“Ku dyshohet se fshihet Ervin Mata”, gazetarja zbulon edhe dy akuzat për Breçanin: Ndihmoi një person në kërkim që...

21 Nëntor 2023, 17:14Kronika TEMA
“Ku dyshohet se fshihet Ervin Mata”, gazetarja zbulon edhe dy akuzat

Gazetarja Klodiana Lala thotë se bosi i kokainës, Ervin Mata dyshohet se ndodhet në Argjentinë. Lala tha se Mata ka qenë më herët në Bolivi, ndërsa SPAK e ka shpallur së fundmi në kërkim për trafik droge në kuadër të grupit të strukturuar kriminal.

Sa i përket akuzave për Erzen Breçanin, Lala tha se ai dyshohet të ketë ndihmuar një person në kërkim që të kalojë kufirin përmes Kukësit.

Akuza ndaj Breçanit për pastrim parash, dyshohet të ketë lidhje me disa transferta parash që janë bërë mes tij dhe familjes Mata, duke shtuar se familja Breçani dhe familja Mata janë krushq.

“Bëhet fjalë për një person të kërkuar që ai e ka ndihmuar të kalojë në doganë në Kukës. Pra ai ka qenë në kërkim, dhe e ka ndihmuar të kalojë. Pastritmi i parave ka të bëjë mes disa transaksioneve mes familjes Breçani dhe Mata, megjithatë kjo duhet parë se ata janë krushqi.

Ervin Mata ka qenë disa kohë në Bolivi, ka dyshime që mund të jetë në Argjentinë. Disa persona të tjerë janë në Spanjë”, u shpreh gazetarja Lala në një intervistë në “News24”.

6 Komente

 1. D
  Do dali mos u merzisni

  Nuk e keni kuptuar eshte teknike e SPAK fut nje, nxjere nje, fut nje nxjer nje, arrestoj dhendrin e nongrates e nxori kur arrestoje Breçanin do ta nxjeri kur te arrestoje nje tjeter per te krijuar imazhin qe po punone ( ku ishe asgjdkundi cfsre bere asgje ) kjo eshte drejtesia e Rames

  1. p
   pilo Lala

   Gazetarja kompetente Lala, e di ku ndodhet Ervin Mata. Ndodhet ose ne Europe, ne Azi, Ameriken Latine, nuk lejohet ne Afrike se nuk ka bere vaksinat. Ju mjafton kaq informacion te shkoni ta kapni?

   1. J
    Jari

    Kjo Klodjana Seksi si shumë e kruan Sumën e thatë me këtë E Breçanin, Klodi është një Mushkë Mashkull si ato të Librazhdit. Turp për nivelin e Gazetarisë që na jep leksjone Klodjana Lala që e ka gojën si një Lopë Hollandeze, Jazëk.

    1. S
     Shpellari Sali një mallkim

     Mos u mërzitni të dashur malok të vampirit Sali,se edhe ky do të dal si lopa Malltezi e Gitës . Kjo është loja spakut të Saliut që të mos thonë se arreston vetëm hajdutët e Ramës,vetëm se ata të Saliut pushojnë ca ditë në burg dhe marin miliona për ulje të figurës,ndërsa të majtët si gici që mori në gojë prostitutës stervitur nga Saliu,rri brënda

     1. P
      Polici iLiruar

      Kjo gazetaria ësht gjithnjë si kofini pas të vjelave.Kur dinë kaq shumë dhe jan më të zotë se punonjësit e istitucioneve përkatëse AMANI JU BËJ RIXHA çojeni këtë të drejtoj se do shpëtojmë një herë e mirë ,nga të këqiat.

      1. Z
       Zaza

       Ervini mata eshte shpia liries Spaku skapppp Do lejne nam po se gjetet bolin e spitalit qe shkonte pas saliut ????

       Lini një Përgjigje