Përplasje me armë në Kavajë, vriten dy persona

29 Mars 2023, 19:33Kronika TEMA

Përplasje me armë në Kavajë, vriten dy persona

Dy persona kanë mbetur të vdekur mbrëmjen e kësaj të mërkure në qytetin e Kavajës.

Sipas informacioneve paraprake, mësohet se ka ndodhur një konflikt i çastit mes dy personave, të cilët kanë goditur njëri-tjetrin.

Njëri ka qëlluar me pistoletë dhe tjetri me thikë. Për pasojë, të dy personat e përfshirë në konflikt janë humbur jetën.

Mësohet se viktimat janë, A.R nga Kukësi, i cili ka qëlluar me armë dhe E.G nga Kavaja, i cili ka qëlluar me thikë.

Njoftimi i policisë:

Më datë 29.03.2023, në Kavajë, tek kryqëzimi i valutës, ka ndodhur një konflikt midis dy shtetasve, ku shtetasi Edmond Gosa 43 vjeç, ka plagosur me thikë shtetasin Altin Rexha, 43 vjeç, ndërsa ky i fundit ka plagosur me armë zjarri shtetasin Edmond Gosa.

Si pasojë e plagëve të marra të dy shtetasit e përfshirë në konflikt, kanë ndërruar jetë në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Në përfundim të veprimeve paraprake në vendngjarje, do të kemi një informacion vijues.

4 Komente

 1. "
  "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles

  Baba Rrahi-mondi: qafirat e mi,jemi ne dite ramazoni kshq kurboni eshte deshira e allahit.......jeni njishi,jom krenor per ju..... allah uakbar!

  1. A
   Albion Rama

   O Zot cfare po ndidh me shqiptaret?!.Ende vazhdon e mban minister Bled Cucin, burrin e ish gruas.Ministri me i paafte eshte ministri me jetegjate.Vazhddoni e talluni me shqiptaret o monstra. Mire jua beni se shqiptaret, kryesisht te rinjte jsne luizuar

   1. t
    tata luigji

    Salih Bin laden e hapi fushaten e demokrateve ne kavaj me dy heronje, Rakia pa meze nuk eshte e mire, kujtova se ishin aksidentuar ne pune dhe kjo dhembe sinqerisht, por tha dikush se ky kontigjen i ka bere kilometrat. Ngushllime famijareve qe ngelen te plagosur per jete per humbjen e tyre

    1. V
     Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

     Burri i Lindes : kokat hengshin!

     Lini një Përgjigje