Kreu i SPAK: Kemi hetime shumë të rëndësishme në luftën kundër korrupsionit, do të japim rezultate

23 Shtator 2022, 11:40Kronika TEMA

Kreu i SPAK: Kemi hetime shumë të rëndësishme në

Kreu i Strukturës së Posaçme, Arben Kraja ka premtuar më shumë rezultate nga institucioni që ai drejton, ndërkohë që vendi ka nisur rrugën e anëtarësimit pas çeljes së negociatave.

Në prezantimin e projektit të Bashkimit Europian EU4LEA, për Zbatimin e Ligjit në Shqipëri, Kraja kërkoi ndihmën e BE dhe u zotua se do të jenë bashkëpunues për të përmbushur objektivat që duhen arritur.

Ndër të tjera, kreu i SPAK theksoi se situata e kriminalitetit në vend kërkon reagim të fuqishëm. Ai tha se ka shumë hetime të rëndësishme në vijim.

“Secili nga institucionet ka detyrat e veta. Edhe ato të zbatimit të ligjit kanë një rol të rëndësishëm. Duke përfshirë edhe situatën e kriminalitetit që kërkon reagim të fuqishëm mendoj se projekti është në kohën e duhur për të realizuar këto objektiva.

SPAK është konsoliduar formalisht si strukturë. Hetuesit e BKH janë marrë të gjithë në punë. Situata është që të gjithë janë tepër aktivë. Kemi shumë hetime të rëndësishme në vijim dhe në këtë sens është momenti që të ecim përpara. Niveli që ne kemi arritur mendoj se ka ardhur me rritje në mënyrë të vazhdueshme.


Kemi 20 skuadra të përbashkëta hetimore. Ne po mundohemi dhe jemi seriozë për të shkuar deri në fund. Punojmë ngushtë me Europol.

Projekti do të jetë ndihmë për ne. Jemi seriozë në punën që bëjmë. Do të hetojmë në mënyrë objektive të gjitha rastet që kemi dhe do të japim rezultate.

Dua t’i garantoj drejtuesit e projektit që do të jenë bashkëpunues në arritjen e objektivave që ka projekti. Do të jemi partnerë seriozë dhe kemi nevojë të na ndihmoni. Do të kemi më shumë rezultate”, deklaroi Kraja. 

13 Komente

 1. P
  Po deri me sot pse nuk dhate asnji Rezultat ?

  Ktheni Miljoinat e marra nga Taksapaguesi mbrapsht .Pagesa varet nga Puna qe ben jo nga Premtimet Boshe . Ky njerii duhet te zhduket menjiher jovetem nga Spak sepse eshte pjes e Krimit te Organizuar te Lalzit ku ka edhe Vilen e tij ne Pronat e ishGjyqtarit te Vrare ne Atentat Mafioze nga Miqte e ktij palacoje qe drejton edhe Spak . Boll me . Drejtesia duhet te pastrohet njiher e mire nga Tentakulat e Krimit Politike me qender ne lalz

  1. R
   Realisti

   Bla bla bla.... Ik se të pamë.... Tani që të mbaron mandati të erdhi veza për punë. Njerëz të pështirë!!!

   1. p
    popull

    O rrusho, ti je kopje e Tik Llalles,bile me i shpif se ai katunari i Gramshit.Nga ty pritet vetem nje verre ne uje

    1. M
     Mira

     Do te... do te... do te...

     1. v
      vlora.vlora

      ik mor kurve e politikes

      1. B
       Bardha

       Shko more mut e skuth

       1. T
        Tata luigji

        Llalla keshtu thoshte kemi dosje te nxehta, ti mor spijun duhet nxjerre me shpulla nga ajo godine, ti ishe nje fatekeqesi rjepe taksat tona dhe nuk bere asgje Ti je nje babjo ku likja dhe saliu te dhjesin kur duan ata

        1. B
         Beni

         Po kur o debil? Ti do largohesh në dhjetor. Ishte një zhgënjim për shqiptarët zgjedhja jote. Njeri me të matufjepsur nuk kemi parë.

         1. Q
          Qazimi

          Z. Kraja ! Ju " jeni serioze ne punen tuaj " ? Me te vertete e ke ? Eshte e turpshme ta thuash dhe, gjithashtu, eshte fatkeqesi qe ne krye te ketij institucioni ndodhet nje njeri krejt i pavlere si ju. Edhe ne mos qofsh i korruptuar, si shumica e kolegeve te tu, je totalisht i paafte dhe i papergjegjshem per postin qe te kane dhene dhe besoj se ka ardhur koha te ikesh andej nga ke ardhur. Mjaft me me pallavra !

          1. Q
           Qazimi

           Eshte sa e turpshme aq edhe e demshme qe ne krye te ketij institucioni ndodhet nje mumje pa vlere si z. Kraha.

           1. Q
            Qazimi

            Eshte sa e turpshme aq edhe e demshme qe ne krye te ketij institucioni ndodhet nje mumje pa vlere si z. Kraha.

            1. P
             Pickaxhiu

             Nuk bejne shkodranet per prokuror se jane liberal nga natyra...dine vetem te hapen bythsh pa arsye dhe te kujdesen per buzekuqin e grave

             1. P
              Preshi I lushnjes

              ketij burrit ( me nje r) I kane rene breket muti I ka marre shalet

              Lini një Përgjigje