TRAGJIKE: Skafi godet për vdekje fëmijën 5 vjeç në Himarë

2 Gusht 2022, 14:44Kronika TEMA

TRAGJIKE: Skafi godet për vdekje fëmijën 5 vjeç në

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Himarë, ku sipas informacioneve të para mësohet se një skaf ka goditur një fëmijë.Ngjarja ka ndodhur në zonën e Potamit, ndërsa dyshohet se fëmija ka humbur jetën.

Mësohet se i mituri, rreth 5 vjeç mori plagë të rënda dhe u transportua në spital për ndihmë mjekësore.

Ngjarja ndodhi në plazhin e Jonufrës, ku H. K., rreth 40 vjeç, duke drejtuar një mjet lundrues tip gomone, e ka goditur 5-vjeçarin teksa ka qenë duke notuar në afërsi të bregut.

Himarë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 14:00, në plazhin e Potamit, shtetasi A. T., duke drejtuar një mjet lundrues tip skaf, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit lundrues dhe për pasojë mjeti lundrues ka goditur një fëmijë rreth 5 vjeç, i cili për shkak të dëmtimeve ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Drejtuesi i mjetit lundrues është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Himarë dhe po kryhen procedurat për arrestimin e tij.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

17 Komente

 1. V
  Vito mashtruesi, shoku i Nikos

  Po sikur u dergoi nje qarkore Drejtori i Policise vendeve bregdetare per te evidentuar cdo shkelje te skafeve dhe motoreve ? Apo se pjerdh njeri fare kete dudumin qe eshte drejtor ? Bobobo cfare lajmi i tmershem !

  1. K
   Kjo ështe jeta në Shqiprie

   O Zote ti që krijove jeten pse në Shqiprie jeta Ka kaqe pak vler. Edhe po jetove a po edhe në çoft se kalone në Shqiprie ose je afer Shqiptarve jeta Ka shume pak vler. Grate vriten për dite për xhelozie edhe femijet i vrasin siqe ishte rasti në Fjeri ose i dhunone. Disa të tjer i vrasin për një fjale goje siqe ishte rasti me mësusin në Tirane disa të tjer i shuane korenti siqe ishte rasti në Fusheares Ku dy vjza të reja bashke me nëne e tyre gjeten vdekjen kote çfare bëhet keshtu.

   1. K
    KY që Ka bër vrasjen punone akoma me policine

    Ai që Ka bër vrasjen punone akoma me policine në Elbasane. Prandaje këta horra sjellen keshtu. Të gjith njerzit që kane qëne në pushtet ose që jane në pushtet sjellen. si egersira kundert njerzve të thjesht nuke rrespektone as kënde që nuke e njohin ose që nuke ështe i (forte) dhe kriminel i njohur. Se pse keshtu i kane mesuare Edi Rama, dhe Sali Berisha. Njerzit duhet të ragone për të mbrojtur jeten e tyre.

   2. B
    BBC

    Mjere femija. Popull i ndyre me bisht qe nuk ka as nocionet me minimale te ligjit dhe rregullit.

    1. P
     Partia

     Populli? Cili popull, ky është shteti,shef komisariati i akuzuar për kanabis, shiko videon si nuk ia ha fare. Populli e ka fajin ose Saliu. Partinë ta kemi të fortë.

    2. a
     aleks

     o ç'behet keshtu me keta idiote, kush i le keta idiote te lundrojne kaq afer bregut, paskemi qene race e ndyrre, vetem tarrasi i vjen hak ketij populli, dru e kerbaç ,ndryshe nuk merr vesh ky popull.

     1. E
      Edi

      Propozim mbase radikal, por mendoj i pershtatshem per muajt e mbetur gusht-shtator, pasi u be rasti i disate brenda muajti, gje qe tregon se kjo fushe eshte totalisht jashte kontrollit te autoriteteve; VKM urgjent per ndalimin e cdo mjeti lundrues ne bregdet, kuptohet pervece anijeve te peshkimit dhe mjeteve te ngashme qe ankorohen ne kalatat e porteve, duke filluar qe nga sot. Shpirti i vogelueshit te prehet ne paqe dhe Zoti ju dhente force familjareve te perballojne dhimbjen!

