi ishte për të demaskuar një titullar, që qytetarët presin atje tek dera për të qarë hallin e tyre dhe ai abuzon me zyrën e shtetit”.

Tregon se tenderi rahabilitimit të qenve ka qënë kamuflim pasi qëllimi i saj ka qënë deskriditimi i zyrtarëve që abuzojën më detyrën.

Alma Kaçi: “Prezantimi i projektit dhe vetë projekti ka qenë thjesht një fabul”.

Kaçi prej gati 4 muajsh po përballet me dy sfida në jete atë më drejtësinë dhe me përballjen me opinionin publik.

Kërkon që nga kjo vorbull reagimesh të mbajë larg djalin e mitur për të cilin thotë se denoncoi abuzimet.

Alma Kaçi: “Është një fëmijë që po i përjeton të gjitha, pavarësisht se nuk di gjë, sepse e kam shkëputur nga rrjetet sociale. Por jam e sigurt që opinioni publik do të thotë se pse nuk mendove për fëmijën, e kështu e ashtu. Jo. Sepse ky brez i ardhshëm të mos ndeshen me abuzime të tilla”.

Thirrja e vetme e ALMA K., siç u bë e njohur  është që të bëhët drejtësi.

Alma Kaçi: “I drejtohem vetëm drejtësisë, që të paktën po privohet e drejta e fëmijës tim. Të paktën t’i japë të drejtën të jetojë ai. Dhe të jetosh nuk do të thotë që vetëm duhet të marrësh ajër. Të jetojë me të gjitha këndvështrimet siç jeton një fëmijë”.

Alma Kaçi po hetohet me masën e sigurisë arrestit në banesë  pas video-skandalit me kryebashkiakun e Kukësit, Safet Gjici. Për shkak se ka një fëmijë të mitur, ajo kërkon të vijojë procesi në gjendje të lirë.

48 Komente

 1. N
  Niku

  Edhe kari ne goje ishte nje fabul. Te te vinte gjynah per femijen, gjeje nje pune dhe i tregoje me shembull se si jetohet ndershem. Ai femije eshte gjynah vertet, por eshte gjynah se ka nene nje njeri si ty.

  1. k
   k

   Sikur mamaja të mos ishte kaq e degjeneruar dhe putanë,mbase fëmijët e pafajshëm nuk do dëgjonin keto gjëra.Kur ti nuk i jep dot shembull moraliteti,përse duhet tja japi drejtësia dhe shteti ?

   1. P
    Pilo Lala

    Kjo duhet te tregoj ne SPAK kushe coi tek Gjici, kush e pregatiti te gjithe skenarin, cfare liodhje ka ai i SHIkut ne kete histori, sa eshte perfshire Sali Berisha dhe PD. Del kjo dhe na tregon qe paska vajtur tja thithi ne goje Kryebashkiakut per ta diskredituar. Nuk ka mundesi qe kjo ta bente videon per ta pare edhe femija i saj. Ajo e beri videon per shantazh, per te diskredituar kandidatin e PS, kete loje e ka skenuar Sali Berisha.

    1. a
     ana

     Po mos ishte kjo cuce guximtare, ky maskara depsez derr Gjici do te vazhdonte ti "sherbente" popullsise se Kukesit duke e shkerdhyer para e mbarapa. Dhe kur mendon qe njerez te tille jane thithur nga Partia Socialiste, mjere ky popull qe po drejtohet prej saj. Mire qe bordellot nuk i lincensojne. Po pse i kthejne zyrat e shtetit ne bordello intime? Po te mos ishte kjo vajze guximtare a do ta merrje vesh ti sesi shkerdhejne socialistet ne zyrat e tyre sekretaret e bukura qe i punesojne pa asnje meritokraci?

     1. D
      Diku

      ana, kjo eshte heroine, te thithesh karin e gicit ne goje eshte heroizem sublim, edhe ti ana keshtu i zgjidh problemet sociale duke thithur kar ne goj?

     2. P
      Patronazhisti sufllaqexhi

      Po pse është gici ne burg sipas jush?? Nuk abuzoj ne zyrat e shtetit? Urdheroj vartësin e tij të bënte gati tenderin per qentë e rrugës? Ai është në burg për abuzim fondesh shtetërore plus perversitet ne zyrat e bashkise. Dhe fajin e paska Berisha?? Nuk jeni mirë mos keni ngatërruar ilaçet !!

