U kap në “shtëpinë e barit”, arrestohet shqiptari në Britani: Doja të shlyeja borxhin e kamionit

18 Mars 2023, 17:38Kronika TEMA

U kap në “shtëpinë e barit”, arrestohet shqiptari

Radjol Hatia, një 25-vjeçar shqiptar është dënuar me 1 vit burg nga Gjykata e Kurërës në Mbretërinë e Bashkuar, pasi u kap duke u kujdesur për bimët narkotike në një “shtëpi bari”.

Në deklarimet e dhëna përpara gjykatës, Hatia tha se kishte gjashtë javë që kishte mbërritur në Mbretërinë e Bashkuar dhe kishte nisur punë në “shtëpinë e barit” për të shlyer borxhin që kishte marrë për të emigruar në mënyrë të paligjshme me kamion.

25-vjeçari shqiptar u kap duke u kujdesur për 400 bimë kanabisi në një plantacion lëndësh narkotike me llampa.

Prokurori Jim Davis tha se vlera e mundshme e drogës u vlerësua të jetë midis 48,000 dhe 182,000 £.

25-vjeçari u deklarua fajtor për prodhimin e një droge të kontrolluar të klasit B. Gjykata dëgjoi se ai nuk kishte dënime të mëparshme dhe dha një dënim prej 1 viti burg.

3 Komente

 1. g
  gjynah

  po lishe shkerdhy noj grek ne bythe dhe kishe fitu parat e borxhit mor djal

  1. S
   Suksese te metejshme

   Po punë nuk ka për ty mor plerë? Ptuu! Kafshë.

   1. g
    goni

    po pasi te lante borxhin cdo bente ,do gjente pune normale tek starbucks waiting tables? hahah sdine as te genjejne ....

    Lini një Përgjigje