Gruaja e Pëllumb Metës: Babai më tha që nuk zgjidhet problemi pa vrasje, ose do na merrte jetën të katërve

27 Shkurt 2024, 10:17Kronika TEMA
Gruaja e Pëllumb Metës: Babai më tha që nuk zgjidhet

“Babi më thoshte se nuk zgjidhen problemet ndryshe me të, përveçse me vrasje”. Kështu shprehet Blerina Meta, e veja 50 vjeçe e Pëllumb Metës, nëna e 3 fëmijëve që vranë dhe groposën babanë në stallën e bagëtive në Shënavlash të Durrësit.

"Kam ikur tek mami e babi por ai më thoshte se me atë nuk zgjidhet problemi ndryshe përveçse me vrasje. Dalim tek ajo fjala që ka thënë babai. Përveçse me vrasje nuk zgjidhet problemi me atë njeri", shtoi ajo në një invervistë për Report TV. 

E pyetur pse nuk i dha fund martesës me divorc, ajo tha se kishte frikë.

"Po qëndrove në shtëpi të vras po ike te prindërit e t’u të vras. Te njerëzit e mi s’më linte, më thoshte të vras këtu dhe të vras atje, se ku duhet të rrija unë dhe fëmijët sipas atij nuk e di", tregoi ajo më tej.

1 Komente

  1. b
    boss

    Femrat historkisht jane shume me kriminele dhe te pashpirta se burrat dhe per kete arsye cdo civilizim dhe Shoqeri qe ju ka dhene kontrollin femrave kane perfunduar ne mjerim dhe ne shperberje dhe shkaterrim te plote. Kjo eshte arsyeja pse njerezimika krijuar rregulla ti mbaj nen kontroll femrat sepse femra ka djallin ne bark. Adami nga Eva e hengri mollen e ndaluar. Te vihen ligje per mbrojtjen e meshkujve se do fillojme nga vetgjyqesia pastaj. keto kane kopjuar nga femrat Amerikane qe kane krijuar shoqata feministe dhe ne Shqiperi dhe me financimin e Sorrosit ju helmojne mendjen femrave Shqiptare. Ka plot raste per akuza te rreme perdhunimesh dhe dhunimi por shteti si denon keto plehra sa duhet. tani duhet nje aktivizem per mbrojtjen e te drejtave te meshkujve dhe heqja e te drejtave te femrave. te gjithe kete rremuje na e solli Amerika per te shkaterruar shoqerine dhe familjen ne Shqiperi

    Lini një Përgjigje