Si u zbulua "çerdhja" e prostitucionit në Tiranë, klientit maqedonas nuk i pëlqeu shërbimi

5 Gusht 2022, 16:46Kronika TEMA

Si u zbulua "çerdhja" e prostitucionit në Tiranë,

27-vjeçarja me inicialet M.H dhe 23-vjeçarja B.K janë dy menaxheret që u arrestuan këtë të premte, (5 gusht 2022) në kryeqytet, pasi qendra e masazhit që ato menaxhonin përdorej për prostitucion.

Së bashku me 2 të rejat në pranga ka përfunduar edhe një punonjës i qendrës, ndërsa 4 shtetas të tjerë po procedohen në gjendjë të lirë.

Sipas burimeve të OraNews, një shtetas maqedonas i cili kishte shkuar si klient në atë qendër masazhi ka telefonuar policinë pasi nuk kishte dalë i kënaqur nga shërbimi që i është ofruar.

Shtetasi në fjalë prentendon se është mashtruar nga disa vajza në një qëndër masazhi, por hetimet e ndjekura nga komisariati nr 6 në Tiranë ka rezultuar se në fakt bëhet fjalë për një qendër prostitucioni.

Kjo qendër kishte aktivitet edhe në rrjetet sociale: Facebook dhe Instagram. Gjatë një kontrolli në faqen e kësaj qëndreje shikohen vajza gjysmë të zhveshura, të cilat në çdo postim shënonin numërin e telefonit për të kryer rezervime.

Sipas hetimeve të deritanishme kjo qëndër kishte një aktivitet të gjërë në fushën e prostitucionit e ndërsa po vijojnë kërkimet për lokalizmin dhe arrestimin e pronarit të saj, i cili është identifikuar si Mentor Musarai, i moshës 47 vjeç.

Shtetaset M.H dhe B.K menaxhonin qendrën e masazheve në pronësi të shtetasit M. M., në rrugën "Teodor Keko", në të cilën ishin të punësuara shtetaset S. S., Z. A., Xh. Sh. dhe A. K.

10 Komente

 1. S
  Sita

  Uuu sa gabime … qënder, gjërë,

  1. k
   k

   Pse i quani manaxhere ? Ato janë prostituta.

  2. a
   ana

   Shkoni ore arestoni kriminelet dhe megahajdutet dhe lerini vajzat te punojne se e kane me djersen e ballit.

   1. b
    bashkimi

    pikerisht, me ligj idiot, nese duan te punojne dhe jane legale perse jo dreqi ta haje. ulet gjithashtu dhe kriminaliteti, nese i mbron femrat shteti

   2. q
    qefliu

    Pune pidhi me nje fjale,Hapini ato mut kuplara o derra qe te qine mileti

    1. j
     jevgu

     Pith per te ter oreee

    2. A
     Ardi

     Plere qeveri e degjenerume. Arrestojn kto e ne bllok e kudo femrat zhveshurbe bejm si shoqeri gjoja me vlera. Hec o lere robin te bej cte doje. Apo i dun kta drejtorat e qeverise gjith femnat per vete? Qe i trajtojne si plera per nje vend pune. Ptu qeveri muti. Knej po vrjten tu nejt ne plazh e duke kalu rrugen se vijn makinat sinpredha knej kapin robt qe po kenaqen.

     1. v
      vend i debilave

      Ne kete vend edhe kurvat jane te korruptuara.

      1. ?
       ????????????????????????

       O shtet I degjeneruar leri te punojne se ti gjysmen e gocave shqiptare duke u prostitu ne Europe o shtet muti

       1. P
        Pickaxhiu

        Leni mo te qihen...edhe punetoret e sexit doni me i perzen ne Europ?

        Lini një Përgjigje