    2. A
     Arber

     Qenka edhe si njeri e poshter . Po pse moj putane duke i sherbyer kryeshkaterruesit te shtetit Shqipetar Sali Serbit cfare veprimi mendon se eshte ? oj kucke njerez si ty shfrytezojne sherbimet sekrete kudo ne bote . Ke do te mashtrosh ti se lepive akulloren per nje hoqeri me te mire ? Ptu fare e keqe !!

     1. a
      astriti

      Shkon te diskreditosh nje zyrtar duke ja marre ne goje.Shkove nga Durresi ne kukes per te gjetur nje zyrtar? Plehre, mjer femija qe e ka nene.

      1. T
       Tarras-Bulba

       Bravo mi goce qe ke mar persiper kete mision kaq te fisnishem per te zbuluar zyrtaret e korruptuar... Por ki parasysh nje gje, kur filmon zyrtaret ne ato aktet intime me ty, s'ke si te kerkosh privatsi per veten tende. Rrofte kurveria qe po lufton zyrtaret e korruptuar dhe imoral!

       1. D
        Dakord

        Tarras e ke myt, nuk kam asgjë për të shtuar. Të lumtë.

       2. T
        Thjesht shqip

        Nje shembull i qytetarise, model per brezat e ardhshem. Nje BRAVO te madhe, sinqerisht. Tani na thuaj mendon se e ha kush kete corbe?

        1. T
         Tropoja

         Bravo zonjes,por shteti nuk e perkrahe.

         1. S
          Sali kufoma

          Nuk meret shteti me prostitutat e sali trapajanit,o trapo-jan,,

         2. J
          John Qelbashi

          Mendimi im eshte se Gici ishte manaxher i mire i puneve. Ai mund te kete pasur pika te dobeta personale, por kush nuk ka? Kjo si provokatore e ngjarjes duhet te paguaje cmimin e saj. Por te tregoje te verteten qe ideatori ishe SB

          1. P
           Patronazhisti sufllaqexhi

           E marrim sikur e ka bërë saliu ok. Po gici është i pafajshëm në këtë rast sipas jush

          2. D
           DAKU

           KOT NUK THONE RUHUNI NGA KURVAT SE TA LENE KAPILIN NE DERE E THONE MERRE SE ESHTE I YTI

           1. S
            Shkërdheni

            Ti goce mund të thuash se çdo gjë e bëre për të mirën e shoqërisë dhe për të pastruar administratën. Një falënderim nga ne njerëzit e paanshëm të partive. Por ti ke detyrim të na thuash se kush e pregatiti përgjimin dhe kush e filmoi dhe se kush të pagoi sepse nuk ma merr mendja që ti vajte të shkatërrosh familjen tënde për të mirën e përbashkët (diskrwtitimin e zyrtarëve) pa një regji të dikujt që i hynte në punë. Ti duhet të mendoje në fillim për familjen tënde dhe pastaj të ndihmoje shoqërinë, por diçka e madhe të ka shtyrë të diskreditoje veten dhe shkatërroje familjen. Mos je gjë pjesë e dosjeve në formë USB-je të sali halesë?

            1. M
             Mami që lufton korrupsjonin mavi me vaginën berish

             Po, ai fëmi po përjeton ferrin në tokë dhe fatkeqsisht kështu do jetë gjithë fëmijëria e tij, në mos përfundoftë ti shpaguajë mafjes kurvlliqet e tua. Uroj që gjykata të të heqë mëmësinë dhe ai fëmi të shpëtohet nga shteti! Ti nuk meriton fëmijë dhe je llumi i shoqërisë, që i duhet hequr çdo kontakt me fëmijët, pasi ju shkatërron dhe rrezikon seriozisht jetën. Je një krijesë e neveritshme pa asnjë lloj skrupulli! Si mund t'i besohet jeta e një fëmije një intriganteje që bredh në zyrat dhe gjirizet më të ndyra të mafjes shqiptare?! Nga kaka e qenit, Sali kërma, nga skutat e errata të spihunëve e tij, nëpër çdo zyrë hajduti duke prostituar dhe vënë gjoba një mafje për llogari të një mafje tjetër. Kush është ajo nënë që mund t'a fusë fëmijën e saj në këtë varr makabër mafjozësh, motërqirësh, hajdutësh, vrasësish?! Në mes të intrigave dhe luftës së tyre gjaksore deri në frymën e fundit?! Çoja fëmijë shtetit dhe fshihu ku të mundesh, se do të bëjnë copa! Tani egzistenca jote është më e rrezikshme për vetë Sali kërmën dhe mafjen e tij që i kanë orët e numëruara. Shto edhe ata mafjozët e Gjicit që ju shkërdheve pazarin pasi kishin hedhur miljona lekë krimi.

