"S’të vjen zor që merresh me gra", detaje nga jeta ‘problematike’ e montazhierit të RTSH-s që vrau mësuesin

2 Gusht 2022, 11:57Kronika TEMA

"S’të vjen zor që merresh me gra", detaje nga jeta

Detaje të reja janë bërë me dije nga vrasja e rëndë e ndodhur në Tiranë një ditë më parë. Viktima Nikolin Staka, 56 vjeç kishte vetëm një muaj që ishte me qira në Tiranë, pasi kishte jetuar në Belgjikë.

Ditën që u qëllua për vdekje me grushte nga fqinji i tij Alban Meneri, ai po ndiqte sherrin e këtij të funfit me një tjetër fqinje për vend parkimi dhe po i fliste nga lart.

Çfarë bën, si nuk të vjen zor që zihesh me gra?!”, i ka thënë viktima autorit teksa ky i fundit i ka kërkuar të zbresë poshtë.

 “Zbrit poshtë se ta tregoj unë”, ka qenë përgjigja e Menerit.

Ata janë takuar në sheshin poshtë pallatit, teksa Meneri e ka masakruar 56-vjeçarin në grushte dhe është larguar. Të nesërmen Staka është gjetur i pajetë në banesën e tij dhe sipas hetimeve, dyshohet se ka vdekur nga hemorragjia.

Burime për VoxNews thanë se Alban Meneri kishte probleme dhe me fqinjët tij. Ata kishin pasur grindje shumë herë me këtë të fundit për shkaqe pronësie. Meneri ka qenë dy herë i arrestuar më parë, njëherë për probleme me alkolin dhe mpas sherr me fqinjët ku është përfshirë në konflikte të dhunshme.

6 Komente

 1. V
  Vito mashtruesi, shoku i Nikos

  24 ore pa ndihme mjeksore megjithese e pa gjithe lagjia qe demtua keqzi ?! Neglizhenca e policise se Tiranes per te zbatuar policimin ne komunitet coi ne humbjen e jetes. Me ze koka kur mendoj qe duhet t'i kerkoj ndihme policise e qe mund te mos e marr kurre. Meqe ra fjala sa gjoba ka vene policia kete jave qe u mbyll dhe sa prej tyre ishin me dronin edukues?

  1. M
   Ministria e KomshiKultures

   E ke kollaj fare, bzai Zenit ose Argites dhe e gjen gopin e sateme.

  2. D
   Doktori Psiqiater i ben Klasifikimin fotos:

   Krimineli duket qarte qe eshte nji psikopat .

   1. E
    Emili, drejtesia qe ste fal

    SI KA MUNDESI QE KY PSIKOPAT TA KET SHTYRE JETEN I QETE NE RTSH DHE LAGJEN KU BANON EDHE PSE KA QENE PROBLEMOR. ÇPRISTE POLICIA TE VRISTE NJERI SIÇ DHE NDODHI? MOS E NXIRRNI ME NGA QELIA NDYRESIREN DHE BEJANI ASHTU SIÇ AO JA BERI TE NDJERIT MESUES STAKA, ORA PALLOHENI MHU TA MAR VESH SA DHEMB SHPIRTI. DHE MOS BONI TREGTI ME DREJTESINE POR JEPINI HAKUN QE TE EVITONI HAKMARRJEN KANUNORE.

    1. D
     Drejtesia qe ste fal

     SI KA MUNDESI QE KY PSIKOPAT TA KET SHTYRE JETEN I QETE NE RTSH DHE LAGJEN KU BANON EDHE PSE KA QENE PROBLEMOR. ÇPRISTE POLICIA TE VRISTE NJERI SIÇ DHE NDODHI? MOS E NXIRRNI ME NGA QELIA NDYRESIREN DHE BEJANI ASHTU SIÇ AI JA BERI TE NDJERIT MESUES STAKA, PRA PALLOHENI MHU TA MAR VESH SA DHEMB SHPIRTI. DHE MOS BONI TREGTI ME DREJTESINE POR JEPINI HAKUN QE TE EVITONI HAKMARRJEN KANUNORE.

     1. u
      une...

      o, doktor i "psiqikes"; eshte i vdekuri ai ne foto ore, krimineli nuk ekspzohet per mos "dekonspirim" hetimi .

      Lini një Përgjigje