      1. O
       O shtet

       Cdo vit ky muhabet eshte!! Pse duhet te ndeshkohen ata qe jane te pergjegjshem dhe i mbajne skafet 1 milje larg plazheve? Ata qe i perdorin per pune e turizim? Per shkak se shteti nuk ben dot punen e tij..! Ne Potam skafet dhe mjetet lundruse jepen me qira ne mes te plazhit ne kundershtim te hapur te ligjit pa piken e pergjegjsise. I shikon polici, shefi i policit, drejtori, ministri, kryeministri e me rradhe dhe askush nuk ben asgje , nuk marrin pergjegjsi. NUK KA SHTET! VETEM XHAXHI BERI SHTET. NUK MARRIN VESH KAFSHET NDRYSHE. Shkateruan nje familje. Ngushllime, zoti ju dhente fuqi ta kalojne kete tragjedi.

      2. F
       F-22 Raptor

       O Zot cfare tmerri! Nje ngjarje e tille prek ne shpirt kedo, imagjino pastaj familje e ketij engjelli! Po pse mor pleher e kepute kete lule, apo pordhet e fodulleku yt jane me te rendesishme se jeta e cdokujte?! Zoti te vrafte e befte te paguash me koken tende! Megjithese fjalet nuk ndihmojne, ngushellime familjes!

       1. O
        O shtetttttt

        Drejtori i pordhicise ne fakt e beri detyren doli ne media, edhe ky derdimeni Cuci tha keni pune me mua qe ketej e tutje.. kaq kishin per detyre keta! Ta haj kush ta haj, ta shtyjme si ta shtyjme. Shtet i pjerdhur. Aksidente ndodhin fatkeqesisht por te te marr tjetri femijen ne buz te detit eshte neglizhence e pa pare. Vetem se kafsheve ju perton trapi te levizin 100 metra me tutje bregut por pordhet duan ti shesin ne mes te plazhit. Cdo vit ky muhabet me kafshet.

        1. j
         john

         Mbeten duke vrare neper plazhe me keto skafe drejtuar nga kafshe jo njerez. Hajde shtet hajde. Vritet nje femije, nje engjell sapo ka filluar jeten,vritet e gjithe familja me dhimbjen qe le mbrapa.

         1. L
          Lajm teper deshperues .

          Nuk arrij te kuptoj se cfar Pune ka ber Ministria e Turizmit gjate gjithe vitit por kjo qe degjojme eshte teper Trishtuese . - Psikopatet mbi Skafe ,duhet te ken Zonen e tyre te Lejuar te Lundrimit . Nuk arroj te Konceptoj se cdo nji Mottorrskaf te afrohet ne ato cekesia ku notojne femijet dhe cfar bejne Rojet Bregdetare ne kto raste ? - Eshte acaruse te perballesh sot e 30-vjet me te njejtat Probleme ne Plazhe , Mungese Ligjit dhe e Rregullave sipasoje -skandale Aksidente -Vdekje . Krime Ordinere ,ku duket qarte se Plazhisti ne detin Shqiptare eshte i pambrojtur dhe se Ministria e Turizmit qe u morre gjithe kohes me letrat e plehrat anes detit -duhet te kuptoje se Plazhi -Deti ka rregullat e tija per te plazhistat dhe Mjetet e Lundrimit .

          1. A
           Ali dems

           Imagjino keta lopçare jan shefa komisarjati. Prandaj tallen në shqipri me policat. Robt kut ti ket ky. Bëheni shëmbull edhe futini hekur.

           1. Kjo është VRASJE me dashje !

            Policia po sqaron rethanat e ngjarjes , shoqëroi të dyshuarin në komisariat , për t’a arestuar , që familja fatkeqe , t’a mbajë dhe me bukë këtë kafshë . Policia do bënte mirë t’a parandalonte , jo të japë sqarime . Kjo është vrasje me dashje , asgjë tjeter , mori jetën e një engjëlli , përse duhet t’i rëndojë dheut ky monster ???

            1. s
             shtet idiotesh .ministra parash

             shume e drejte. po tmerrojne pushuesit kafshet qe snjohin ligje e rregulla . ministri te shkoje ipari ne te semes ndryshe nuk vene mend maskarenjte . eshte nji papergjegjesi totale e ksaj politike maskarenjesh .nqs do vdiste femija e ministrit aty ose e nji politikani - do behej nami .ptu maskarenje .qeverri idiotesh

             1. a
              astor

              pa pike turpi thoshte qe pati difekt tamam vrasje me dashje

             2. A
              Artur

              Ligji vdekjes , ndryshe ska shanc te futesh ne binar kete popull. O ligjin e vdekjes ose, mbas 30 vjetesh do te flasim akoma per fatkeqesi te tilla.

              Lini një Përgjigje