             1. D
              Davidi

              Vetem heshtja I kish mbetur pa thyer. Si puna e gruas se Meros.

              1. T
               Tersi

               "Të lumtë goja"! Kështu vazhdo derisa t'ua hash "kokën" gjithë pushtetarve të korruptuar!.

               1. Z
                Zana

                Po po shiko se vertet ju këput shpirti kësaj mavrisë per rë luftuar pushtetarët e korrupruar.

                1. T
                 Tarja

                 Hahaha, sarkazem e goditur. Sa poshte e ul njeriu veten.

                 1. m
                  mergim tari

                  O Tersi Ideja jote ka dy fjale “kyce” Te lumte GOJA dhe T’u hash KOKEN per cilen koke e ke fjalen qe duhet tu haje me goje kjo kujdestarja e “qenve” ??????

                  1. Z
                   Zagari

                   Mire e ke ti or mik po vazhdoi keshtu politikanet e koruptuar do zvogelohet po goja e Almes do zmadhohet ….do ti cqyet dhe gurmazi apo do ja vajisin thua ??

                  2. e
                   emigranti

                   Si spjegohet fakti qe kjo " zonje " i kryente keto akte , edhe here te tjera, me njerez me pushtet qe kishin edhe te ardhura te bollshme nga aktivitetet private, pra zgjidhte partnere te kamur.

                   1. B
                    Byrektore SHQUP-i

                    Ti je një revolucionare e Partisë dhe veprave të Shokut Sali. Më nxore mallin e Enver Hoxhës.

                    1. p
                     prikuriri

                     E përdala vazgdin mashtron,pa nxjerë në shesh regjizorin e filmit.Mëndesija e një tolerance të tillë nga organi që merrer me hetimin s saj le të kuptosh se regjizori është nën mbrojtje të vazhdueshme . S’ merret vesh për çfarë “thyerje heshtje” bëhet llaf në këtë shkrim.

                     1. N
                      Noci

                      Te zbulosh zyrtare te korruptuar me nje cope mishi ne mes te shaleve sot e degjova.Jo se nuk eshte perdorur ne histori por kunder nje personi te njohur ,nje spiuni te famshem,apo kudo me qellim diskreditimin ,apo kapjen e dikujt .Por Gjici kryetar bashkie i nje qyteti te vogel,qe nuk ke çfarë i merr,vetem neqoftese dikush te shtyn t'a vesh si i duhet per perdorim politik dhe mbi bazën e njerezve qe ka takuar vetem kjo mund te jete ,se Gjici rrezik denohet vetem me paraburgimin se ai vazhdon te mbetet biznesmen se nuk eshte pabuks

                      1. P
                       Po dihet se nga kush e ka derguar !

                       Kjo ka treguar se nga kush e mori kete Inisjative ! dhe nga kush iu pagua ! Ndigjni me vonese pake se cfare do dali ? Do dali se kush e ka derguar ! kush e ka paguar dhe perse ! SPAK i di te gjitha ! po hyre ne SPAK breket nuk i tregon por llastikun e brekeve ta masin ! Normal dihen Organizatoret se kush e ka derguar ! Por Inisjatori i kesaj curulldije =! perseri se ne keto 33 vite do ta mohoje ! sic ka mohur Baxhanakun e tije ! se Baxhanaku nuk shikonte me dhe ky kishte fuqi ta mohonte ! se po te ngelte i plakosur sdo te kishte fuqi ta mohonte ! Peneciliaaaaaaa.

