Kërkuan lirinë, Apeli i GJKKO lë në arrest shtëpie Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin

17 Prill 2024, 14:19Kronika TEMA
Kërkuan lirinë, Apeli i GJKKO lë në arrest shtëpie Sali

Apeli i GJKOO-së ka lënë në fuqi masën "arrest shtëpie" për Sali Berishën dhe dhëndrin e tij Jamarbër Malltezi. Të dy ndodhen në arrest shtëpie ndërsa janë në hetim për aferën e Partizanit.


Në përfundim të seancës, avokati i Berishës, Genc Gjokutaj hodhi akuza se kjo çështje po zvarritet me urdhër të Edi Ramës.

“Zgjatja e afatit të kësaj çështje do ecë me kalendarin politik, siç e ka ndarë kryeministri, lidhet me mandatin e Berishës. Janë ato afate që përcaktojnë këto afate”, tha Gjokutaj.

“Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, me trup gjykues monokratik të përbërë nga gjyqtarja Iliriana Olldashi, sot më 17.04.2024, shpalli vendimin mbi çështjen penale nr. 82 akti, datë 09.04.2024 regjistrimi, regjistruar mbi ankimin e personave nën hetim/ankues S.B. dhe J.M., me objekt: “Ankim ndaj vendimit nr. 125, datë 12.03.2024 (disponuar mbi kërkesën me obj0ekt revokimi i masës së sigurimit personal "Arrest në shtëpi") dhe vendimit nr. 166, datë 10.03.2024 (disponuar mbi kërkesën për përjashtim gjyqtari) të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar”, dhe vendosi: Miratimin e vendimit nr. 125, datë 12.03.2024 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar”, thuhet në vendim.

 

4 Komente

 1. L
  Liria

  Futni ne burg edhe karagjozin Genc Gjokutaj, te behen tre: poeti, kompozitori dhe kengetari Berisha.

  1. S
   Shkembi

   Atje te rrije qelbesira, se na cau bythen cdo nate, duke lehur.

   1. O
    O Altin Dumani, arrestoje Ymerin tonë kombetar..!!

    Pa qi nanen Shiqere, ky lajm është fake-news. Po po, po ju them unë, që është fake-news. Sali rracë qiri, Sali spihuni i sigurimit, Sali tradhetari, Sali kopili i Shiqeres byth-madhes së Vi-qi-ka-dolit, është në zyren e tij të K/Ministrit duke punuar për popullin zorraxhi Shqyptar. Gazeta Tema është gazeta më e keqe Shqiptare, sepse kjo gazetë dhe padrinoja e sajë Ymer Baze, perhapin gjithë kohen veç fake-newsa per Sali dumbaben, Ilir majmun Meten etj etj, kur të gjithë e dinë që aktualisht Saliu është K/Minister dhe Iliri Presidan. Kurse Ymer Bazja, perhap theshetheme, sikur gjoja Sala jonë asht i burgosur dhe i mbyllur në katin e 8-të të një ndertese në Tiranë dhe Like florini gjoja ju ka pjerrdhur truri dhe po dhien në kule nga frika e burgut, që ja paska hapur dyert. Popull-dhia Shqyptare, mos i besoni Ymerit të gazetes Tema, sepse pa qi nanen Shiqere, Ymeri po ju genjen. Dje e kam parë me sytë e mi, që Ilir prezidani e ka prit në prezidancë presidentin aktual Donald derr Trumpin, që ka ardhur në vizitë zyrtare në Shqypni. Hahahaha, ky Ymer Bazja, nuk ka turp dhe nuk është friksuar as nga CIA dhe flota e 6- Amerikane, kur deklaroj që Donaldi nuk asht presidani aktual i SHBA-së. Ymeri është çmendur. Ymerin duhet ta arrestojë dumbabë Saliu dhe ta çojë në birucat e Vainit të Lezhës, per perhapje rrenash, rrena të cilat janë të rrezikshme dhe mund të na çojnë në konfrontim direkt me SHBA-në. Aq i lig dhe thashethemexhi asht Ymeri, sa që e ka trilluar edhe një emer tjeter, që askush në botë dhe as në Amerikë nuk e njef ( Xho Biden ) sikur qënka presidenti aktual i SHBA-së. Pa qi nanen, krejt Trap-oja dhe 6 miljon Shiftarët besnikë të dumbabë Saliut, e dijnë që, sot në Amerikë, është prezidan Donald Trump shkerdhata, i cili ka ngrënë pramë darkë me Sali K/Ministrin dhe me Ilir Prezidanin, në një bujtinë të UDB-së në Kamëz. Pa qi nanen Shiqere asht e vertetë. Më besoni o popull shkerdhatë, sepse unë jam Trap-ojan e pa qi nanen nuk genjej.

    Lini një Përgjigje