Sulmet kibernetike, Artan Hoxha: Irani na ka shpartalluar, grupet kriminale po paguajnë me flori për këto të dhëna

23 Shtator 2022, 09:01Kronika TEMA

Sulmet kibernetike, Artan Hoxha: Irani na ka shpartalluar, grupet kriminale po

Gazetari Artan Hoxha ka thënë se Irani i ka bërë dëm të jashtëzakonshëm Shqipërisë me sulmet kibernetike dhe nuk dihet se çfarë do të nxjerrin në vazhdim.

Hoxha tha në emisionin “Të Paekspozuarit” se për këto informacione organizatat kriminale shqiuptare paguajnë mirë, në mënyrë që të mësojnë se çfarë di DEA apo anti-mafia italiane për ta.

“Hakerat iranianë përveç dëmit të jashtëakonshëm që na kanë bërë. Ne na ka shpartalluar Irani, shteti dixhital dhe ne nuk e dimë se çfarë do të nxjerrin dhe çfarë dinë. Dalin edhe këto komunikimet me partnerët tanë strategjikë.

Organizatat kriminale shqiptare paguajnë me florinj, për të ditur se çfarë informacionesh ka DEA dhe anti-mafia italiane për ta. Vij nga Ekuadori dhe të them se ngarkesat e kokainës paguheshin edhe me dollarë edhe me lingota ari”, tha gazetari.

6 Komente

 1. j
  ja dhe kokBytha qe di Gjithcka ne Bote !

  sa i pelqen ktyre fakegazetareve ne ate vend jovetm te leshojne Brockulla Sensacionale me terheq vemendjen e me u duk dikushi ne opinion por me dal mbi te gjithe . Te paketn t'i ilustroj me ndonji Fakt brockullat qe hudh medies Nastradini Mafies

  1. K
   Kalec Dega

   Ti Tani, nuk e degjove Ramen kur tha, "nuk kane marre dhe aq shume se nuk eshte serioze dhe ne e kemi rregullu ket pune"- tha mashtrusi EDDROGA.

   1. T
    Tata luigji

    Ik mor bythqir je nje njeri antipatik qe nuk ke ide se cfare eshte investigimi, se kush ta ka mbush mendjen se je i zgjuar ne kete rruge ke per te pas nje thyrje qafe problematike Ti je nje gazetarus thashethemesh asgje me shume, kete ta thit tata luigji

    1. d
     demokrati

     Koketul nga skrapari , Irani do te paguaj me gjak agresionin ndaj Shqiperise.Ky eshte zedhenes i krimit, jo gazetar.

     1. A
      Arian

      Ky mo I gjithanshëm.na Cau trapin

      1. I
       I drejti

       C'jane keto fjali?-na ka shpartalluar Irani Irani kane shpartalluar pidhin e gruas tende

       Lini një Përgjigje