                       1. A
                        Arjan Cani fshatar i pagdhendur.

                        Pse nuk e thua troc moj buce qe ti zbatove lojen e ndyre te monstres Sali kriminelit, ti ishe dy dite perpara se vidioja te dilte ne zyren e perversit , Sali non grates i cili te joshi me paret e vjedhura te familjes se tij hajdute dhe ti nuk mendove fare qe kishe femije , por luajte mire rolin e prostitutes , pasi ndoshta eshte zanati yt real.

                        1. S
                         Saliu stervit foltoren për gojore për të mar pusht

                         Revolucioni Saliut me dafllak,ja kështu luftohet korrupsioni.

                         1. G
                          Genti

                          Edhe ish drejtorin hekurudhës durres e kercenove deri sa vdiq nga infrakti nga ty ,po shko ke saliu mbase e con be p.. somes mos gënje se le nam mir per vete po ke femijen leri partitë se te perdor saliu prostitut si esht vet i i biri baxhelles ja keshtu moj cupe mos dil me neper intervista te harrojn njerzit fytyrën tende

                          1. A
                           Ali baba me 40 hajdutet

                           Per te gjithe maskarenjte dhe te korruptuarit e rilindjes e ka fajin Saliu qe i zbulon me provokime !

                           1. M
                            Mbeshtetesi...nga prapa

                            Ne fakt u diskretitove ti me kar ne goje,,,duhet te arrije ne ate pike deri tek gojorja o karakurve,,,kur ja more ne goje gjicit mendove per femijen,edhe pse e dije qe po' filmoheshe,,,ti gjith jeten kete pun ke ber e se ke problem,,,te vjen goja era kar,

                            1. S
                             Shoku Sali

                             Futja nje film porno tani ,se je shume e ndershme ,i sherbeve edhe nenes parti dhe shokut sali

                             1. T
                              TIRONA

                              "Hallall të qoftë " të lumtë goja "vogël"për punën e mirë që ke bo për qytetarët e Kuksit. Shpresojmë të luftosh korrupsionin deri sa goja të të lërë.

                              1. L
                               Lasgushi

                               Epo të luftosh kundër krimit,është një punë e labdërushme.Edhe Alma luftoi kundër kuripsionit të Safet Gjicit për këtë qëllim.Por me cfarë mënyrash dhe mjetesh e luftoi???!!! Besoj e sy shëmbull shqiptar është i vetmi në botë,për Gines. Prandaj Alma,duet dekoruar e jo proceduar.

                               1. B
                                Bucja që i do të mirën shoqërisë

                                Me ato veprimet e tua të fëlliqura që ke bërë së pari duhet ta pësojë edhe djali ytë. Ta marrë vesh mirë cfarë nëne putane ka,që ka bërë gojore pa ja larë organin ati kuksiani se edhe pjesët e këmbimit të makinave montohen mashkull femër, e zoti nuk ka thënë që ti tia mbashë atij më gojë por e fusje atje ku ka vendin. Mos u shtir si e bukura shejtan se këto veprime ti mësoi Sali Betisha krimineli, duke të joshur me parat e shumta që të ka dhënë. Ti është në të mirën tënde dhe të djalit tënde ti tregosh shoqërisë shqiptare se e bëre për të marrë pakot e lekëve nga kriminel saliu. Kur të tregosh të vërtetën do ta marrë vesh edhe djali cfarë nëne paska. Mos ja lë dobicin tjetrit por tregoje skenaristin dhe regjizoristin sic është e vërteta. Ptu rracë e celbur. Të presë shoqëria që të shpëtosh Shqipërinë me të tilla veprime, mortja të hajë. Djali jot kur të rritet rrugëve ka për të lënë dhe do të pështyj në fytyrë se nuk e shtyn dot jetën me një buce si ti e akoma më keq kur të martohet edhe djali jot.

                                1. s
                                 socialisti

                                 Te denohet me Burgim te Perjetshem kjo Alma qe na mashtroi, provokoi e perdhunoi ate Rilindas Gicin...ate mendimtar...ate deli djale!

