VIDEO: Momenti kur shefi i Kufirit favorizon kalimin e mjetit të mbushur me drogë në Kapshticë

3 Dhjetor 2023, 14:19Kronika TEMA
VIDEO: Momenti kur shefi i Kufirit favorizon kalimin e mjetit të mbushur me

Dalin pamjet kur ish-shefi i Kufirit, Stiljan Pasho mundëson kalimin e mjetit të mbushur me 26 kg kanabis.

Siç shihet edhe në video, në një moment Pasho lëviz dorën duke bërë me shenjë që kalojë mjeti, i cili drejtohej nga Lorenco Lika.

Po ashtu, në videon siguruar nga Report Tv, shihet se si ish-kryekomisari zbret nga makina pasi ka kaluar kufirin, ndërsa ajo ishte e mbushur me 26 kg kanabis.

Në 27 nëntor, mjeti ka hyrë në pikën e kalimit kufitar ku para tij gjendet në kontroll një mjet tip ‘Benz’, ndërsa ‘Pasati’ me kanabis parakalon nga e djathta e tij për të kaluar në tokën greke.

Kryekomisari e ka shoqëruar disa metra brenda tokës greke dhe më pas është kthyer në këmbë drejt kufirit shqiptar, ndërsa Lika vijoi dërgimin e drogës në Greqi. Sasi e cila u kap në 28 nëntor 2023 nga antidroga greke.

 

6 Komente

 1. R
  RAIFI

  Rastet e tilla janë fatkeqësisht përditshmëri nga shkaku se në vendeve përgjegjësi vendosën njerëz partiak miqë e dashamirës që nuk i friksohën shtetit dhe ligjit.U dashtë kamera greke për ta zbuluar këtë maskara,kriminel të veshur me pushtet.Sa raste të tilla ka çdo ditë,në të gjitha vendkalime kufitare.

  1. C
   Columbo

   Ka harruar që Sajmir Tahiri nuk është më ministër i brëndshëm., ndërsa i duhet tërhequr vërejtje Dr. Berishës për Ballën që ka transportuar 54 herë lëndë narkotike me avion.

   1. L
    Lul

    Koment pa lidhje kur nuk e njef sh. Stilin esht djatht me PD PREJ QYSH KA LIND.

    1. L
     Lani

     Ah pika në byth policit!!!! Këta mutër presim ne që të luftojnë trafikun?!

     1. B
      Bibi

      Te kalbet ne burg ky i paturp. Na nxine faqen keta kriminela te felliqur . Te denohet maksimalisht duke i dhene droge sa te vdesi . Keta perlyejne emrin e cdo shqiptari, te policise dhe te shtetit. I hengert droga per se gjalli keta monstra.

      1. J
       JET-666

       Kush ka qenë shef kufiri këto 30 e kusur vite dhe nuk ka lejuar të kalojë drogë në kufi... Gjithë shteti është i kapur nga trafikantët duke nisur nga çorapekuqi që i nisi deri në Kolumbi dhe Ekuador shqiptarët se e do mallin të bardhë si bora e 100% direkt nga linja.

       Lini një Përgjigje