                                 1. S
                                  Ska problem

                                  Po familja qe shkaterrove a kishe te drejte te perjetonte ate turp qe nje prostitut e cila ne fund te fundit me ate profesion jeton mund te kerkosh kushte me te mira pune trajtim me te vecante per te realizuar misionet qe te shkaterrosh familje por moral jo familja jote dhe djali yt do jetojne gjithmon njollen e kurves mem

                                  1. r
                                   ronny

                                   Qe te demaskojme e te dergojme ne banken e te akuzuarve vemjet qe I pine gjakun ketij populli te strapacuar, eshte nje gje tejet e dobishme...por ketu dicka vjen era Mut nga fillimisht ne fund. Dhe ja pse... 1- Nese ti ishe gazetare investigative atehere per ke agjensi apo institucion privat apo shteteror po e beje kete pergjim. Ne fund te fundit ata do ishin pergjegjes per cdo kosekuence se ata te kishin deguar (nese ka te tille). 2. Per cfare arsye doli video sheshit... neper site te ndryshme...kur ti pretendon se doje vetem te demaskoje nje zyrtar specific te korruptuar..dhe nuk e dorezove ne SPAK a ku do gje une se ku... 3. pse nuk thuaj se kush e donte kete video... Pra ketu prape kundermon muti qe ke bere vete dhe je kyer koje e kembe....ose je e cmendur dhe ne delirin se je agjentin 007.. ose te ka futur opozita...dhe nese eshte kjo...misnja kerko shtetit mbrotjen..po shkon te opozita...ata te futen .ata te te mbrojne ata te paguaj e dritat dhe ujin ..dhe kosin edhe llallen...me qe ra fjala.... Ti me sa kuptoj po vuan per mutin ku je futur vete me mendjen tende...dhe ke bere jeten tende nje lemsh te tille sa as vete se di se cfaarw ben dhe cfare je.

                                   1. E
                                    Ethem Lalaj-Jo anonim.

                                    VO: -Lojë e pistë nga një femër e pistë nga politikan të pistë të tipit BABALE. -Kjo femër PROSTITUTË nuk tregon 5ë vërtetën.Që nga Durrsi ku banon Ajo deri në Kukës..kishte shumë Kryebashkiak të tjerë për ti mashtruar. •Pse Alma Kaçi shkoi në Kukës dhe te Safet Gjici..? 1.Se S.Gjici ishte i PS ndonse Kukësi konsiderohej bastion e djathtë-Sipas Saliut.. 2.Se në Kukës Edi Rama ndërtoi AEROPORTIN,STADIUMIN,PEDONALET,etj dhe Bashkia Kukës nuk merrej më nga Salizmi,Nokizmi,..! 3.Nxirhen e Alma Kaçi e ka bërë 100 % Kuksiani Flamur Noka i arrestuar 40 ditë nga UDB dhe ju dërgua Saliut për ta bërë M.Brëndshëm. 4.Në këto kushte S.Gjici duhet dënuar për shfrytëzim të postit zyrtar,Por edhe Alma Kaçi duhet të tregoi SKEMËN E MASHTRIMIT DHE TUTORËT E SAJ,Ndryshe të ngelet në burg.

                                    1. s
                                     safety

                                     O zot ,,, po ceshte kjo plehre, prostitute , qe donte te diskretitonte kuadrin e Bashkise me picken e saje. Kjo baxhelle nga Durresi shkoje ne kukes per te testuar krytearin e bashkis me picken e saje.???!!!!

                                     1. a
                                      asllani

                                      Dhe kjo ua zgjidhi hallet kuksianeve...?????

                                      1. m
                                       mali

                                       numeri ne kapelen e saje i cuditshem

                                       1. K
                                        Kajmakeria e Rilindjes

                                        Gicja kry derr aty ne zyren e shtetit ne gjurmet e njefare Shukriu qe e filmoi ashtu brek-grisur nje tjeter Alme...dhe fajin e kane Almat, sigurisht...

                                        1. A
                                         Andi

                                         Edhe mua me more me qafe o baxhell femer. Po ne fakt une me baxhell se ty qe u mora me ty

                                         1. D
                                          Diku

                                          ohooo shikoni 69 ne kapele, profesioniste lol

                                          Lini një Përgjigje